dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 90
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 1797
  1. #601
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dżoana1 Zobacz post
    Bardzo chciałam płytę jednak nasz projektant i zarazem KB odradza twierdząc że są to znacznie wyższe koszty niż tradycyjne fundamenty. Nie wiem jak tym samym uda mi się przekonać męża do płyty bo jest 2 do 1.
    Chciałabyś ponieważ? Jak ciepły dom planujecie, są szkody górnicze, jakieś niefajne warunki geologiczne? Ten projekt, jako dom energooszczędny >40kWh/m2, nie podpada pod płytę. Płytę się opłaca jak chce się mocno ciepły dom <30kWh/m2 do grzania prądem, albo jak są bardzo skomplikowane fundamenty. Tutaj dom parterowy, w miarę proste ściany, za to od cholery powierzchni -- wg mnie bez sensu się pchać w płytę.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  2. #602

    Domyślnie

    agab
    Już w ramach standardowej oferty wykonane zostają m.in:

    - projekt konstrukcyjno-wykonawczy, projekt przygotowania gruntu,

    - prace ziemne związane z przygotowaniem podbudowy/gruntu,

    - instalacja kanalizacyjna i przepusty w płycie na podłączenie mediów(prąd, woda, inne),

    - solidne „tradycyjne” zbrojenie całej powierzchni płyty przy użyciu stalowych siatek i prętów,

    - pełną izolację termiczną i p/wilgociową od gruntu,

    - wykonanie "stanu 0" bez konieczności wykonywania dodatkowych posadzek, wylewek itp.

  3. #603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Na pewno będzie znacznie taniej jeśli płytę ogarnie ekipa od SSO a nie obca firma specjalizująca się tylko w płytach.Dla budowlańców to żadna filozofia i tylko ok.5 dni roboczych i wtedy możesz liczyć na 200-250zl/m2 płyty.Odpada Ci sciana fundamentowa,odpada Ci wypełnienie,odpada Ci chudziak,może odpaść Ci izolacja pod wylewką jeśli pod płytą będzie odpowiednia ilość izolacji,odpada Ci ocieplenie fundamentów.
    Ja nie chciałabym, żeby moi budowlańcy wykonywali mi płytę, bo nigdy tego nie robili. Ale coraz więcej ekip podchodzi do płyty fundamentowej normalnie U nas to nadal wymysł, zbyteczny i komplikujący budowę (wg ekip oczywiście ).
    Idealnie byłoby, gdyby zatrudniona przez nas ekipa od SSO wykonała również płytę, ale nie miałam też problemu z firmą z poza województwa.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  4. #604
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dżoana1 Zobacz post
    Bardzo chciałam płytę jednak nasz projektant i zarazem KB odradza twierdząc że są to znacznie wyższe koszty niż tradycyjne fundamenty. Nie wiem jak tym samym uda mi się przekonać męża do płyty bo jest 2 do 1.
    KB opowiada bzdury albo najwyraźniej nie ma pojęcia i nie zna się na swojej robocie.Niech zrobi projekt i policzy ile wjedzie materiału na płytę a Ty sobie wycenisz.Jak wyżej pisałem płytę ogarnie ekipa od SSO ,która potrafi czytać projekt. Jeśli nie podejmie się tego to z takiej ekipy bym zrezygnował z obawy o dom.A to jest ok 5-6 dni roboczych i powinni bez mrugniecia to zrobić.Płyta to nic innego jak lany strop i chyba każdy budowlaniec to potrafi...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 13-06-2018 o 15:30

  5. #605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Chciałabyś ponieważ? Jak ciepły dom planujecie, są szkody górnicze, jakieś niefajne warunki geologiczne? Ten projekt, jako dom energooszczędny >40kWh/m2, nie podpada pod płytę. Płytę się opłaca jak chce się mocno ciepły dom <30kWh/m2 do grzania prądem, albo jak są bardzo skomplikowane fundamenty. Tutaj dom parterowy, w miarę proste ściany, za to od cholery powierzchni -- wg mnie bez sensu się pchać w płytę.
    Ale Myjku, dlaczego uważasz, że przy prostej bryle i dobrych warunkach gruntowych płyta nie ma sensu?
    Mi nijak nie wychodziło, żebym przepłacała robiąc płytę. Choć wielu ludzi mnie pytało, dlaczego upieram się przy płycie, skoro grunty idealne pod budowę i ławy wystarczą.
    Zobacz ile czasu zyskujesz, robiąc płytę, ile późniejszych prac i kosztów Ci odchodzi (już nie wspominam o ogrzewaniu), masz możliwość zapewnienia ciągłości izolacji. Czemu tego nie wykorzystać nawet w łatwych warunkach?
    Mi fundamenty tradycyjne wyliczyli na ok. 30 tyś. No to jak się zmieścić w 55 tyś. z chudziakami, izolacją, wod-kan, wylewkami i ogrzewaniem?
    Nawet, jeśli płyta wyniosłaby mnie więcej niż tradycyjne fundamenty i te wszystkie późniejsze prace, to i tak wybrałabym płytę. Ale mi zależy na jak najcieplejszym domu, za rozsądną cenę
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  6. #606
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Ja nie chciałabym, żeby moi budowlańcy wykonywali mi płytę, bo nigdy tego nie robili. Ale coraz więcej ekip podchodzi do płyty fundamentowej normalnie U nas to nadal wymysł, zbyteczny i komplikujący budowę (wg ekip oczywiście ).Idealnie byłoby, gdyby zatrudniona przez nas ekipa od SSO wykonała również płytę, ale nie miałam też problemu z firmą z poza województwa.
    Ale dla budowlańców naprawdę to żadna filozofia.Mi płytę robiła właśnie ekipa od SSO.Zobacz od A do Z że to nic nadzwyczajnego:https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post4943832

  7. #607
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Tak w temacie cen płyty - mam wyceny trzech firm z września ubiegłego roku i na teraz. Różnica w cenach 12-15%, oczywiście w górę. Więc jak ktoś pisze, że mu wyszła kilka lat temu ileś tam za metr, to nijak się ma do stanu faktycznego.
    Dżoana- czy w wycenach masz również zawartą podsypkę itp? Jeśli tak, to proszę o namiary na firmę, bo te od których mamy wyceny tego nie uwzględniają.To potrafi znacznie podnieść cenę, więc niekoniecznie KB i spółka mogą się mylić.
    Pytanie innych i porównywanie swojej sytuacji, cen itp może być pozbawione sensu. bo każda ekipa liczy po swojemu. Jednemu mogą wyliczyć fundamenty drożej innemu taniej , szczególnie widać to, kiedy ludzie piszą o kosztach SSO, gdzie na tym samym budynku wyceny ekip dochodzą do kilkunastu tysięcy różnicy.
    Jedyną możliwością jest porównanie wycen płyty i fundamentów które TY otrzymasz od konkretnych wykonawców. Wróżenie z fusów czy magiczne "bo ja tak miałem" może Cię sporo kosztować.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 13-06-2018 o 16:17

  8. #608

    Domyślnie

    Anna właśnie u nas też nie ma jakiś szczególnych powodów dla których chciałam płytę Chyba nie, bo czekamy na badanie gruntu. Czas który można zaoszczędzić wiele przemawia za płytą a nam zależy aby dużo mieć zrobione przed zimą. Ehhh...trudna decyzja

  9. #609

    Domyślnie

    Pytajnick
    To dostałam od firmy:
    - projekt konstrukcyjno-wykonawczy, projekt przygotowania gruntu,

    - prace ziemne związane z przygotowaniem podbudowy/gruntu,

    - instalacja kanalizacyjna i przepusty w płycie na podłączenie mediów(prąd, woda, inne),

    - solidne „tradycyjne” zbrojenie całej powierzchni płyty przy użyciu stalowych siatek i prętów,

    - pełną izolację termiczną i p/wilgociową od gruntu,

    - wykonanie "stanu 0" bez konieczności wykonywania dodatkowych posadzek, wylewek itp.

    .............................
    Czyli myślę że podsypka sie wlicza cokolwiek ona znaczy nie mam pojęcia o budowie a mężu jakoś się nie kwapi aby zaglądać na tego typu fora :/

  10. #610
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Tak w temacie cen płyty - mam wyceny trzech firm z września ubiegłego roku i na teraz. Różnica w cenach 12-15%, oczywiście w górę. Więc jak ktoś pisze, że mu wyszła kilka lat temu ileś tam za metr, to nijak się ma do stanu faktycznego.Dżoana- czy w wycenach masz również zawartą podsypkę itp? Jeśli tak, to proszę o namiary na firmę, bo te od których mamy wyceny tego nie uwzględniają.To potrafi znacznie podnieść cenę, więc niekoniecznie KB i spółka mogą się mylić.Pytanie innych i porównywanie swojej sytuacji, cen itp może być pozbawione sensu. bo każda ekipa liczy po swojemu. Jednemu mogą wyliczyć fundamenty drożej innemu taniej , szczególnie widać to, kiedy ludzie piszą o kosztach SSO, gdzie na tym samym budynku wyceny ekip dochodzą do kilkunastu tysięcy różnicy. Jedyną możliwością jest porównanie wycen płyty i fundamentów które TY otrzymasz od konkretnych wykonawców. Wróżenie z fusów czy magiczne "bo ja tak miałem" może Cię sporo kosztować.
    Jak ma się projekt płyty to łatwo policzyć ile kg i jakiej stali wejdzie w płytę,cenę kg stali znamy,można też wyliczyć ile m3 izolacji potrzeba,cenę izolacji również znamy,można policzyć ile m3 betonu wejdzie,cenę betonu również znamy. W projekcie jest też ilość podsypki pod płytę,cenę jej również znamy. Zatem mamy gotowy przepis na płytę.Nie znamy jedynie robocizny ale biorąc pod uwagę czas pracy nie powinna być wysoka tym bardziej jeśli robi to "nasza" ekipa.

  11. #611
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Wycena materiałów na dziś do stanu ZERO fundamenty tradycyjne w tym geodeta, koparka itd itp 16400 zł. Robota moja ale dajmy na to, że ktoś chce za to 10k = 26tyś
    Wycena z Legalettu z zeszłego roku, bo jeszcze od nich nie mam - 39580 + VAT plus transport 1100 +VAT
    Oraz - Założenia nie ujęte w ofercie:
    wytyczenie geodezyjne
    podsypka (ilość jest uzależniona od wysokości posadowienia płyty i warunków gruntowych na działce)
    praca koparko-ładowarki (zwykle 1 dzień)
    opaska drenarska (o ile jest wymagana)
    Płyta zwykła, grzewcza dodatkowo 7390 +VAT.
    Jedyną opcją, która w moim przypadku może mnie do płyty przekonać to czas.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 13-06-2018 o 16:45

  12. #612

    Domyślnie

    Pytajnick, ja miałam płytę wykonywaną w zeszłym roku, więc stawki dużo się nie zmieniły. Mało tego, Dżoana przedstawiła, o dziwo jakąś tanią wycenę od Legalett, a to jedna z najdroższych firm, wykonujących płyty. Może w końcu zeszli z ceny, bo jednak firm konkurencyjnych zrobiło się dużo.
    Ja uważam, że pytanie innych zawsze ma sens. Ale trzeba brać pod uwagę swoje konkretne warunki. Dżoana podała wycenę za m2 i to możemy porównać. U mnie wyszło więcej za m2. Pytanie. co w tej cenie jest zawarte (Dżoana podaj więcej szczegółów - co z rozprowadzeniem ciepłej i zimnej wody do pomieszczeń parteru, jaki styropian, jaka jego grubość, jaka grubość betonu, czy jest opaska przeciwwysadzeniowa, czy potrzebny jakiś drenaż, i co dokładnie wchodzi w skład ogrzewania)??
    Podsypki nie liczą w kosztach (po stronie inwestora), także trzeba koszt koparki i piachu doliczyć do kosztów płyty. Ale w przypadku zwykłych fundamentów jest tak samo
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  13. #613
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Wycena materiałów na dziś do stanu ZERO fundamenty tradycyjne w tym geodeta, koparka itd itp 16400 zł. Robota moja ale dajmy na to, że ktoś chce za to 10k = 26tyśWycena z Legalettu z zeszłego roku, bo jeszcze od nich nie mam - 39580 + VAT plus transport 1100 +VAT Oraz - Założenia nie ujęte w ofercie: wytyczenie geodezyjnepodsypka (ilość jest uzależniona od wysokości posadowienia płyty i warunków gruntowych na działce)praca koparko-ładowarki (zwykle 1 dzień) opaska drenarska (o ile jest wymagana)Płyta zwykła, grzewcza dodatkowo 7390 +VAT.Jedyną opcją, która w moim przypadku może mnie do płyty przekonać to czas.
    A jak wyceniles materiały do płyty do stanu 0 ?Dajmy na to robocizna 10tyś.zl bo tyle jest warta ?Na moja płytę 179m2 weszło:4t stali fi12,36m3 EPS200,51m3 betonu B30,80t posypki,4 godziny koparka,8 godzin ubijarka.No i robocizna 10tys.zł bo pierdol typu folia przepusty nie liczę.No i to plyta pod bunkier bo szkody górnicze.Płyta gr.25cm i 20cm izolacji pod płytą.Oczywiście pod wylewką izolacji już nie mam.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 13-06-2018 o 17:03

  14. #614

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Wycena materiałów na dziś do stanu ZERO fundamenty tradycyjne w tym geodeta, koparka itd itp 16400 zł. Robota moja ale dajmy na to, że ktoś chce za to 10k = 26tyś
    Wycena z Legalettu z zeszłego roku, bo jeszcze od nich nie mam - 39580 + VAT plus transport 1100 +VAT
    Oraz - Założenia nie ujęte w ofercie:
    wytyczenie geodezyjne
    podsypka (ilość jest uzależniona od wysokości posadowienia płyty i warunków gruntowych na działce)
    praca koparko-ładowarki (zwykle 1 dzień)
    opaska drenarska (o ile jest wymagana)
    Płyta zwykła, grzewcza dodatkowo 7390 +VAT.
    Jedyną opcją, która w moim przypadku może mnie do płyty przekonać to czas.
    Ale wiesz, czym różni się stan Zero przy fundamentach tradycyjnych, od stanu Zero w płycie fundamentowej??
    Ja na moim stanie Zero stawiam ściany, kładę płytki i odpalam ogrzewanie. Ty swój stan Zero musisz jeszcze grubo opracować, żeby położyć okładzinę na podłogi. To jest kilka sporych etapów budowy, które mi odeszły.
    Nie zrozum mnie źle, ja nie zamierzam nikogo namawiać, ani udowadniać, że moje jest lepsze. Niech każdy sam decyduje, jaki rodzaj fundamentu mu bardziej odpowiada. Ale płyta naprawdę nie wychodzi drożej i jest mniej narażona na błędy wykonawcze, bo jest znacznie łatwiejsza w budowie.

    A Legalett to jedna z najdroższych firm, także warto poszukać innych. Ja też z nimi przegadałam godziny i wyceniałam różne wersje płyty. I dziwi mnie wycena Dżoany, bo coś tanio za metr 2 wyszło Dlatego czekam na szczegóły oferty
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  15. #615
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Pytajnick, ja miałam płytę wykonywaną w zeszłym roku, więc stawki dużo się nie zmieniły. Mało tego, Dżoana przedstawiła, o dziwo jakąś tanią wycenę od Legalett, a to jedna z najdroższych firm, wykonujących płyty. Może w końcu zeszli z ceny, bo jednak firm konkurencyjnych zrobiło się dużo.
    Ja uważam, że pytanie innych zawsze ma sens. Ale trzeba brać pod uwagę swoje konkretne warunki. Dżoana podała wycenę za m2 i to możemy porównać. U mnie wyszło więcej za m2. Pytanie. co w tej cenie jest zawarte (Dżoana podaj więcej szczegółów - co z rozprowadzeniem ciepłej i zimnej wody do pomieszczeń parteru, jaki styropian, jaka jego grubość, jaka grubość betonu, czy jest opaska przeciwwysadzeniowa, czy potrzebny jakiś drenaż, i co dokładnie wchodzi w skład ogrzewania)??
    Podsypki nie liczą w kosztach (po stronie inwestora), także trzeba koszt koparki i piachu doliczyć do kosztów płyty. Ale w przypadku zwykłych fundamentów jest tak samo
    Legalet, Megatherm, Brinkmann przy porównywalnych materiałach mają niewielkie różnice cenowe. Cenę winduje grubość ocieplenia (20 lub 30cm) i materiał z jakiego jest. Wycena Dżoany faktycznie niska. U mnie wychodzi w tej firmie prawie 390/m2
    Podsypka...widzisz, a ja mam wyliczone wszystko, od gwoździ i to z zapasem po beton

    Co do Twojego drugiego postu - do poziomu płyty NAPRAWDĘ nie miałaś zastrzeżeń? Nigdzie?
    Za różnicę w cenie firmowych płyt i moich fundamentów spokojnie zrobię sobie ogrzewanie podłogowe, dam na to anhydryt (BO MAM WYBÓR) i jeszcze mi zostanie
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 13-06-2018 o 17:13

  16. #616

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Legalet, Megatherm, Brinkmann przy porównywalnych materiałach mają niewielkie różnice cenowe. Cenę winduje grubość ocieplenia (20 lub 30cm) i materiał z jakiego jest. Wycena Dżoany faktycznie niska. U mnie wychodzi w tej firmie prawie 390/m2
    Moje wyceny od Legalett i Megatherm różniły się sporo cenowo. Od Legalett miałam podobną wycenę do Twojej. Bez ogrzewania i na EPS, a nie XPS.

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Podsypka...widzisz, a ja mam wyliczone wszystko, od gwoździ i to z zapasem po beton
    No widzisz, jak Ci dobrze I jeszcze robota za free
    To może płytę sobie wykonaj za darmochę. Wyjdzie Ci jeszcze taniej
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  17. #617
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Legalet, Megatherm, Brinkmann przy porownywalnych materiałach mają niewielkie różnice cenowe. Cenę winduje grubość ocieplenia (20 lub 30cm) i materiał z jakiego jest. Wycena Dżoany faktycznie niska. U mnie wychodzi w tej firmie prawie 390/m2Podsypka...widzisz, a ja mam wyliczone wszystko, od gwoździ i to z zapasem po beton
    Wiadomo,że są to firmy,które budują "pod klucz" i siłą rzeczy musi być drożej tak jak to ma się z budową domu "pod klucz".Bogatemu nikt nie zabroni ale nikt nie porównuje kosztu domu pod klucz z tym budowanym systemem gospodarczym.Porównywać należy porównywalne.

  18. #618
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A jak wyceniles materiały do płyty do stanu 0 ?Dajmy na to robocizna 10tyś.zl bo tyle jest warta ?Na moja płytę 179m2 weszło:4t stali fi12,36m3 EPS200,51m3 betonu B30,80t posypki,4 godziny koparka,8 godzin ubijarka.No i robocizna 10tys.zł bo pierdol typu folia przepusty nie liczę.No i to plyta pod bunkier bo szkody górnicze.Płyta gr.25cm i 20cm izolacji pod płytą.Oczywiście pod wylewką izolacji już nie mam.
    Tu dotykamy kolejnego problemu. Pisaliście, że mało budowlańców porywa się na wykonanie płyty. To ja zapytam - do kogo będziecie mieli pretensje, gdy np płyta pęknie ? Ja znam osobiście dwa takie problemy (pękają ściany nośne na płytach) a i tu na forum ktoś opisuje swoje przypadki z pękniętą płytą, wykonaną przez specjalistyczną firmę.
    Zwykłą firma Zenka, Gienka czy Janka...nie da Wam ...dziestu lat gwarancji. Wszystko OK, jak będzie dobrze, ale jak nie będzie to do kogo ?
    Ja, mając wybór pomiędzy samodzielnym wykonaniem fundamentów a płyty, wybieram to pierwsze, bo robiłem to nie raz. Dlatego Arturo, nie wyceniałem, bo się tego nie podejmę .

  19. #619

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Co do Twojego drugiego postu - do poziomu płyty NAPRAWDĘ nie miałaś zastrzeżeń? Nigdzie?
    Za różnicę w cenie firmowych płyt i moich fundamentów spokojnie zrobię sobie ogrzewanie podłogowe, dam na to anhydryt (BO MAM WYBÓR) i jeszcze mi zostanie
    Jasne, że mam zastrzeżenia Miało być 5 mm różnicy na całej płycie. Mam 3x tyle na jednym pomieszczeniu. Hehe... spadek w łazience w stronę odpływu liniowego, zachowany Ale byłam na to przygotowana, czytając o płytach.

    Rób, co tam tylko sobie wymarzysz Najważniejsze, żebyś był zadowolony ze swoich wyborów. Powodzenia w budowlanym żywiole
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  20. #620
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Tu dotykamy kolejnego problemu. Pisaliście, że mało budowlańców porywa się na wykonanie płyty. To ja zapytam - do kogo będziecie mieli pretensje, gdy np płyta pęknie ? Ja znam osobiście dwa takie problemy (pękają ściany nośne na płytach) a i tu na forum ktoś opisuje swoje przypadki z pękniętą płytą, wykonaną przez specjalistyczną firmę. Zwykłą firma Zenka, Gienka czy Janka...nie da Wam ...dziestu lat gwarancji. Wszystko OK, jak będzie dobrze, ale jak nie będzie to do kogo ? Ja, mając wybór pomiędzy samodzielnym wykonaniem fundamentów a płyty, wybieram to pierwsze, bo robiłem to nie raz. Dlatego Arturo, nie wyceniałem, bo się tego nie podejmę .
    A Kierownik Budowy na budowie od czego jest ?Bo śmiem twierdzić,że konstruktor wykona projekt płyty.To Kierbud odpowiada za babole i do niego pretensje później.No chyba,że u Ciebie Kierbud pełni jedynie rolę jak Adrian w Pałacu Prezedenckim i co mu podsuna to podpisze...I mnie Kierbud badal nawet stopień zagęszczenia podsypki bo również jest w projekcie.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 13-06-2018 o 17:32

Strona 31 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony