dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 152
  1. #61
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tutusi

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    poszukuję geologa do wykonania badania geotechnicznego który nie będzie przesadzał z cenami..... polećcie kogoś z okolic Gdyni

  2. #62
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    spenti

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czytałem wszystkie opinie co i za ile.
    My robimy wiercenia po ok.60zł (bez vat)za 1metr wiercenia,natomiast nie opłaca się wiercić np 2 otworów po 2 m za 240 zł- bo nigdy nie skalkuluje się koszt dojazdu, wiercenia oraz zrobienie dokumentacji.
    Moim zdaniem minimum pod domek bez podpiwniczenia to 3 otwory po 3 do 4m bieżących w zależności od stwierdzonych warunków geotechnicznych.
    Polecam się na Radom i okolice

  3. #63
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Papkin

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    7

    Domyślnie badanie geotechniczne gruntu

    Również wykonuję tego typu badania. Środkowa część kraju i nie tylko.
    Pozdrawiam wszystkich. Adres w profilu. Tel. 516 121 465

  4. #64

    Domyślnie poznań

    A ja poszukuję w Poznaniu. Ceny jakie śpiewają duże firmy - 1500 1600 netto to pod domek jednorodzinny za dużo.
    Bedę wdzięczna za kontakt

    [email protected]

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    I ja polecam również firmę, która robiła na mojej działce odwierty (badania gruntu) i badanie wody ( na agresywność) i badanie gęstości gruntu.
    Za 4 odwierty i powyższe badania zapłaciłam 1100 pln.

    Nie są "okazyjnie" tani, ale bardzo profesjonalni i mają duże doświadczenie więc również doradzają (chętnie i "bez łaski" )
    Pracują na terenie całej Polski z tego co widzę

    http://www.geotor.pl/strona_glowna.htm
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    I ja polecam również firmę, która robiła na mojej działce odwierty (badania gruntu) i badanie wody ( na agresywność) i badanie gęstości gruntu.
    Za 4 odwierty i powyższe badania zapłaciłam 1100 pln.
    Potwierdzam - skorzystałem i jestem b.zadowolony.

  7. #67

    Domyślnie Re: poznań

    Cytat Napisał Matuszka
    A ja poszukuję w Poznaniu. Ceny jakie śpiewają duże firmy - 1500 1600 netto to pod domek jednorodzinny za dużo.
    Bedę wdzięczna za kontakt

    [email protected]
    Zadzwoń do nich : http://www.geoprojekt.pl/. B.solidni i pomocni. Ceny też nienajgorsze, raczej niższe niż te które podałaś a i pogadać można. Robili u kilku osób z grupy Wlkp 2007.
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  8. #68

    Domyślnie geolog

    Zapłaciłam 800 zł - 3 pomiary do 4 m. Politechnika Poznańska.
    Polecam!

  9. #69

    Domyślnie

    jak by ktoś potrzebował badań geotechnicznych, pod domek to chetnie wykonam, po atrakcyjnej cenie; sam jestem geologiem . (również dokumentacje geologiczno - inżynierskie,(pod hale magazyny itp.) hydrogeologiczne, operaty wodnoprawne, badania pod przydomowe oczyszczalnie ścieków, piezometry, projekty studni głębinowych itd.
    mój numer 509 322 264, woj. mazowieckie , a jak grubsza robota to i cała Polska

  10. #70
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bogzar

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    11
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pomorskie dwa odwierty po 5m z pelna dokumentacja listopad 2006 300plz bez podatku

  11. #71

    Domyślnie

    a moze ktoś zna namiary na taniego geotechnika w Białymstoku lub okolicach?

  12. #72
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jarado

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    1

    Domyślnie BADANIA W OKOLICACH POZNANIA

    W Poznaniu znam geologa ktory moze wykonac projekty pod domki jednorodzinne i nie tylko. Cena w zależności od warunkow geologicznych od 50 do 100 zl za metr bez faktury. Bardzo rzetelny, pelne dokumentacje z przekrojami, parametrami gruntu oraz zaleceniami dla projektanta.
    jak ktos chce to jego numer 606662282
    pozdrawiam

  13. #73

    Domyślnie

    W-wa
    4 odwierty na głebokość 3 m + sondowanie dynamiczne na głębokość 4,5 m - 700 zł. Materiał finalny - ekspertyza geotechniczna (cała wielka książka )

  14. #74
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marcin H
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Geolog uprawniony powinien wykonać zależnie od warunków 3 otwory minimum 4 metry każdy i o ile są grunty piaszczyste jeszcze wykonanie sondowania dynamicznego.
    Bez uprawnień lepiej nie ryzykować takiego "fachowca".
    Wszystko razem minimum 800 zł netto.
    geolog, geotechnik i geofizyk czyli 3w1
    Dziennik Budowy - http://forum.muratordom.pl/blog.php?47961

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek69
    Właśnie wczoraj odebrałem (3 egzemplarze) Oceny geotechnicznej naszego gruntu - 4 odwierty.
    Zapłaciliśmy 550 PLN (bez rachunku).

    Wszelkie inne oferty zaczynały się od 700 w górę...
    Hej, czy ja tez moge prosic o namiary. Bede bardzo wdzieczna za pomoc: [email protected]
    Pozdrawiam wszyskich
    kasia

  16. #76

    Domyślnie

    śląsk, mikołów - 400,00 pln = 3 odwierty a 4m . Jesli f.vat doplata 19% + 22 %

  17. #77

    Domyślnie

    Czy ktoś robił takie badania w tym roku i może podać cenę?
    Mi narazie jeden człowiek krzyknął 2400 ale chce wiercić aż do 6m, chyba że po konsultacjach z konstruktorem zgodzi się wiercić płyciej
    w geoprojekt podali, że około 1500zł za odwierty na 3-4m (odwierty 3-4), ogólnie telefon odebrała pani, która się średnio orientowała...

    aha, ja szukam kogoś do okolic Poznania, ale ceny mile widziane z innych rejonów też, będzie jakiś pogląd

  18. #78
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Geo-Rob

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ancol
    Czy ktoś robił takie badania w tym roku i może podać cenę?
    Mi narazie jeden człowiek krzyknął 2400 ale chce wiercić aż do 6m, chyba że po konsultacjach z konstruktorem zgodzi się wiercić płyciej
    w geoprojekt podali, że około 1500zł za odwierty na 3-4m (odwierty 3-4), ogólnie telefon odebrała pani, która się średnio orientowała...

    aha, ja szukam kogoś do okolic Poznania, ale ceny mile widziane z innych rejonów też, będzie jakiś pogląd
    Jak czytam o "dokumentacjach geotechnicznych" na podstawie otworów 1m czy 1,5m za 200 zł, to chyba po prostu lepiej dać sobie spokój.
    Jeśli przyjmiemy, że fundamenty w domku nie podpiwniczonym są posadawiane 0,8-1,2m głębokości, to sens mają właśnie otwory badawcze o głębokości 3-4m, jeśli dom ma być podpiwniczony to odpowiednio głębsze.
    Ilość otworów oczywiści zależy od wielkości budynku, rodzaju i stopnia komplikacji budowy geologicznej czyli rodzajów gruntu!!! - a te często da się stwierdzić dopiero w podczas robót terenowych, i może się wahać od 2 do 4-5 nawet w skrajnych przypadkach dla domków jednorodzinnych.
    Jeżeli przyjmiemy, że cena to min. 60zł netto, to w przypadku dokumentacji z 3 otworami 3m to 540 zł netto.
    I moim zdaniem jest to cena min. przyzwoitości za uczciwie wykonaną dokumentację.
    pozdrawiam
    Robert

  19. #79

    Domyślnie

    taka cena by mi się podobała
    ale znalazłam Pana, który zamknie się w kwocie 1000zł, a jeśli grunt będzie dobry i będzie mniej wiercił, to nawet i w 700zł. To mi się wydaje rozsądne

  20. #80

    Domyślnie

    Mi podobnie jak Nefer, odwierty robiła firma geotor. Wszystko zrobiobe profesjonalnie. Drobiazgowa opinia dotycząca sposobu posadowienia fundamentów budynku. Bardzo kompetentny i miły właściciel firmy i jego podwładni.

    Pozdrawiam,

    Andrzej

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony