dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 634

Temat: Kinetic 250

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejczapla Zobacz post
    Pomiary po nocy:
    od 23-07 pracował na 30%, na dworze -1 stopień. na anemostatach:
    -najdalszy 14,6 stopnia
    -najbliższy 15,1 stopnia.

    Po wrzuceniu na 100% temperatura wzrasta do tych 17,5=18,2 stopni i się utrzymuje. Widać że powietrze na 30 procentach schładza się w drodze. Muszę ustawić autmatycznie BOOST co jakieś 4 h na 10 minut i zobaczymy jaki będzie tego efekt.

    Nie jest najgorzej ale nie jest też super, nie sprawdzałem na reku temperatur bo nie chce mi się tego znów na razie rozkręcać.

    I tak jest lepiej niż 10-11 stopni po nocy.

    Zastanawiam się czy to co mamy w nowych kineticach to cały czas wymienniki Recair RS160 czy czasem nie jakiś chiński chłam :?
    Nie trzeba całkowicie rozkręcać. Można odkręcić srubkę i wyjąc zaślepkę kanału (poziomego) i tam włożyć termometr.
    Ja tak u siebie mierzę.

    Czyli zachowuje się identycznie jak u mnie
    Miałem nadzieję że uszczelnienie pomoże ale widać jest jakiś innny problem ...

    U mnie zauważyłem że jak jest bardzo duża wydajność to słychać jak zaczyna spływać woda z rekuperatora do kanalizacji. Przy małej wydajności nie idą skropliny do kanalizacji i zaczyna robić się mokry wymiennik a co za tym idzie zaczyna spadać wydajność.
    Wystarczy ustawić na 100% i po chwili słychać zaczyna wzrastać sprawność i "schodzić" woda z wymiennika ...

    Nie znam konstrukcji ale wygląda jakby było coś nie tak z odprowadzeniem skroplin. Moze niechlujnie został wklejony odpływ i dopiero przy bardzo dużym ciśnieniu woda idzie do kanalizacji ?

    Jak dla mnie winowajcą jest odprowadzenie skroplin ...
    Powinna woda się lać a przy normalnej pracy nie słyszą aby się coś lało a dopiero zaczyna na naprawdę dużej wydajnosci.

    Nie jest to wina syfonu , bo najpierw woda mi się lała do dużej butelki 5L , później miałem syfon samoróbkę , według schematu robiony i przetestowany a teraz mam jeszcze inny , ale oczywiście wymiana nie pomogla.

    Myślę że warto spróbować wysłać emaila do producenta w Anglii , może oni coś pomogą i zasugerują ?
    Bo na polski serwis nie ma co liczyć ani dystrybutora ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    U mnie zauważyłem że jak jest bardzo duża wydajność to słychać jak zaczyna spływać woda z rekuperatora do kanalizacji. Przy małej wydajności nie idą skropliny do kanalizacji i zaczyna robić się mokry wymiennik a co za tym idzie zaczyna spadać wydajność.
    Wystarczy ustawić na 100% i po chwili słychać zaczyna wzrastać sprawność i "schodzić" woda z wymiennika ...

    Nie znam konstrukcji ale wygląda jakby było coś nie tak z odprowadzeniem skroplin. Moze niechlujnie został wklejony odpływ i dopiero przy bardzo dużym ciśnieniu woda idzie do kanalizacji ?

    Jak dla mnie winowajcą jest odprowadzenie skroplin ...
    Powinna woda się lać a przy normalnej pracy nie słyszą aby się coś lało a dopiero zaczyna na naprawdę dużej wydajnosci.
    To normalne. Jest rezultatem "przyklejania się" wody w wąskich kanałach wymiennika. Jest po prostu zbyt gęsta w stosunku do wielkości kanału i zostaje. U mnie jest to samo. AiPack w programie auto ma codzienną wentylację na 100% przez kilka minut między innymi po to żeby wydmuchać wodę. Wyłączanie rekuperatora przy dodatnich temperaturach jest natychmiastowe. Wyłączanie przy temperaturach ujemnych to automatyczne uruchomienie przepływu 100% w celu wydmuchania wody i wtedy też leje się duża ilość sporym strumieniem.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony