dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 90
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    1Aleksandra1

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Staszów
    Kod pocztowy
    28-200
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Dość dziwne pytanie - po co ?
    A choćby po to by być w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego
    A czy mógłbym prosić o przedstawienie mi normy lub paragrafu który mówi, że należy stosować przy oknach ciepły:montaż ? confused: .
    Budowałem sam. Już mieszkam.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1Aleksandra1 Zobacz post
    A czy mógłbym prosić o przedstawienie mi normy lub paragrafu który mówi, że należy stosować przy oknach ciepły:montaż ? .
    § 318 i § 321. ust 1 oraz pkt. 2.2.1; 2.2.2; 2.3.1 załącznika nr 2 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2002 nr 75, poz.690 z późn. zm.).
    PRO QUALITY

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    § 318. Rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe przegród zewnętrznych i ich uszczelnienie powinny uniemożliwiać
    przenikanie wody opadowej do wnętrza budynków - gdzie tu jest "cieply montaz" ??? - to ma byc wodoszczelne a to drobna roznica jest

    § 321.147) 1. Na wewnętrznej powierzchni nieprzezroczystej przegrody zewnętrznej nie może występować kondensacja
    pary wodnej umożliwiająca rozwój grzybów pleśniowych.
    2. We wnętrzu przegrody, o której mowa w ust. 1, nie może występować narastające w kolejnych latach zawilgocenie
    spowodowane kondensacją pary wodnej.
    3. Warunki określone w ust. 1 i 2 uważa się za spełnione, jeśli przegrody odpowiadają wymaganiom określonym
    w pkt 2.2.4. załącznika nr 2 do rozporządzenia.
    to ma byc paroszczelne - gdzie tu jest "cieply montaz" - a kondensacja pary wodnej to moze wystawpic nawet wtedy jak uszczelnienie jest poprawnew i o wysokiej izolacyjnosci - wystarczy wysoka wilgotnosc powietrza wewnetrznego

    Nie robcie ludziom kaszy z mozgu

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    i tu o sciany chodzi - przegrody nieprzezroczyste

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    we wnetrzu przegrody - czyli w scianie

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    i tu o sciany chodzi - przegrody nieprzezroczyste
    Jurku, a połączenie okna z ościeżem jest przezroczyste? Jak myślisz, ten fragmencik przegrody pomiędzy oknem, a murem konstrukcyjnym, to część okna, czy część ściany? Uważasz, że połączenie okna z ościeżem nie musi być wodoszczelne? Woda może wciekać w warstwę termoizolacji wokół okna? Uważasz, że współczynnik Frsi nie ma zastosowania do połączenia okna z ościeżem?
    PRO QUALITY

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Ciepły montaż
    Bo kiedyś jakiś spec od marketingu sobie taka idiotyczna nazwę wymyślił a ludzie to kupili w ciemno
    Jak słyszą "montaz szczelny" to nie rozumieja co to takiego
    A tak powinien się on nazywać
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    T - wez nie marudz. sam dobrze wiesz ze te Twoje przytoczone paragrafy w zaden sposob nie mowia o cieplym montazu. Co to jest cieply montaz. Cieply jak mloda wdowka, cieply jak zupa, cieply jak grzejnnik??? Montaz ma byc szczelny i zapobiegajacy wyroszenion na glifach. Tam jest slowo "powinien" a nie "musi". Sam wiesz ze jak ktos zrobi szklarnie z mieszkania i jej nie wietrzy to wyroszenie bedzie zawsze. Jestes zbyt doswiadczony i zbyt cenny na tym forum by wypowiadac sie nieprecyzyjnie. "Cieply montaz" "sztuka budowlana", "niezgodności zawodowe", "wady projektowe wykonania" - tych dziwolagow jest wiecej

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    T - wez nie marudz. sam dobrze wiesz ze te Twoje przytoczone paragrafy w zaden sposob nie mowia o cieplym montazu. Co to jest cieply montaz. Cieply jak mloda wdowka, cieply jak zupa, cieply jak grzejnnik??? Montaz ma byc szczelny i zapobiegajacy wyroszenion na glifach. Tam jest slowo "powinien" a nie "musi". Sam wiesz ze jak ktos zrobi szklarnie z mieszkania i jej nie wietrzy to wyroszenie bedzie zawsze. Jestes zbyt doswiadczony i zbyt cenny na tym forum by wypowiadac sie nieprecyzyjnie.

    "Cieply montaz" "sztuka budowlana", "niezgodności zawodowe", "wady projektowe wykonania" - tych dziwolagow jest wiecej

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Wszyscy branżowcy dobrze wiedzą, że mówiąc "ciepły montaż" mamy na myśli montaż warstwowy (czyli piana/ taśmy/ folie/ uszczelniacze w dowolnej ale poprawnej konfiguracji)
    Jak ktoś ma lepszy pomysł jak go nazwać to ma szansę zapisać się w historii okiennej

    Ostatnio słyszałem taką interpretację słowa "powinno": czyli musi, ale nie bardzo wiadomo jak to osiągnąć.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wszyscy branżowcy dobrze wiedzą, że mówiąc "ciepły montaż" mamy na myśli montaż warstwowy (czyli piana/ taśmy/ folie/ uszczelniacze w dowolnej ale poprawnej konfiguracji)
    Jak ktoś ma lepszy pomysł jak go nazwać to ma szansę zapisać się w historii okiennej

    Ostatnio słyszałem taką interpretację słowa "powinno": czyli musi, ale nie bardzo wiadomo jak to osiągnąć.
    A czy określenie "powinno" ma od strony prawnej moc taką jak "musi" ? Jeśli nie to dupa.

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    jT - wez nie marudz.
    Nie sądzę bym w tym przypadku marudził. Dla mnie nie istnieje montaż ciepły, zimy czy jakikolwiek inny. Montaż dzieli się na prawidłowo wykonany i nieprawidłowo wykonany. Prawidłowo wykonany spełnia podane wymagania. Nieprawidłowo wykonany nie spełnia wymagań, Tyle. Koniec kropka. Jeżeli w naszych publikacjach pojawia się nieprawidłowe pojęcie jest brane w cudzysłów, jako nazwa własna i potoczna. Używamy jej wyłącznie ze względów SEO.
    PRO QUALITY

  13. #33

    Domyślnie

    Kilka pytań;
    - kto jest władny oceniać czy montaż spełnia kryteria podane kilka postów wyżej przez pchełka ?
    -czy jeśli kondensacja na glifach wystąpi przy względnej wilgotności 85% (byłem w takich domach i mieszkaniach) to montaż jest poprawnie wykonany czy nie ?
    - jakie sankcje i przez kogo nakładane grożą za wykonanie nieprawidłowego montażu ?

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Kilka pytań;
    Dobre pytania! Nie wiem do kogo je kierujesz, ale spodziewam się że pozostaną bez odpowiedzi .
    PRO QUALITY

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wszyscy branżowcy dobrze wiedzą, że mówiąc "ciepły montaż" mamy na myśli montaż warstwowy (czyli piana/ taśmy/ folie/ uszczelniacze w dowolnej ale poprawnej konfiguracji)
    Jak ktoś ma lepszy pomysł jak go nazwać to ma szansę zapisać się w historii okiennej

    Ostatnio słyszałem taką interpretację słowa "powinno": czyli musi, ale nie bardzo wiadomo jak to osiągnąć.
    Ale wypowiadacie się na forum, gdzie większość to nie branżowcy. I to jest właśnie "robienie kaszy z mózgu".

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ale wypowiadacie się na forum, gdzie większość to nie branżowcy. I to jest właśnie "robienie kaszy z mózgu".
    Oj jeśli niebranżowcy tak się czują to zupełnie niezamierzone i myślę że nie tylko ja mam takie odczucie. Więc może Inwestorzy powiedzą jak to widzą i będzie nam łatwiej się dostosować?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Tak sobie myślę, że odpowiedzi powinny brzmieć
    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    - kto jest władny oceniać czy montaż spełnia kryteria podane kilka postów wyżej przez pchełka ?
    Klient na własny koszt wykonać test szczelności chyba że w umowie z wykonawcą taki test zostanie zawarty. Inaczej nie jest w stanie dowieść, że wina leży po stronie montażu
    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    - czy jeśli kondensacja na glifach wystąpi przy względnej wilgotności 85% (byłem w takich domach i mieszkaniach) to montaż jest poprawnie wykonany czy nie ?
    nie zawsze musi być winny montaż okien.
    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    - jakie sankcje i przez kogo nakładane grożą za wykonanie nieprawidłowego montażu ?
    chyba nie ma żadnej instytucji poza sądem która mogłaby się tym zająć. Chyba nie ma żadnych sankcji prawnych
    Może jednak kolega T12345T poza uśmiechem wypowie się w tej, wbrew pozorom, ważnej, zarówno dla klientów jak i montażystów, kwestii
    Ostatnio edytowane przez Ok**se ; 23-11-2017 o 13:46

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    Może jednak kolega T12345T poza uśmiechem wypowie się w tej, wbrew pozorom, ważnej, zarówno dla klientów jak i montażystów, kwestii
    1. Moja emotka jest smutna.
    2. Zagadnienia poruszone przez IVO są zbyt złożone, aby kwitować je jednym zdaniem na forum. Zapraszam na szkolenia. Przedstawię odpowiedzi na każde z tych pytań. Nawet to dotyczące pojęcia "powinien".
    PRO QUALITY

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    1. Moja emotka jest smutna.
    2. Zagadnienia poruszone przez IVO są zbyt złożone, aby kwitować je jednym zdaniem na forum. Zapraszam na szkolenia. Przedstawię odpowiedzi na każde z tych pytań. Nawet to dotyczące pojęcia "powinien".
    Czuję się zaproszony jak nigdy I naprawdę poważnie myślę o tym szkoleniu..

    Powinno dla mnie jest jak z przepisową jazdą autem i bezwzględne stosowanie się do wszelkich przepisów. Prędkości 50, 90... ograniczenia do 30...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Klient na własny koszt wykonać test szczelności chyba że w umowie z wykonawcą taki test zostanie zawarty. Inaczej nie jest w stanie dowieść, że wina leży po stronie montażu - nie jest to proste bo jak ocenic ile powietrza przechodzi przez nieszczelny montaz a ile przez okna - - zakleic przylgi ??? - wynik bedzie trudny do oszacowania - no i te testy sa kosztowne i trudne do przeprowadzenia

    Apropo to jakis idiota napisal w Rozporzadzeniu o "calkowitej szczelnosci" - ciekawe

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony