dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Astaris

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    4

    Talking nadbudowa parteru.

    Cześć.

    Zastanawiam się nad dobudowaniem piętra do parterowego domu rodziców.
    Chciałbym zrobić mieszkanie z osobnym wejściem.

    Po wymierzeniu dachu wychodzi 48m2 (tak samo uwzględniając wymiary pomieszczeń) , lecz w planach z tego co się dowiedziałem brakuje kuchni i łazienki, więc zostaje jakoś 32m2.

    Budować mieszkanie na 32m2 to zbyt mało, dlatego mam pytanie, czy możliwe jest uzupełnienie planów tak, by były zrobione jak to jest faktycznie? (Podobno kuchnia i łazienka to dobudówka z 20-25 lat temu).

    Jeżeli jest to możliwe bez większego problemu, to jest ktoś w stanie -/+ stwierdzić ile pieniędzy potrzebowałbym by dotrzeć do stanu w którym mogę już zamieszkać (40-45m2) ? Na początku wystarczy pokój i łazienka, a resztę robiłbym sobie na bieżąco (chodzi o sprzęt, tynkowanie ścian itd).

    Dowiedziałem się również, że dach MUSI być dwuspadowy (nie wiem dlaczego, tak słyszałem).

    Myślicie, że 80 (-/+ 10) tysięcy to będzie odpowiednia kwota?

    Mieszkam pod Warszawą, jak pisałem jakieś głupoty to sorrki, ale nigdy w życiu nie miałem z czymś takim do czynienia

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Musisz zrobić:
    - wynająć jakiegoś konstruktora na oględziny, by stwierdził, czy nadbudowa jest w ogóle możliwa (np. wystarczająco mocne fundamenty i ściany)
    - Wystąpić o MPZP - co wolno zrobić na działce
    - inwentaryzację stanu aktualnego (architekt)
    - jeśli dom był rozbudowywany bez pozwolenia, to trzeba zrobić legalizację
    - zlecić wykonanie projektu budowlanego, wystąpić o pozwolenie na budowę, wynająć kierbuda


    Chyba prościej dobudować drugie mieszkanie do tego domu niż rozbudowywać w górę.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Astaris

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Chyba prościej dobudować drugie mieszkanie do tego domu niż rozbudowywać w górę.
    Nie ma możliwości dobudowania drugiego domu ze względu na brak miejsca, więc jedyna możliwość jaka pozostaje jest budować się w górę

  4. #4

    Domyślnie

    Dom jest w Raszynie? Tam dosyć duże obszary gminy mają uchwalone plany miejscowe. Tu spróbuj odszukać swoją lokalizację: http://www.bip.raszyn.pl/?c=313 Może się wyjaśni sprawa dwuspadowego dachu.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Astaris Zobacz post
    Nie ma możliwości dobudowania drugiego domu ze względu na brak miejsca, więc jedyna możliwość jaka pozostaje jest budować się w górę
    jeśli dom ma z 48 m2 to jak malutka jest działka?

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Astaris

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    4

    Domyślnie

    Działka jest spora, ale nie ma już na niej miejsca.
    z Jednego domu są zrobione dwa mieszkania (około 48m2 i 25m2)
    Sprawa wygląda tak, że są na niej połozone dwa domy. Jeden jest piętrowy i kawałek piętra wchodzi właśnie na tą część 25m2, dlatego tylko 48m2 na dachu jest nie zabudowane.

    Dlatego nawet na rzut oka widać, że nic sie nie postawi.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a kto jest właścicielem całej nieruchomości (w sensie działki, domów i mieszkań)?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Astaris Zobacz post
    Działka jest spora, ale nie ma już na niej miejsca.
    z Jednego domu są zrobione dwa mieszkania (około 48m2 i 25m2)
    Sprawa wygląda tak, że są na niej połozone dwa domy. Jeden jest piętrowy i kawałek piętra wchodzi właśnie na tą część 25m2, dlatego tylko 48m2 na dachu jest nie zabudowane.

    Dlatego nawet na rzut oka widać, że nic sie nie postawi.
    Spora ale nie ma na niej miejsca? Dla jednego spora to 7 ar dla innego 25 pojęcie względne. Też myślałem kiedyś na nadbudowie piętra ale jak policzyłem koszty i inne rzeczy to taniej mnie wyszło postawienie nowego budynku.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Astaris

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    a kto jest właścicielem całej nieruchomości (w sensie działki, domów i mieszkań)?
    Dziadek.

    No niestety miejsca nie ma, ponieważ działka jest w kształcie prostokąta i poprzez całą długość postawione są 2 domy.
    Wolałbym mieć domek na tej działce, a nie piętro nad rodzicami, ale nie ma możliwości.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nadal nie rozumiem dlaczego to problem? Można się dobudowywać wzdłuż a nie w poprzek.
    Ale jak tam chcesz. I tak potrzebujesz na początek kogoś, kto sprawdzi czy w ogóle da się na tym domu nadbudować.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony