dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Budowa zagrodowa podatek od garażu

    Witam mam pytanie będę się budował jako siedlisko projekt domu już kupiłem i dodatkowo zakupiłem projekt garażu o powierzchni 76m2,tylko wyczytałem dziś w internecie,że od garażu płaci się duży podatek i mam pytanie czy jak buduje jak zabudowa zagrodowa to czy ten garaż będzie się liczył jako budynek gospodarczy czy nie nie bo podobno od budynku są niższe opłaty

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.348
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak nie jest budynkiem mieszkalnym, to płacisz z 10x wyższą stawkę za m2. Chyba, że są związane z działalnością rolniczą lub leśną.

  3. #3

    Domyślnie

    Ten garaż będzie na maszyny rolnicze i traktor. tylko nazwa projektu to garaz dwustanowiskowy i przez to się pytam czy będzie to traktowane jako budynek gospodarczy czy nie. Jak to wygląda po wybudowaniu w gminie się zgłasza jakie budynki się posiada czy jak to jest?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.348
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał smoku88 Zobacz post
    Ten garaż będzie na maszyny rolnicze i traktor. tylko nazwa projektu to garaz dwustanowiskowy i przez to się pytam czy będzie to traktowane jako budynek gospodarczy czy nie. Jak to wygląda po wybudowaniu w gminie się zgłasza jakie budynki się posiada czy jak to jest?
    Masz gospodarstwo rolne? Jesteś rolnikiem?
    Po wybudowaniu zapraszasz geodetę na inwentaryzację powykonawczą - i na podstawie jego papierów gmina zmienia dane. Musisz też potem IN=1.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedz.Tak mam gospodarstwo i jestem rolnikiem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony