dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 83
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 1649
  1. #641

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wladek
    Ja założyłem, bo mam 10m komin 14x24 (czy coś takiego) i jak miałem taką małą kozę (zanim kupiłem kominek) bez jakielkolwiek regulacji ro od ciągu zaczynała dostawać wibracji a huczało jak w jakimś odrzutowcu. Szyber niewiele kosztuje, a zawsze można go po prostu nie zamykać.

    Pozdr.
    Jedno zasadnicze pytanie, czy twój kominek to TARNAWA?

  2. #642

    Domyślnie

    [quote="_bogus_"]ziółko - strona świata chyba nie ma takiego znaczenia. Chyba teoretycznie najlepiej jest z tej strony z której wieją najczęściej wiatry (u mnie i chyba u większości jest to zachód).


    Z tymi wiatrami to róznie bywa ja mam od północy ale to nie ma znaczenia . Kominek jest w trakcie obudowywania ostatni sporo u mnie wiało właśnie od północy i wiatr hulał po salonie właśnie przez doprowadzenie powietrza tak że musiałem wyść na zewnątrz i przysłonić wlot powietrza

  3. #643

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Ja mam wlot od spodu , mam rure wyprowadzoną 30m od domu i na końcu syfon, a wlot od spodu. Miałem zrobić studzienkę lecz z braku laku tylko wyprowadziłem rurę na 70 cm nad ziemię i mi ją zasypał śnieg tej zimy. Docelowo będzie na 130 i syfon z wlotem skierowanym do ziemi by nie napadało do środka .
    Przemcio

    GG3849872

  4. #644

    Domyślnie

    Tarnava Exclusive 16kW
    Pozdr.

  5. #645

    Domyślnie

    WLADEK,


    I co ? Masz jekieś problemy z funkcjonowaniem wkładu ?
    Śliwiok to brzmi... tak sobie.

  6. #646

    Domyślnie

    Cytat Napisał Śliwiok
    WLADEK,


    I co ? Masz jekieś problemy z funkcjonowaniem wkładu ?
    Ty oczadział ? czy nie masz problemu?.

  7. #647

    Domyślnie

    Czy ma ktoś model Prestige II ?
    Jak się w nim sprawują te drzwiczki a la Jotul Harmony - wyglądają mi na fotkach http://www.metalblysk.com.pl/index.html?grp=19&31232949 jakoś tak delikatnie.
    P.P.

  8. #648

    Domyślnie

    Mam taki wkład. Drzwiczki są ok. B. dobrze da się je przymknąć. Są szczelne. Trochę, a może nawet więcej niż trochę kłopotu sprawia ich czyszczenie, jeśli ktoś czyści. Ja czyszczę no może 3 - 4 razy na sezon grzewczy. Palę non stop przez 6 miesięcy. Jeżeli wątpliwości dotyczą tylko teej kwestii, to nie ma się nad czym zastanawiać. Pozdrawiam. Andrzej

  9. #649

    Domyślnie

    właśnie jestem na etapie montażu rur rozprowadzających DGP.w związku z tym,że chcę je puścić w suficie podwieszanym na parterze nie za bardzo uśmiecha mi się korzystanie z rur okrągłych z ociepleniem bo mają one średnicę 17-18 cm i o tyle musiałbym obniżyć sufit.W związku z tym czy są np.rury kwadratowe 10x10 cm i czy rozprowadzenie ciepłego powietrza musi się odbywać izolowanymi rurami.Ew.proszę o namiary na sprzedawców

  10. #650

    Domyślnie

    Wszystkie osoby zainteresowane tematem kominków a wiec i tych poszukujących jak i użytkujących baaardzo baaardzo gorąco proszę o pomoc w zadaniu domowo- służbowym. Potrzebuję zebrać pewne dane na temat preferencji rynkowych i założyłam wątek na Wymianie doświadczeń – (KOMINKI- zadanie służbowe) – wszystkich wielkiego serca proszę o odwiedzenie tego wątku i krótkie odniesienie się do zadanych pytań – to nic innego jak ułomne badanie rynku – a wy forumowicze jesteście chyba najlepszym źródłem informacji w zakresie preferencji i potrzeb. Podkreślam ze należę do grona forumowiczów , sama buduję a forum wykorzystuję w celach zawodowych tylko dlatego że wydaje mi się ze wasze głosy w temacie którym muszę się zająć są bardzo istotne. Pozdrawiam – i z góry pięknie dziękuję za pomoc.

  11. #651

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Też kupiłem wkład Tarnavy i teraz szukam kogoś solidnego do jego zamontowania z rozprowadzeniem.Może znacie kogoś takiego z okolic Trójmiasta?
    Grody

  12. #652

    Domyślnie

    Wkońcu chcę kupić Tarnawę 14kW oraz oryginalny stojak z doprowadzeniem powietrza.
    Proszę o informacje czy ten stojak nie przeszkadza/nie wchodzi w komore na drewno.
    Czy macie stojak do Tarrnawy oraz komorę na drewno poniżej wkładu???
    gg 5902123

  13. #653

    Domyślnie

    Cytat Napisał echo
    Wkońcu chcę kupić Tarnawę 14kW oraz oryginalny stojak z doprowadzeniem powietrza.
    Proszę o informacje czy ten stojak nie przeszkadza/nie wchodzi w komore na drewno.
    Czy macie stojak do Tarrnawy oraz komorę na drewno poniżej wkładu???
    Wszystko według mnie zależy od kształtu odbudowy kominka. Jeśli dolną część
    obudowy będziesz miał wysuniętą - będzie dobrze. Ale jeśli planujesz obudowę
    bardziej zwartą - stojak może kolidować z planowanym miejscem na drewno.
    Dokładnie może nie sam stojak a rura doprowadzająca powietrze która nie wiedzieć
    czemu wychodzi ze stojaka pod katem w kierunku przodu kominka .
    Ja u siebie ze względu na układ dgp zrezygnowałem z komory na drewno pod kominkiem
    i daję ją obok obudowy (obudowa raczej nowoczesna będzie).

    Poszukaj w moim dzienniku budowy - wklejałem tam linki jak ten stojak wygląda.
    Będą też tam na pewno zdjęcia stojącego razem kompletu wkład+stojak.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  14. #654
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Nie rób tego Echo bo na własne życzenie "zaprosisz" pożar do domu.
    Pozdrawiam.

  15. #655
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Drewno pod wklad kominkowy to prosta droga do malowania scin po jednym sezonie palenia w kominku .... Czy pod wkład zamiast drewna wsadzisz bańke z benzyna ?? Darek B www.kafle-kominki.pl
    Darek B

  16. #656

    Domyślnie

    Ja mam tarnavę 16 KW z półokrągłą szybą schodzącą do dołu (nie pamiętam nazwy). Portek do T nie kupowałem - mój majster wymurował wszystko i podłączył od dołu rurę wychodząca na zewnątrz. Powiedział ze z czasem portki mogą się ..... odkształcić pod ciężarem. Jak rozkręcę dostęp powietrza to chajcuje (hajcuje?) się tak jakbym benzyny podlał.
    W Żabiej Woli byłem ale maksymalny możliwy upust jaki mi zaproponowano był nie do zaakceptowania (7%). Człowiek którego nazwisko jest na stronie Tarnavy (wozi kominki gdzieś bodajze z Gdańska) dawał mi duuuużo większy rabat, a w końcu dogadałem się z kumplem i wzięliśmy dwa kominki po cenie 3200 (cena wyjściowa bodajże 3900). Kominki kupiłem na Pradze - uliczka odchodzi od Marsa - chyba Młodnicka ?.

  17. #657

    Domyślnie

    Witam !
    Ja zostawiam miejsce na drzewo pod moim komineczkiem, ale nie mam zamiaru trzymać w nim drzewa, jak napisał już RYDZU przy orginalnej podstawie nie ma szans. Kupie sobie koszyczek na drzewo i postawie obok, bezpieczniej i czyściej będzie .
    Przemcio

    GG3849872

  18. #658

    Domyślnie

    Tak tez zrobię, tzn zastosuje ten stojak (bo najwygodniej i najszczelniej doprowadzić powietrze do spalania), zrobie komorze nna drewno, ale drewno będę trzymał w koszyku.
    Ta komora raczej ma dawac efekt wizualny, gdyż obudowa będzie tradycyjna - rustykalna z piaskowca i marmuru (więc komora musi być )
    Czy tak będzie dobrze?
    gg 5902123

  19. #659

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek B
    Drewno pod wklad kominkowy to prosta droga do malowania scin po jednym sezonie palenia w kominku .... Czy pod wkład zamiast drewna wsadzisz bańke z benzyna ?? Darek B www.kafle-kominki.pl
    Z malowaniem masz rację, ale z benzyną to chyba przesadziłeś
    gg 5902123

  20. #660

    Domyślnie

    No i Tarnawa przyjechała w ubiegły piątek: Komfort PZPS, płaska szyba, popielnik 14kW.
    Zakupiliśmy to cudo w Bielsku-Białej (a dokładnie w Mazańcowicach) w firmie "Eko-Term Kućmierz" - polecam:
    -miła i profesjonalna obsługa
    -terminowa dostawa, itd
    gg 5902123

Strona 33 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony