dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 42
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 833
  1. #281
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maxdila

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam.
    Mam pompę powietrzną Samsunga 12kW od Neoklimy i problem od początku nie rozwiązany przez serwis od października do dziś.
    A o co chodzi: grzeję podłogę i użytkową, po nagrzaniu domu termostaty wyłączają mi siłowniki na rozdzielaczach zamykając obieg wody (jedna pętla jest zawsze otwarta - grzejnik drabinkowy w łazience z podłogówki bez zaworu czy regulacji).
    Po zamknięciu wszystkich pętli wywala po czasie błąd przepływu i wyłącza pompę.

    Występuje to też w innym przypadku kiedy grzeję tylko użytkową a wyłączam "słoneczko" czyli grzanie na podłogę.
    1-2dni i wywala błąd przepływu - prawdopodobnie spowodowane tym że podczas cyklu przełączania zaworu trójdrożnego przez jakiś czas jest skierowany przepływ na podłogę która przepływu nie ma.

    Problem jest denerwujący bo najczęstszej rano okazuje się że ciepłej wody nie ma.

    Neoklima zasugerowała że powinienem mieć zawsze otwarte kilka siłowników na podłogówkę no ale przecież nie o to chodzi żeby grzać w jak nie trzeba podłogi a w lato mieszać wodę z podłogi 20-30" z użytkową która ma mieć 40-50'.

    Jak ktoś zna rozwiązanie/porady to proszę o info.
    Chętnie wynagrodzę poświęcony czas.

    Oczywiście miałem też problem z (tego co wiem nie potrzebną) dezynfekcją zasobnika na 70' z którą poradziłem sobie sam zmniejszając temperaturę do 65" i wydłużając czas grzania.

  2. #282
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar magdaseb
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    702

    Domyślnie

    Masz za mały zład wody, przy pozamykanych pętlach. Mam podobnie, sterowanie w każdym pokoju, ale 20% całej podłogówki (głównie łazienki), pracują na otwartych pętlach.
    IVT Geo 312C 12KW, DZ 4x85, OP 100%-360m2, garaż 40m2 (ogrz do 10*),24 cm BK, 20cm grafit 031, podł 18cm 038, wylewka 7cm, fundamenty 12cm 038, użyt. poddasze 25 cm wełna skalna 035. CWU-7 osób.
    PV 10,2kw
    PV 6,57kw
    2018- CO 4520kWh, CWU 1920kWh
    2019- CO 4075kWh, CWU 1970kWh
    2020- CO 4127kWh, CWU 1962kWh
    2021- CO 5319kWh, CWU 2273kWh
    2022- CO 4618kWh, CWU 2202kWh
    2023- CO 4765kWh, CWU 2197kWh

  3. #283
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar magdaseb
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    702

    Domyślnie

    Nieprawda. Klarowałem ci już to jak występowałeś pod nikiem Arturo. Chyba tez z powodu obrażania innych użytkowników, mających inaczej i myślących inaczej jak ty, dostałeś bana... W moim przypadku sterowanie strefowe sprawdza się wyśmienicie. Oczywiście, podstawa to zachować minimalny zład wody.
    IVT Geo 312C 12KW, DZ 4x85, OP 100%-360m2, garaż 40m2 (ogrz do 10*),24 cm BK, 20cm grafit 031, podł 18cm 038, wylewka 7cm, fundamenty 12cm 038, użyt. poddasze 25 cm wełna skalna 035. CWU-7 osób.
    PV 10,2kw
    PV 6,57kw
    2018- CO 4520kWh, CWU 1920kWh
    2019- CO 4075kWh, CWU 1970kWh
    2020- CO 4127kWh, CWU 1962kWh
    2021- CO 5319kWh, CWU 2273kWh
    2022- CO 4618kWh, CWU 2202kWh
    2023- CO 4765kWh, CWU 2197kWh

  4. #284
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar magdaseb
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    702

    Domyślnie

    Masz swoje zdanie, ja swoje i przy tym zostańmy.
    IVT Geo 312C 12KW, DZ 4x85, OP 100%-360m2, garaż 40m2 (ogrz do 10*),24 cm BK, 20cm grafit 031, podł 18cm 038, wylewka 7cm, fundamenty 12cm 038, użyt. poddasze 25 cm wełna skalna 035. CWU-7 osób.
    PV 10,2kw
    PV 6,57kw
    2018- CO 4520kWh, CWU 1920kWh
    2019- CO 4075kWh, CWU 1970kWh
    2020- CO 4127kWh, CWU 1962kWh
    2021- CO 5319kWh, CWU 2273kWh
    2022- CO 4618kWh, CWU 2202kWh
    2023- CO 4765kWh, CWU 2197kWh

  5. #285
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    MAM EHS 8KW - drugi sezon za mną... no może nie calkiem bo w zeszly weekend odpalilem podlogowke na poltora dnia bo zrobilo sie ponizej 20C w domu w naszym klimacie nigdy nie wiadomo kiedy zima sie skonczy...
    Wnioski:
    -pierszy sezon - koszty grzania okolo 1050zł ale bylo w tym wygrzewanie wylewek.
    -drugi sezon -okolo 620-640zł z cwu - moge powiedzieć tylko WOW
    Ponad 95% w taniej taryfie.

    Pompa chodzi bezporoblemowo, od czasu instalacji byly dwie awarie - zatkany filtr przez syfy poinstalacyjne - serwis wyczyscil. Potem jeszcze razy przyjeżdzali bo na pietrze podlogowka slabiej grzala i w koncu wymienili mi pompe obiegową na wiekszą (niestety sporo glosniejsza), ale koszty ogrzewania jeszcze spadly bo w koncu moge ustawic o wiele niższa temeprature grzania.

    Z minusów - głosna jednostka zewnętrza, zwlaszcza spręzarka. Nie polecam pompy blisko okien sypialni. Druga wada to bardzo ubogie ustawienia i mega skomplikowana droga żeby cos przestawić - bez instrukcji nie ma co próbować. A sama instrukcja jak ktos pisał wyżej jest napisana bez ładu i składu.

    z plusów ekonomia uzytkowania i cena zakupu.

    Mam zbiornik 200l i wody cieplej zabraklo mi tylko raz przy 4 osobach. Także dla mnie starcza.

    Nawet nie wiem jak i czy w ogole jest mozliwosc sprawdzenia ile razy zalaczala sie grzałka... pewnie sie nie da. Sterownik to najwieksza lipa w tej pompie.

  6. #286
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maxdila

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    magdaseb

    I jakie rady ?

    Pootwierać więcej pętli ?

    Co do sterowników to nie wyobrażam sobie ich brak, ustawienie niższej temperatury w sypialni i wyższej w łazience to podstawa.
    Jak można grzać cały dom na jedym ustawieniu z pompy to sobie nie wyobrażam, po pierwsze nie komfortowo a po drugie nie ekonomicznie.

    Zalecali m izrobić również sprzęgło ale z tego co wiem to droga zabawa.

  7. #287
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    ale na co ci sterowniki, każdy normalny rozdzielacz ma rotametry z zaworkami ktore sluża do regulacji każdego obiegu. UStawiasz to raz i w normalnych okolicznosciach nigdy nie potrzebujesz tego zmieniać... chyba że masz wielki dom i raz na rok potrzebujesz dogrzac pokoj goscinny ktory normalnie ma minimalna temeparature.

  8. #288
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    raf_ju

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-303
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    MAM EHS 8KW - drugi sezon za mną... no może nie calkiem bo w zeszly weekend odpalilem podlogowke na poltora dnia bo zrobilo sie ponizej 20C w domu w naszym klimacie nigdy nie wiadomo kiedy zima sie skonczy...
    Wnioski:
    -pierszy sezon - koszty grzania okolo 1050zł ale bylo w tym wygrzewanie wylewek.
    -drugi sezon -okolo 620-640zł z cwu - moge powiedzieć tylko WOW
    Ponad 95% w taniej taryfie.

    Pompa chodzi bezporoblemowo, od czasu instalacji byly dwie awarie - zatkany filtr przez syfy poinstalacyjne - serwis wyczyscil. Potem jeszcze razy przyjeżdzali bo na pietrze podlogowka slabiej grzala i w koncu wymienili mi pompe obiegową na wiekszą (niestety sporo glosniejsza), ale koszty ogrzewania jeszcze spadly bo w koncu moge ustawic o wiele niższa temeprature grzania.

    Z minusów - głosna jednostka zewnętrza, zwlaszcza spręzarka. Nie polecam pompy blisko okien sypialni. Druga wada to bardzo ubogie ustawienia i mega skomplikowana droga żeby cos przestawić - bez instrukcji nie ma co próbować. A sama instrukcja jak ktos pisał wyżej jest napisana bez ładu i składu.

    z plusów ekonomia uzytkowania i cena zakupu.

    Mam zbiornik 200l i wody cieplej zabraklo mi tylko raz przy 4 osobach. Także dla mnie starcza.

    Nawet nie wiem jak i czy w ogole jest mozliwosc sprawdzenia ile razy zalaczala sie grzałka... pewnie sie nie da. Sterownik to najwieksza lipa w tej pompie.
    Mogłbyś podać jakieś parametry domu do kosztów powyżej?
    jeżeli chodzi o pompę CWU to jakie miałeś przepływy na górze domu, które jak podejrzewam spowodowały twoje podejrzenia o zbyt słabej pompie? pytam bo podejrzewam, że czasami mogę mieć ten sam problem.

    Czy po wymianie pompy udało Ci się obniżyć krzywą grzania? bo tak rozumiem zmniejszenie kosztów o których piszesz?

  9. #289
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Zmniejszenie kosztów grzania wynika też z cieplejszej zimy niz w zeszlym roku, no i jak każdy potwierdzi pierwszy rok grzania zawsze jest najbardziej kosztowny.
    Przed wymianą obiegówki nie moglem na żadnej petli u gory osiągnąc powyzej 1- 1.2l/min i musiałem przymykać parter żeby u gory było wystarczająco cieplo. Często musialem też grzać w zimne dni w T1.
    Po zmianie obiegówki przeplywy u gory skoczyly do 1.5- 1.7 l/min bez tlumienia parteru.
    Sprawdz też filtr przed obiegówka, często zapycha sie farfoclami jeśli po instalacji rury nie byly dobrze przepłukane/ przedmuchane.
    Grzeje 95m2 plus 8m2 pomieszczenia w ktorym nie dalem podłogówki i cieplo dostaje sie tylko przez drzwi (pomieszczenie gospodarcze).

  10. #290
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziś pierwszy dzień włączyłem na próbę chłodzenie podlogóką, więc sezon grzewczy uważam za zakończony, niepotrzebnie pompa jeszcze w ostatnich nocach dogrzewala dom, bo czujnik temperatury schodził poniżej 25 stopni.
    Przypomnę pompa 6kW, zamontowana w październiku, wylewki wygrzewanie bez elewacji i bez drzwi wejściowych, prądu naciaglo sporo. W domu do lutego utrzymywana temperatura 16-18stopni, od marca nie mniej niż 24 stopnie, trochę dziwne bo mieszkaliśmy w bloku i 20 stopni było komfortowe a tu dla żony 24 jest ok mniej jest jej za zimno, dla mnie oczywiście jest za gorąco.
    Stan licznika na dziś od uruchomienia to 3430 kWh na co wpływ miało :
    -wygrzewanie dziurawego domu przez miesiąc
    -niedokończona izolacja dachu i fundamentu,
    -nieopatrzne ustawienie przez instalatora dogrzewa ie wody grzałka po 15 minutach grzania CWU, co mocno obciazylo licznik, po 2 miesiącach telefonicznie z instalatorem znaleźliśmy przyczynę dużego zużycia prądu.
    -miałem też problemy z dogrzewa iem wody do 50 stopni i z wygrzewanie legionelli ale okazało się że przyjechał instalator z Neoklimy i po 2 godzinach pompa śmigala 50 stopni na CWU i 60 stopni na legionelli, nie wiem co tam nagrzebal ale ja grzebalem kilka razy robiłem to samo co on i mi nie grzalo....
    -oczywiście nowy dom więc na samo nagranie i wysuszeniu poszło sporo.
    Wg OZC dom powinien zuzyc 2800 kWh zuzyje do października ok 4000 kWh więc jak na 1 rok jest ok.
    Włączyłem chłodzenie cudów się nie spodziewam, narazie z 25 stopni w instalacji zeszło na 18,5 stopnia w 3 h i zezarlo ponad 2 kWh.
    Reasumując pompa grzeje, działa bezproblemowo, drugi raz nie kupił bym sterowania wifi bo nic tam nie ma to jeszcze się wiesza, i teraz zarzafalo od nowa autoryzacji i nie mogę jej sparować. Zbędny bajer. Samsung powinien umowocześnić sterownik bo jest ciężki i przestarzały ale pompa jest ok. W tej półce cenowej uważam za bardzo dobry wybór. Choć gdyby Panasonic w wersji H nie był taki plastikowy w środku pewnie wziąłbym All in One bo cena była by nie wiele wyższa nic mój Samsung że zbiornikiem z nierdzewki Panasonic 200l, a całość wygląda nowocześnie i schludnie.
    Teraz przyszły upały i już myślę o montażu klimatyzacji.... Bo w domu gorąco jak cholera o nie mogę go wychłodzić, silikat się nagrzał i trzyma ciepło w środku.....
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  11. #291
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    226

    Domyślnie

    Dostałem dziś wycenę na ehs 6kw od firmy neoklima,cena na gotowo 22,800 + 900 zł moduł wifi.

    Uważacie że wycena jest okej?

    Jakieś opinie o tej firmie? Może komuś montowali już pompę.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2019-06-07-01-01-28.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	9,1 KB
ID:	431212  
    Ostatnio edytowane przez wiertar ; 07-06-2019 o 08:08

  12. #292
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A przeczytałeś choć jeden post od początku??? Nie musiałbyś zadawać takiego pytania.... 90% osób z południa ma Samsunga zamontowane go przez Neoklima lub GHS....
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  13. #293
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    226

    Domyślnie

    Wyobraź sobie przeczytałem cały temat od deski do deski, w 90% postów nie ma napisane kto był instalatorem.

    Pytam gdyż pewnie wybiorę między panasonicie. A Samsungiem właśnie.

    Skoro 45% osób ma pompy od neoklima to tym bardziej czekam na opinie co do wyceny.

  14. #294
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To po kolei....
    Niestety na telefonie twoja wycena jest dla mnie nieczytelna, ale widziałem kilka ofert Neoklimy i wiem co wysyłają.
    Po zeszłorocznej podwyżce cena jest ok, pompę montują na dobrych materiałach, do łączem używają stali zaprasowanej Viega.
    Domyślam się że w ofercie jest opis tylko zbiornik cwu 200 l bez konkretnej nazywy(nieważne czy ofertę robił Emil czy właściciele Michał lub Grzesiek) jakoś tak dziwnie oferty przygotowywują. Taki urok, ale dowiedział bym się jaki zbiornik wchodzi w cenę. Przy kwocie 22tys to raczej emalia a oni większość zbiorników sprzedają Jule nierdzewja(mi akurat sprzedali Panosonic 200 l)
    Daj sobie spokój z wifi to badziewie, pompa jest spoko, 6kW ma malutki agregat na zewnątrz (sporo mniejszy niż 9kW), ogólnie jak ustawisz dobrze pompę to nie dotykasz latami.
    Sam montaż jest ok, jeśli będzie awaria to nie zrzuca winy jako dystrybutorzy na instalatora bo sami nimi są.
    Podczas kilkukrotnych rozmow z instalatorami potwierdzili że jedyne awarię to z winy montażu lub uszkodzenia przez piorun.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  15. #295
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    226

    Domyślnie

    Dziękuję za prawie wyczerpująca odpowiedz. O to mi chodziło

    Co do wi fi. Jestem obecnie za granica, żona jest sama w domu i w razie czego chciałbym wiedzieć na bieżąco co się dzieje z pompa i czy w domu jest ciepło, może uda się wytargować coś taniej bo jednak 900zl to sporo.

    Pompę dobierała Neoklima, wysłałem i OZC, gdzie zapotrzebowanie jest na poziomie ok75 kWh. Więc myślę że skoro oni dobrali 6 to mocy jej nie powinno braknąć, ewentualnie wspomoże się grzałkami przez te kilka dni.

    Zbiornik jest wymieniony jako 200 litrów dedykowany do pompy ciepla, nic więcej niema.

    A wycenę robił Michał Skuczynski , czyli pewnie właściciel.

    Wacham się jeszcze między Samsungiem a Panasoniciem 7 kw. Cenowo pewnie będzie podobnie, więc zdecyduje jakiś niuans

    Na dniach powinien mieć wizyta instalatora z firmy Klimax z okolic Mszany dolnej. Zobaczę co on wymyśli, ale polecony był przez GHS także myślę że fuszerki raczej nie powinien odwalac.

  16. #296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.505
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiertar Zobacz post
    Pompę dobierała Neoklima, wysłałem i OZC, gdzie zapotrzebowanie jest na poziomie ok75 kWh. Więc myślę że skoro oni dobrali 6 to mocy jej nie powinno braknąć, ewentualnie wspomoże się grzałkami przez te kilka dni.
    .
    Jezeli dobierali moc na podstawie zapotrzebowania na ciepło a konkretnie na podstawie ?? nie wiadomo jakiej bo nie napisałes czy to Eu, Ek a moze Ep. to na pewno nie zrobili tego dobrze. Nie dobiera sie mocy pompy na podstawie tych wskazników a jedynie (tylko i wyłacznie) na podstawie projektowego obciązenia cieplnego. Ja na Twoim miejscu nie myslałbym ze zrobili to dobrze, a raczej odwrotnie.

  17. #297
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jezeli dobierali moc na podstawie zapotrzebowania na ciepło a konkretnie na podstawie ?? nie wiadomo jakiej bo nie napisałes czy to Eu, Ek a moze Ep. to na pewno nie zrobili tego dobrze. Nie dobiera sie mocy pompy na podstawie tych wskazników a jedynie (tylko i wyłacznie) na podstawie projektowego obciązenia cieplnego. Ja na Twoim miejscu nie myslałbym ze zrobili to dobrze, a raczej odwrotnie.
    Dobrze robisz tylko Ty nikt inny ? Oni robią to za darmo ty za kasę . Zrób koledze OZC i zobacz ile wyjdzie stawiam, że będzie bardzo zbliżone do tego co policzyli.

  18. #298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.505
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Dobrze robisz tylko Ty nikt inny ? Oni robią to za darmo ty za kasę . Zrób koledze OZC i zobacz ile wyjdzie stawiam, że będzie bardzo zbliżone do tego co policzyli.
    Co ma kasa do tego, dlaczego odpowiedzi na moje posty zaczynają sie liczenia kasy?. Tu chodzi o sposób doboru mocy pompy. Jezeli twierdzisz ze prawdłowy jest dobór na podstawie wskaznika Eu lub Ek lub Ep a nie wg projektowego obciązenia cieplnego to to udowodnij. Jestem ciekaw tej metody, bo nigdy o niej nie słyszałem.

  19. #299
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    226

    Domyślnie

    asolt, ja się na tym nie znam w ogóle i na dodatek nie było mnie przy tym. Ozc było na zlecęnie gminy gdyż potrzebne jest do dofinansowania.

    Rzuć okiem może coś wypatrzysz i wysnioskujesz jak mozeszKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190608_181047.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	431248Załącznik 431246Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190608_181036.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	431249Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190608_181105.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	431247Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190608_181116.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	431245
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190608_180923.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	431250  
    Ostatnio edytowane przez wiertar ; 08-06-2019 o 17:18

  20. #300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.505
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiertar Zobacz post
    asolt, ja się na tym nie znam w ogóle i na dodatek nie było mnie przy tym. Ozc było na zlecęnie gminy gdyż potrzebne jest do dofinansowania.

    Rzuć okiem może coś wypatrzysz i wysnioskujesz jak mozeszKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190608_181047.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	431248Załącznik 431246Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190608_181036.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	431249Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190608_181105.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	431247Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190608_181116.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	431245
    Problem z charakterystyką jest taki ze nie jest podawane projektowe obciązenie cieplne budynku. Moim zdaniem jest to niedopatrzenie ustawodawcy. Ustawa w tym zakresie była juz kilkakrotnie zmieniana i akurat ta wartosc dalej nie jest wyszczegolniana.
    Natomiast wypatrzyłem w ocenie energetycznej budynku zalecaną projektowaną moc zródla ciepła 12 kW, a istniejąca moc zrodła ciepła to 12 kW.
    Ty uwazasz ze 6 kW jest ok. pojawia sie oczywisty dysonans.
    Neoklima dobrała 6 kW, sporzadzajacy ocenę energetyczną budynku 12 kW, ile było w OZC tego nie wie nikt poza samym audytorem.
    Gdy zwróciłem na to uwagę natychmiast odezwał sie ObserwatorPC bardzo martwiac sie o moją kase.

Strona 15 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony