dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    ja bym to zrobil tak:
    no dobra, dalej nie wiemy jaki to pustak, jezeli chlonny (gazobeton/silka/ytong) gruntujemy calosc.
    zacznijmy od cokolu: odkopalbym na glebokosc okolo 60cm, docieplil xps grubosci 5lub 6cm (w zaleznosci jakiej grubosci bedzie plytka klinkierowa) grubosc uzalezniam wlasnie od tego, bo finalnie plytka klinkierowa powinna byc cofnieta minimalnie w stosunku do elewacji
    XPS ustawiony pionowo (plyta ma wymiar 125x60 na grubosc) zatem xps wystaje w tym momencie wlasnie te 60-70cm ponad poziom gruntu
    jezeli nie ma koniecznosci wykonania izolacji pionowej przeciwwilgociowej/przeciwwodnej - klejenie xps na pianke do xps, zakolkowanie przez siatke na gorze plyty 2-3 kolki/plyte
    i teraz warstwa zbrojaca na tym xps - mozna to zrobic dobrze lub zle
    1. dobrze siatka z klejem carbonit lub siatka ze szlamem uszczelniajacym dwuskladnikowym
    2. klej cementowy+siatka
    ta warstwa zatarta "na ostro" czyli bez wygladzania, na to klej do plytki dobrej klasy np. H40 No limit kerakoll-a i kleimy plytke, fugujemy

    Elewacja: HBW docelowych kolorow musisz juz znac teraz, zakladam, ze kolorystyka pozwoli na zastosowanie standardowego systemu docieplen. produkty oczywiscie z Caparol-a:
    1 - grunt sylitol konzentrat 111
    2 - klej 190S
    3 - styropian 0,031 (austrotherm, Knauf, Termoorganika, Swisspor)cm materialu termoizolacyjnego
    4 - kolkowanie 2kolki na plyte z wykorzystaniem zaslepki styropianowej grafitowej. kolek: kotwienie 8cm w scianie+1cm na klej+ 8cm styro -2cm zaglebienia: 8+1+8-2 = 15-16cm kolek + zaslepki + frez
    5 - klej 190 szara + siatka
    6 - putzgrund610 barwiony pod kolor tynku
    7 - Amphisilan FP K15 zabarwiony na wybrane kolory

    elementy uzupelniajace:
    narozniki pcv z siatka - bella plast
    listwa okapnikowa lux-n bella plastu na przejsciu pomiedzy elewacja a powierzchnia cokolu (po obwodzie)
    listwa przyokienna (bok+gora+bok) przy kazdym oknie i drzwiach
    piana niskoprezna pistoletowa - do wypelnien szczelin pomiedzy plytami
    folie, tasmy do zabezpieczen drzwi i okien
    ewentualnie jakies elementy ozdobne typu listwy do bonii np.

    no i mniej wiecej to potrzebujesz, ilosci w zaleznosci od powierzchni jaka tam masz do zrobienia.
    , jakiego producenta wybioerzesz - to juz Twoja kwestia.
    zerknij do @the_anonim od 14 strony walczy sam z elewacja i calkiem przyjemnie mu to idzie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...81A-DIY/page14
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  2. #22

    Domyślnie

    Dziękuję za bardzo konkretną i fachową poradę

    Co do pustaków zastosowanych podczas budowy domu na którym mam zamiar wykonać elewację to nie jestem w stanie tego ustalić. Kiedyś po prostu kupowało się pustaki, nikt nie pytał skąd, od jakiego producenta, a tym bardziej jakie mają one parametry.

    Co do płytek klinkierowych to ich grubość będzie pewnie oscylować w przedziale 6-8 mm.

    1. Pisząc klej carbonit rozumiem, ze masz na myśli coś takiego: http://www.caparol.pl/produkty/syste.../carbonit.html czyli trzeba zastosować w tym przypadku 2 warstwy?
    2. W przypadku wyboru tej opcji to możesz napisać jakiego kleju cementowego użyć?

    Postaram się do końca tygodnia zawęzić kompozycję kolorów, aby nie okazało się potem, że cala koncepcja weźmie w łeb

    Zapomniałem jeszcze zapytać o technikę klejenia płyt XPS na piankę. Jak prawidłowo aplikować piankę na płytę? Tak samo jak klej na styropian, tzn ramka + placki?

    Czy jest jakaś tańsza, ale dobra alternatywa do zrobienia warstwy zbrojącej na XPS zamiast zaproponowanych przez Ciebie? Myślę, że nie udźwignę finansowo tych inwestycji patrząc na wydajność tych specyfików.

    Zgodnie z umową przedstawiam kolorystykę jakiej zastosowanie rozważam na swoim budynku ( najciemniejsze kolory ):


    Amber 5, Manil 5, Tundra 65, Verona 35, Pacific 10, Venato 10 - te kolory rozważam jako te ciemniejsze. Nie mam niestety pojęcia gdzie szukać paramentru HBW - zaznaczyłem tylko wartośc 10 - 30 za pomocą suwaka.
    Ostatnio edytowane przez pablos83 ; 26-11-2017 o 08:48

  3. #23
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowni Państwo,
    przy aplikacji materiału izolacyjnego należy stosować się do zaleceń jego producenta. Zagruntowane podłoże jest związane, posiada zmniejszoną chłonność oraz zwiększoną przyczepność. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie kompletnych systemów, w skład których wchodzą wszystkie elementy niezbędne do ocieplenia i wykończenia elewacji. Dzięki temu, można uniknąć niedopasowania do siebie poszczególnych produktów.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony