dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 38
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 754
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Bardzo jestem ciekawa jaki dom stanie na tej działce.
    My też

    Jesteśmy umówieni z architekt na dopasowanie bryły do działki i wykorzystanie w tym celu kształtek 45 stopni (albo raczej: 135 stopni ) z Izodomu.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  2. #242

    Domyślnie

    Uwaga, uwaga, zapraszam do komentowania

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Koncepcja.jpg
Wyświetleń:	764
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	407801

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mapa.jpg
Wyświetleń:	701
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	407802
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  3. #243
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie będzie wam za ciasno w sypialni z tą wielką szafą?
    Przejście w garderobie na oko ma 60-70 cm. Ciasno.

  4. #244

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie będzie wam za ciasno w sypialni?
    Może będą leżeć jeden na drugim
    Zresztą gdy jest ciasno są o wiele lepsze doznania

  5. #245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ja mam same uwagi na nie

    Tzn wielkość sypialni mi nie przeszkadza. Nasza też jest mała i łóżko mamy 160 cm szer. To zresztą uważamy oboje + 2 koty zimą za co najmniej wystarczające.
    Nie podoba mi się, że;

    1. część nocna ma dużo wąskich korytarzy;
    2. pokoje dzieci są kiszkowate, klaustrofobicznie wąskie;
    3. nie ma osobistej łazienki przy sypialni małżeńskiej;
    4. sień łącząca obie części to dodatkowy koszt i problem z ucieczką ciepła z domu; największe okno w całym domu, nie wiem po co, a gdzie miejsce na masę kurtek, butów i jakieś siedzisko?
    5. mały garaż, a gdzie schowacie kosiarkę, rowery i masę innych rzeczy, które w domu z ogrodem są potrzebne?
    6. utworzył się brzydki zakamar między częścią dzienną, sienią, a garażem - tu będzie wieczny cień i kłopot z roślinami jeśli mają jakieś być. Poza tym same ściany
    7. kuchnia jak jamnik; ciekawe ile km dziennie w niej zrobisz?
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 20-02-2018 o 22:19
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #246
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Git, tylko czy ten korytarz łączący obie części musi być taki długi? Moim skromnym zdaniem za wąski i za długi ten korytarz, nie grają mi tu proporcje. Do czegoś trza się czepić ;-P

  7. #247
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Bardzo duuuuuuuuuuuuuuuuuzo scian... mozna by z nich ze 2 lub 3 domy parterowe zbudowac... czemu to zle? wydaje mi sie (podkreslam) ze taki dom jest drogi w budowie i co gorsza bedze jeszcze drozszy w ogrzewaniu... jak pomysle o ktorymkolwiek aspekcie budowy to widze KILOMETRY: (podstawiaj po kolei kazdy etap budowy a pote uzytkowania)
    1. pustakow
    2. betonu
    3 ocieplenia
    4. przewodow
    5. dachowki
    w dalszym etapie
    6. tynkow
    7. farb
    8. paneli lub innych plytek
    9.no i na koniec chodzenia... forma do olimpiady gotowa

    a tak na powaznie bo chyba grubo poplynalem z negowaniem tego projektu nie miejcie mi za zle
    Ciekaw jestem kosztorysu oraz OZC bo jesli jest inaczej niz mysle to nie zastanawialbym sie...
    poi co wydaje mi sie ze jest to dom dla kogos bogatego na tyle zeby nie liczyc na oszczednosci w utrzymaniu oraz budowie ale w zamian otrzymuje cos oryginalnego niespotykanego
    mysle ze moze byc piekny ale tez niestety mozecie go przeklinac za ww aspekty... wszystko zalezy od Waszego podejscia
    ps idealny do biegania po nim, jezdzenia rowerami i zabaw w chowanego albo laserpaintball
    Ostatnio edytowane przez micbarpia ; 21-02-2018 o 01:00

  8. #248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie będzie wam za ciasno w sypialni z tą wielką szafą?
    Przejście w garderobie na oko ma 60-70 cm. Ciasno.
    Prawdopodobnie będzie. Strefa pralni-kotłowni-naszej_sypialni już wczoraj (czyli od razu po zobaczeniu propozycji) została zgłoszona do przeróbek. W tym momencie wejście do pralni jest z garażu, czyli w brudnej strefie, co dyskwalifikuje to rozwiązanie. Po drugie brak wejścia z naszej sypialni do naszej łazienki.

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Może będą leżeć jeden na drugim
    Iscra facetem została a ja nie zauważyłem? Zgroza

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Nie podoba mi się, że;

    1. część nocna ma dużo wąskich korytarzy;
    2. pokoje dzieci są kiszkowate, klaustrofobicznie wąskie;
    3. nie ma osobistej łazienki przy sypialni małżeńskiej;
    4. sień łącząca obie części to dodatkowy koszt i problem z ucieczką ciepła z domu; największe okno w całym domu, nie wiem po co, a gdzie miejsce na masę kurtek, butów i jakieś siedzisko?
    5. mały garaż, a gdzie schowacie kosiarkę, rowery i masę innych rzeczy, które w domu z ogrodem są potrzebne?
    6. utworzył się brzydki zakamar między częścią dzienną, sienią, a garażem - tu będzie wieczny cień i kłopot z roślinami jeśli mają jakieś być. Poza tym same ściany
    7. kuchnia jak jamnik; ciekawe ile km dziennie w niej zrobisz?
    ad. 1. A widziałaś kiedyś parterówkę bez dużej ilości korytarzy? Bo nawet chwalone przez Ciebie projekty z poprzednich stron miały sporo komunikacji o podobnej szerokości (choćby tutaj).
    ad. 2. Tu zgoda, choć jednocześnie są ustawne. W tym układzie niewiele już da się zrobić.
    ad. 3. Jest na liście do poprawy. W obecnym układzie to dosłownie kwestia zmiany wejścia, ale cała strefa wokół naszej sypialni pójdzie do przeróbki.
    ad. 4. Z sienią mamy największy problem. Wizualnie jest genialna, powala od wejścia. Otwierasz drzwi do domu, a tam przytulny taras i w tle ogród. Bajeczne! Ale w naszej strefie klimatycznej oznacza to problem z ucieczką ciepła i błotem w głównym ciągu komunikacyjnym. Akurat kurtki to drobiazg. Tuż obok jest przewidziana na to prawie pięciometrowa szafa. Już gorzej z butami, które też trzeba by było tam trzymać. Akurat na jakieś siedzisko miejsce się tam bez problemu znajdzie. Widzimy tu obie strony medalu i będziemy rozmawiać z architekt. Nie wierzę, że nie miała świadomości problemów, więc ciekaw jestem, jakie proponuje rozwiązania
    ad. 5. W punkt. Garaż na pewno urośnie.
    ad. 6. Ten "zakamar" ma metr głębokości. Oczywiście, że nic tam nie będzie rosło, a wręcz jak spróbuje to dostanie Roundupem To ścisła strefa wejścia, więc będą jakieś płytki, kostka, czy co tam się nam urodzi
    ad. 7. Mniej, niż się wydaje. Trójkąt roboczy będzie na końcu. Tylko drzwi do spiżarni trzeba z lewych na prawe zmienić.

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Git, tylko czy ten korytarz łączący obie części musi być taki długi? Moim skromnym zdaniem za wąski i za długi ten korytarz, nie grają mi tu proporcje. Do czegoś trza się czepić ;-P
    Chwalić też można, naprawdę Korytarz niestety musi być taki długi, bo po zewnętrznej jest już dużo krótszy i większość zewnętrznej ściany chowa się w załomie. A czy jest wąski...? Ma 180 cm szerokości, co jak na korytarz jest sporą szerokością (inna rzecz, czy wystarczającą na sień). Jak pisałem wyżej: będziemy jeszcze z tym kombinować, bo teraz wygląda to bosko, ale niekoniecznie zadziała w naszym klimacie

    Cytat Napisał micbarpia Zobacz post
    Bardzo duuuuuuuuuuuuuuuuuzo scian... mozna by z nich ze 2 lub 3 domy parterowe zbudowac...
    Zależy jak liczyć, ale wychodzi mi ok 30 metrów ścian więcej, niż w prostszych projektach. Zgoda, że im więcej, tym gorzej (bo drożej), ale jak Ty chcesz postawić dom o obwodzie ścian rzędu 10-15 metrów, to ja chyba nie chcę wiedzieć
    Cytat Napisał micbarpia Zobacz post
    a tak na powaznie bo chyba grubo poplynalem z negowaniem tego projektu nie miejcie mi za zle
    Tylko trochę popłynąłeś, mogło być gorzej A za złe nie mamy z powodów, które tu już parę razy opisywaliśmy
    Cytat Napisał micbarpia Zobacz post
    ps idealny do biegania po nim, jezdzenia rowerami i zabaw w chowanego albo laserpaintball
    Czyli dzieciaki będą zachwycone przez co najmniej dekadę... A za kolejne 2 dekady zachwycone będą ich dzieciaki. Mogę z tym żyć

  9. #249
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Moim zdaniem jest spoko. Uwagi - sień ciut szersza i nawet przy tej długości będzie OK, broń Boże nie wyrzucajcie tego wielkiego okna z sieni !!! dodatkowo zrobiłbym szklane drzwi wejściowe i całą tą drzwiową ścianę też ze szkła (się zaraz posypią głosy - zresztą już się sypały- że weź to ogrzej. No i co na coś trzeba w życiu robić ale w zamian jest odjechany widok codziennie !!!) Ja się już wyleczyłem z energooszczędności kosztem odjechanego projektu, następny będzie miał 3 razy tyle szkła).
    Wasze pokoje w odosobnieniu - super. Łazienka przy sypialni musi być. Pokoje dzieciaków da się ogarnąć jeszcze robiąc korytarz wzdłuż i jednej ściany a pokoje wzdłuż drugiej. Nieco trzeba by wydłużyć dom. trochę większy garaż - trochę mniejsza kotłownia. Sama bryła wydaje się fajna. Jak jeszcze polecicie z asymetrycznym dachem dla ciekawego efektu to już będzie bajka. No i może elewacja jeszcze zdziała cuda...
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  10. #250

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Moim zdaniem jest spoko. (...) broń Boże nie wyrzucajcie tego wielkiego okna z sieni !!! dodatkowo zrobiłbym szklane drzwi wejściowe i całą tą drzwiową ścianę też ze szkła (się zaraz posypią głosy - zresztą już się sypały- że weź to ogrzej.
    Dzięki za wsparcie Okno w sieni nie było zagrożone nawet przez sekundę Ściana wejściowa ze szkła to już inna sprawa, ale pomysł interesujący i na pewno będziemy myśleć. Tak samo jak nad tym, czy robić tam HS, czy jednak fix.

    Korzystając z wolnej chwili w pracy pobawiłem się paintem:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Koncepcja.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	76,1 KB
ID:	407811
    Te trzy kreski przy wejściu to jakaś ławeczka, czy coś

  11. #251
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zrobiło się lepiej, ale zakamar pozostał. Nie myślałam o tym, który zliwidowałeś, bo wydawało mi się, że sami do tego dojdziecie

    Jeśli pozwolisz Tern, to grzebnę w tym projekcie graficznie, zamiast tłumaczyć co mi przeszkadza. Wiesz... drugie oko widzi rzeczy, ktorych sami możemy nie zauważyć.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #252

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Zrobiło się lepiej, ale zakamar pozostał. Nie myślałam o tym, który zliwidowałeś, bo wydawało mi się, że sami do tego dojdziecie
    No tak napisałaś, że tylko jeden mi pasował. W tym od południa też raczej nie planujemy roślin, ale do takich planów jeszcze daleeeeka droga

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Jeśli pozwolisz Tern, to grzebnę w tym projekcie graficznie, zamiast tłumaczyć co mi przeszkadza. Wiesz... drugie oko widzi rzeczy, ktorych sami możemy nie zauważyć.
    Śmiało. Zawsze analizujemy Wasze propozycje

  13. #253
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Moim zdaniem jest spoko. Uwagi - sień ciut szersza i nawet przy tej długości będzie OK, broń Boże nie wyrzucajcie tego wielkiego okna z sieni !!! dodatkowo zrobiłbym szklane drzwi wejściowe i całą tą drzwiową ścianę też ze szkła (się zaraz posypią głosy - zresztą już się sypały- że weź to ogrzej. No i co na coś trzeba w życiu robić ale w zamian jest odjechany widok codziennie !!!) Ja się już wyleczyłem z energooszczędności kosztem odjechanego projektu, następny będzie miał 3 razy tyle szkła).
    Wasze pokoje w odosobnieniu - super. Łazienka przy sypialni musi być. Pokoje dzieciaków da się ogarnąć jeszcze robiąc korytarz wzdłuż i jednej ściany a pokoje wzdłuż drugiej. Nieco trzeba by wydłużyć dom. trochę większy garaż - trochę mniejsza kotłownia. Sama bryła wydaje się fajna. Jak jeszcze polecicie z asymetrycznym dachem dla ciekawego efektu to już będzie bajka. No i może elewacja jeszcze zdziała cuda...
    W 100% zgadzam się z M.A.G.- iem

    A co do Twoich poprawek, Tern, to widząc koncepcję, chciałam zaproponować przesunięcie ścianki wejścia, dokładnie tak jak to zrobiłeś
    Z innych propozycji, to:
    - wyrzucam Twoją klitkę i przesuwam tam gabinecik Iscry (z okienkiem)
    - w kuchni, w miejscu gabinetu Iscry, robię dodatkowy rząd szafek, a za nimi wstawiam kibelek (albo przy kuchni gabinet Iscry a kibelek bliżej holu )
    - Twoja klitka będzie w miejscu kibelka i ukradnie trochę powierzchni spiżarce.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Iscra_Koncepcja3a_zmiana.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	70,9 KB
ID:	407816

    STREFA WEJŚCIOWA
    Aby nie roznosić błota po całym holu, można wizualnie odciąć trakt domowy od części wejściowej przez położenie innej podłogi.
    Można też część wejściową obniżyć o jednen stopień (15 cm) względem reszty domu.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 21-02-2018 o 10:12
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  14. #254
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Jako projekt do dalszej obróbki bardzo mi się podoba.
    Wejście do domu ekstra. Przy odpowiednim zagospodarowaniu terenu za oknem każdy padnie na kolana. Pełna jasność w poruszaniu się gości . Wchodzą na prawo i to ich strefa. Bdb.
    Przy ograniczonej pu muszą być jakieś kompromisy i byłbym skłonny zaakceptować bark własnej łazienki tzn wejścia do niej z sypialni.
    Kuchnia duża to dużo biegania, ale można je ograniczyć poprzez odpowiednie ustawienie mebli.
    Nie popadajmy w skrajności , że każde dziecko musi mieć DUŻY pokój. Mały , własny też dobrze.
    Widoczne braki w pomieszczeniach gospodarczych
    No i chyba będzie drogi w budowie przynajmniej w kwestii robocizny .
    Podoba mi się.

  15. #255

    Domyślnie

    Brawo, bryła bardzo ciekawa. Jesli tylko macie swiadomość kosztów i kopromisów jakie was czekaja to może być nietuzinkowy dom. Ale... no właśnie jest dużo tych ale. Koszt budowy wysoki, koszt utrzymania wysoki, koszt wykończenia wysoki do bardzo wysoki. Taki dom wymaga dobrego architekta wnetrz, wsokiej jakości materiałów dobrze dopasowanych do bryły domu. Przy tym projekcie możecie mieć cacko albo koszmarek jak popełnicie błedy wykończenowe. No i najważniejsze ten dom jest okropnie niepraktyczny (jak np. szpilki a jednak żeby dobrze wyglądac kobiety się poświęcają ). Z garażu do kuchni/spiżarni są kilometry, bedziecie taszczyć każde zakupy bardzo daleko. Z kuchni, salonu, waszych „kanciapek” czyli miejsc w których najczęściej bedziecie przebywać sa kilometry krętych korytarzy do pokoi dziecinnych co przez najbliższe lata będą często obsługiwane. Korytarze kręte wąskie kolizyjne. Brak funkcji wiatrołapu, wchodzi sie do korytarza otwartego na reszte domu. Co nie zmienia faktu ze ta szklana ściana na wejściu jest obłędna. Wejście do domu z dala od furtki wejściowej, znowu kilometry do prześcia, zagospodarowania, wykończenia. Wejscie bardzo wymagające dobrego projektu aby było efektowne. W przeciwnym razie nie tylko bedzie mało reprezentacyjne, ale bedzie koszmarne, ciemne, bunkrowate. Przeszklone drzwi lub nawet więcej tu już zaproponowane są dobrym pomysłem.

    Czyli podsumowując jeśli was stać i jesteście świadomi dużych kosztów oraz tereningów do maratonów , to życzę powodzenia, trzymam kciuki, i kibicuje. Tylko dobrze to przemyślcie żeby to był piękny i funkcjonalny dla was dom a nie kula u nogi.
    Pozdrawiam
    Katka

  16. #256

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tern Zobacz post
    ad. 1. A widziałaś kiedyś parterówkę bez dużej ilości korytarzy?
    Tak, codziennie
    Pozdrawiam
    Katka

  17. #257
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał katka Zobacz post
    [...]Taki dom wymaga dobrego architekta wnetrz, wsokiej jakości materiałów dobrze dopasowanych do bryły domu. Przy tym projekcie możecie mieć cacko albo koszmarek jak popełnicie błedy wykończenowe. [...]
    Nie bardzo rozumiem dlaczego ten dom tego wymaga a np. przeciętny gotowy projekt nie?

    A co do metrów korytarzy aż bym z chęcią pomierzyła u siebie (dom z użytkowym poddaszem, jakieś 160m powierzchni po podłodze), ale długiej miary nie mam a z małą nie mam czasu ganiać. Mam wrażenie że nie wyszło by tego dużo więcej tutaj.

  18. #258
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    miałem chwilke wiec machnałem (tak srednio dokladnie wiadomo w 30min wiele sie nie zrobi) ten projekt w Sketchupie tu wrzucam pierwsze i brzydkie wizualizacje ale jesli chcielibyscie cos z nich zobaczyc w innych kolorach albo cos to dajcie znac na priv to w wolnej chwili i nie od reki moge cos tam skrobnac moze wam to pomoze w jakiejs decyzji. w srodku sa sciany dzialowe ale mebli narazie nie mialem czasu powstawiac... w razie czego w kontakcie




    Ostatnio edytowane przez micbarpia ; 21-02-2018 o 13:42

  19. #259

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem dlaczego ten dom tego wymaga a np. przeciętny gotowy projekt nie?.
    Jakby to w skrócie wytłumaczyć. Bo jak w przeciętnym domu użyjesz przeciętnych materiałów i urządzasz go w przeciętny sposób to bedziesz mieć przecietny dom, ale schludny i nikogo nie rażący. Jak w domu o niekonwecjonalnej i dość trudnej bryle użyjesz przecietnych, nie dobranych materiałów po pierwsze zwrócisz uwage na ich bylejakość, po drugie podkreślisz dziwactwo bryły domu zamiast wydobyć orginalność. Jak włożysz stare wytarte trampki do dresu nikt nie zwróci na nie uwagi ani na twój strój. Ale włóż te same trampki do niecodziennego wysublimowanego stroju? Każdy zauważy, ze masz stare trampki i jakiś dziwaczny ubór.

    Np. Strefa przed wejściowa tego projektu. Jak uzyją pełnych stalowych drzwi i pomaluja ściany domu na jednolity kolor a do tego wyłożą kostka betonową dojście do drzwi (tak jest w wiekszości przeciętnych domów i nie razi). A Co tu otrzymamy? Ponury betonowy bukier, jak boczne wejście do jakiejś firmy. Natomiast jeśli drzwi będą całe przeszklone bedą przepuszczać światlo słoneczne z połódniowej cześci domu. Ściany sprytnie wykończone różnymi materiałami, kolorami, fakturami nie bedą przytłaczać tylko intrygować do tego ładny jasny materiał na podejście, fajnie podświetlenie ścian. Może jakaś forma rzeżby (też podświetlona), kilka formowanych roślin cieniolubnych. I co mamy, ciekawe, intrygujące, eleganckie wejście, ale to jest o wiele kosztowniejsze.
    Ostatnio edytowane przez katka ; 21-02-2018 o 14:11
    Pozdrawiam
    Katka

  20. #260
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam dach ma być spadzisty.

    Czyli jak mnie nie stać na marmury to mogę zapomnieć o ciekawej bryle budynku?

    Jaka bryła by nie była liczy się gust i wyczucie urządzającego. Nowoczesność i minimalizm jest teraz w cenie więc i materiały tego typu droższe ale nie skazuj tych co nie mają fortuny na urządzenie domu od razu na straty. Na tym forum wielokrotnie ludzie udowadniali że pieniądze to nie wszystko. Można ładnie i spójnie (nie ważne w jakim stylu) za niewielkie pieniądze.

    A co do trampek to jak przyjdziesz w dresie na bal to i tak będzie śmiesznie tak jak w sukni balowej na spacer po górach.

Strona 13 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony