dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 42
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 833
  1. #301
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    226

    Domyślnie

    Nie dokona dobrze odczytałeś, gdyż obecne zdrolo ciepła jest 10kw. Rozmawiałem z audytorem i powiedział mi że wpisał większą pompę żeby dotacja była większa i mówił że 9kw na luzaku będzie dobra a nawet zastanawiał by się na 7kw.


    Gdzieś mi uciekł jesZcze jeden załącznik więc go wrzucam terazKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190608_180923.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	431251

  2. #302
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiertar Zobacz post
    Nie dokona dobrze odczytałeś, gdyż obecne zdrolo ciepła jest 10kw. Rozmawiałem z audytorem i powiedział mi że wpisał większą pompę żeby dotacja była większa i mówił że 9kw na luzaku będzie dobra a nawet zastanawiał by się na 7kw.


    Gdzieś mi uciekł jesZcze jeden załącznik więc go wrzucam terazKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190608_180923.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	431251
    Ja tych szczegołow nie znam bo i skąd. Audytor na pewno wykonał ozc bo bez tego nie mozna wykonac charakterystyki energetycznej. Niech poda wartosc projektowego obciązenia cieplnego budynku i po sprawie. To nie jest wartosc tajna, ją pierwszą powinienies podac tu na forum oczekujac porady. Po co domysły skoro wszystko jest policzone.

  3. #303
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    226

    Domyślnie

    Rozumiem, czyli nie pozostało mi nic innego tylko uderzyć do autora. Dzięki za porade

  4. #304
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    226

    Domyślnie

    Neoklima już pisze o nowych modelach ehs i o nowym sterownik. Ktoś coś więcej wie już o tych nowościach?

  5. #305
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zmiany są duże, nowy sterownik, zmiana czynnika i co najważniejsze wprowadzili tzw lodówkę czyli hydrobox z wbudowanym zbiornikiem CWU, niestety cennika na stronie jeszcze nie ma, nie pytałem o szczegóły bo ja już pompę mam ale ciekawy jestem, jak ktoś ciekawy to mogę podpytać właściciela Neoklimy bo jesteśmy akurat w bieżącym kontakcie bo klime za tydzień mi Samsunga montują.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  6. #306
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pyjter83

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-832
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Zmiany są duże, nowy sterownik, zmiana czynnika i co najważniejsze wprowadzili tzw lodówkę czyli hydrobox z wbudowanym zbiornikiem CWU, niestety cennika na stronie jeszcze nie ma, nie pytałem o szczegóły bo ja już pompę mam ale ciekawy jestem, jak ktoś ciekawy to mogę podpytać właściciela Neoklimy bo jesteśmy akurat w bieżącym kontakcie bo klime za tydzień mi Samsunga montują.
    Możesz podpytać i napisać
    O planowanych zmianach w samsungu słyszałem od zimy i czekałem u siebie z zakupem właśnie na tą nową jednostkę. Zainteresował mnie jednak teraz EHS TDM Plus, żeby mieć PC i klime w jednym. Podpytaj proszę jaką mają opinię na ten temat. Ja będę realizował przez GHS, ale im więcej informacji tym lepiej.

  7. #307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyjter83 Zobacz post
    Możesz podpytać i napisać
    O planowanych zmianach w samsungu słyszałem od zimy i czekałem u siebie z zakupem właśnie na tą nową jednostkę. Zainteresował mnie jednak teraz EHS TDM Plus, żeby mieć PC i klime w jednym. Podpytaj proszę jaką mają opinię na ten temat. Ja będę realizował przez GHS, ale im więcej informacji tym lepiej.
    Każda PC może zapewniać klimatyzację, ważne tylko by była to jednostka rewersyjna.

  8. #308
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nowy Samsung R32 to na razie cennik, brak jakichkolwiek informacji, bo to super nowość( w Samsungu)i na razie są tylko ogólne informację. Wychodzi cennikowo kilka tysięcy drożej czas pokaże o ile będzie droższy od starej wersji, Jak tylko się coś dowiem dam znać.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  9. #309
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    226

    Domyślnie

    Wifi do ehs kosztuje około 900 zł warto to dokupić czy raczej bez sensu?

    Ewentualnie jest inna pozlowosc sterowania pompy przez internet?

  10. #310
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Ale co tam chcesz przestawiać? Może przez pierwszy tydzien sie pobawisz a potem sterownik bedziesz widzial kilka razy w roku (poczatek i koniec okresu grzewczego). Jakby to wifi kosztowalo 90 zl a nie 900 to moze bym sie zastanowil.

  11. #311
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    226

    Domyślnie

    No właśnie o to mi chodzi. Czy jest sens. Co prawda teraz jestem za granicą i podtym kątem patrzylem, ale jak zabardzo niema tam co robić to szkoda chyba kasy.

  12. #312
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Odpowiem tak... Jeśli masz rozbudowane sterownie internetowe w każdym pomieszczeniu, i chcesz codziennie zmieniać to wifi jest potrzebne, jeśli masz prosta instalacje jak ja to jest bez sensu, aplikacja chodzi nie stabilnie, wiesza się, i jedynie co możesz zmienić to włącz-wyłącz, zmianę temperatury przy manual bo już przy krzywej nie da się, no i zmianę temperatury wody w CWU.
    Można też harmonogram ustawić....
    Ja ostatnio zapomniałem chłodzenia włączyć i w pracy włączyłem chłodzenie rurek... Akurat się przydało.
    Ogólnie raczej mało użyteczny gadżet.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  13. #313
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    226

    Domyślnie

    Pompa zamontowana.

    Pierwsze wrażenia okej, gdyby nie ten sterownik, masakra. Będzie ktoś tak miły i pomoże mi trochę ogranac temat z ustawianiem go?. Przykładowo chce ustawić żeby ciepła woda włączała mi się się tylko raz na dzień o konkretnej porze.

  14. #314
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    To akurat proste jest, wchodzisz w timer i klawiszami <> i pionowymi strzalkami ustawiasz odpowiednie godziny. Niestety na timerze dziennym chyba nie da sie ustawić osobnych przedzialow godzin na weekendy.
    Sterownik jest beznadziejny, brakuje na nim z dwoch dodatkowych klawiszy żeby to sie dało normalnie ustawiać.

  15. #315
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    226

    Domyślnie

    Powiedzmy że ustawiłem. Zobaczymy czy włączy się o zadanej godzinie.


    Ale co z tego skoro spadła mi temperatura bo był pobór wody i pompa się automatycznie włączyła i dogrzala sobie. Da radę to sylaczyc?

  16. #316
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    226

    Domyślnie

    Pompa nie włączyła się o zadanej godzinie. Nie wiem dlaczego.

    Nagram jutro filmik. Może coś źle robię.

  17. #317
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kto montowal pompę???
    Mój instalator bez problemu odbiera telefony z pytaniami jak co zrobić... Po pół roku nic nie dotykam bo wszystko jest ustawione podemnie.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  18. #318
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    226

    Domyślnie

    Nie, z odbieraniem niema problemu. Telefony odbiera tylko narażie nie chce dzwonić z byle pierdołom

    Z ustawieniem czasowym poradziłem sobie, jest ok. Teraz powoli będę się brał za ustawianie grzania co.

  19. #319
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    226

    Domyślnie

    Czy ktoś z użytkowników ehs może mi pomóc w kilku sprawach m.in ustawieniem krzywej grzewczej ? Najlepiej na priv

  20. #320
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    226

    Domyślnie

    Ma ktoś namiar na użytkownika twojpan? Bo widzę że chyba dostał bana lub zmienił konto. Może być e-mail lub coś takiego

Strona 16 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony