dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mati76

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-809
    Posty
    60

    Domyślnie Deska drewniana 3 warstwowa ... rozkleja się

    Od ok 5 lat mam w domu deskę trójwarstwową (drewnianą) firmy Kahrs (dąb narbonnes). Po ok 1 - 2 latach użytkowana na jednej z lameli odkleiła się zewnętrzna warstwa (dębowa). Niestety po jakimś czasie problem się zaczął powtarzać i aktualnie mam już 2 deski, które kleiłem i kolejne dwie, które zaczynają się odklejać... Zastanawiam się co może być powodem tego, chyba dość nietypowego problemu? Deski wydawałoby się solidnej i uznanej marki, być może coś u ułożeniem podłogi? Podłoga ułożona na pływająco, łącznie w domu mam ok 90 m2 tej deski, problem występuje wyłącznie na parterze. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Być może ktoś spotkał się z podobnym problemem?

    pozdrawiam

    Marcin

  2. #2

    Domyślnie

    Kontaktowałeś się z dystrybutorem/ producentem?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mati76

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-809
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Kontaktowałeś się z dystrybutorem/ producentem?
    Nie kontaktowałem się... Powinienem był to zrobić gdy deski były jeszcze na gwarancji ale szczerze, wolałem przykleić tę jedną deskę niż bawić się rozmontowywanie podłogi. Teraz patrzę na to nieco inaczej...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati76 Zobacz post
    Nie kontaktowałem się... Powinienem był to zrobić gdy deski były jeszcze na gwarancji ale szczerze, wolałem przykleić tę jedną deskę niż bawić się rozmontowywanie podłogi. Teraz patrzę na to nieco inaczej...
    Klej ulega naturalnej degradacji wytrzymałościowej.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Klej ulega naturalnej degradacji wytrzymałościowej.
    tutaj należy popatrzeć nieco inaczej. Deski wielowarstwowe zgodnie z normą PN EN 13489 - 2004 są przewidziane do minim dwukrotnego cyklinowania. Wprawdzie nie piszesz nic o użytkowaniu tej podłogi, to po 1-2 latach nie powinny mieć miejsca, aż takie zniszczenia. Żywotność takich desek podłogowych, wielowarstwowych przewidziana jest na minimum 20-25 lat. Degradacja kleju w tym przypadku to raczej naturalna nie jest. Na te deski jest prawnie dwuletnia rękojmia... Wołaj przedstawiciela firmy.
    Poza tym
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    . Żywotność takich desek podłogowych, wielowarstwowych przewidziana jest na minimum 20-25 lat. Degradacja kleju w tym przypadku to raczej naturalna nie jest.
    Ostatnie badania degradacji wytrzymałościowej spoin klejowych desek warstwowych, zainstalowanych na ogrzewaniu podłogowym, obnażają wieloletnią gwarancję, szczególnie tę dożywotnią.
    [accessed Jul 30, 2017].

    https://www.researchgate.net/publica...rquet_flooring

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Ostatnie badania degradacji wytrzymałościowej spoin klejowych desek warstwowych, zainstalowanych na ogrzewaniu podłogowym, obnażają wieloletnią gwarancję, szczególnie tę dożywotnią.
    [accessed Jul 30, 2017].

    https://www.researchgate.net/publica...rquet_flooring
    Tadziu. Tak jak pisałem. Naturalne to nie jest, że po dwóch latach warstwówki się rozklejają, przy zachowaniu wymaganego reżimu użytkowania podłogi...
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Tadziu. Tak jak pisałem. Naturalne to nie jest, że po dwóch latach warstwówki się rozklejają, przy zachowaniu wymaganego reżimu użytkowania podłogi...
    Tak Jarku, masz rację, źle to sformułowałem. Rozwarstwiają się deski źle wykonane lub źle zamontowane, ewentualnie użytkowane w niewłaściwych warunkach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony