dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Jaki Piec jakie rury ? domek 160 m2

    witam !!

    Mam takie pytanie bo jestem troszkę ciemny w tych sprawach . Kupiłem domek 160 m2 chcę wymienić całe co fachowcy doradzają mi w pex oczywiście kotłownia w miedzi i do rozdzielaczy miedź a cała reszta w pex z górnej półki co wy o tym myślicie ? jaki macie doświadczenie z pex?

    I jeszcze mam pytanie odnośnie pieca? Chciałbym zakupić piec w którym mógłbym palić groszkiem i peletem co wy doradzacie jakiej firmy i jaki model ?

    pozdrawiam !!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.363

    Domyślnie

    Wszystko zależy od domku. Jeśli jest w miarę ocieplony to pex po rozdzielaczu jest dobrym i obecnie często stosowanym rozwiązaniem.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Pex wiadomo, rura nie droga, złączki już niekoniecznie + rozdzielacze itp, roboty mniej jak przy miedzi, a kasa ta sama, więc fachowcy w to idą.
    Przy pexie lepiej wody nie gotować bo różnie może być. Ja bym wszystko przeliczył co mnie wyjdzie taniej, co drożej, pewnie będzie porównywalnie, raczej bym się skłaniał ku miedzi.

    Odwiedź strony jak czysteogrzewanie.pl sporo tam jest o kotłach itp. lub tu też możesz zapytać: https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum107.html

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Pierwsze, trzeba by było ocenić jak wygląda ta instalacja, bo coś mi się widzi, że fachowcy chcą Ciebie naciągnąć.
    Jeśli są grube stalowe rury, to polecam kocioł DS np MPM DS + bufor .. i spalanie drewna. A jak nie to sam pelet..lub palnik peletowy do tego co jest obecnie.
    Nie daj sobie wcisnąć miedzi... przy nowej instalacji ok, trzeba i już. A tu jest szukanie kosztów. Zobaczyć, gdzie jakie grzejniki, dać termostaty. W kotłowni kocioł na pelet, lub DS + bufor.
    i to pod warunkiem, że się ma czas i tanie drewno.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 23-02-2018 o 13:59

  5. #5

    Domyślnie

    witam

    nie było mnie trochę na forum awaria sprzętu .

    Po rozmowie z 2 fachowcami jeden powiedział że w pex. robi na takiej zasadzie montuje rozdzielacz i od rozdzielacza każdy grzejnik osobno bez łączenia rur. i mówił że jakoś jak miedź będzie i dużo taniej ? Natomiast drugi fachowiec powiedział że on w pex nie robi bo to szajs i temu nie ufa i że wszystko w miedzi robii

    Zastanawiam się nad piecem firmy Viesman Easypell ktoś miał z nim już styczność ? Jest to piec na pelet 5 klasy . A dom nie ocieplony z zewnątrz planuje to na przyszły rok zrobić .

    pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

  6. #6

    Domyślnie

    Ilu fachowców tyle opinii, ile będziesz miał grzejników? zamierzasz kiedykolwiek palić w tym węglem?

  7. #7

    Domyślnie

    grzejników 12 . Mysle a paleniu peletem co wy na to ?

  8. #8

    Domyślnie

    Musiał byś porozmawiać z kimś wiarygodnym kto tym pali. Jeżeli np. chodzi o gaz, to kogo zapytam to mówi różnie, jeden palnie, że 1000zł go w zimie ogrzanie piętrowego domu wychodzi, a inny powie raczej prawde, ze 3000-4000, na prawde, ile ludzi, tyle opinii, wazne zeby ktos glupot nie opowiadal. odwiedz strone czysteogrzewanie i poczytaj.
    Najlepiej by bylo widziec ten dom i ocenic, szczerze co Ci moge doradzic to to co wyzej ... nie daj się naciagnac jakiemus fachowcowi, ktoremu nie zalezy na jakosci ale lekkosci wykonanej roboty i skasowaniu odpowiedniej sumy. Najlepiej by bylo popytać znajomych kto im robił i jak zrobił, choć tu niestety też nie raz wychodza jaja, bo nikt kto ma nowy dom nie przyzna się, że cos ma zle zrobione, albo po prostu nie ma pojecia, ze cos zle funkcjonuje, nie dawno bylem swiadkiem sytuacji gdy w 3 letnim domu gosc caly czas musial chodzic w pantoflach bo na podlogowke szlo tyle samo ile na piecu, ten co robil powiedzial mu ze tak ma byc i gosc przyjał to do wiadomosci, ale miał rowniez wyciek na scianie, codziennie musial dobijac wode do instalacji, pojawil sie grzyb, z racji ze ów fachowiec odmowil gwarancji musial wezwec kogo innego i okazalo sie, ze trójnik prasowany był pęknięty, a przy okazji szczesliwiec zostal uswiadomiony ze z ta podlogowka u niego to nie jest tak jak ma byc i od tamtej pory - wizyty innego hydraulika i jego poprawek chodzi szczesliwy w skarpetkach czy tez i w pantoflach ale na podlodze nie ma temperatury 60 - 70 czy 80 stopni jeden Ci sie przyzna ze ma taki bubel, inny sobie nie bedzie zdawal sprawy, a inny Ci bedzie zachwalał swoich fachowców nie przyznawajac sie ze mu skićkali tylko jeszcze Ci ich bedzie polecał

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał alan-bialas Zobacz post
    grzejników 12 . Mysle a paleniu peletem co wy na to ?
    Dobrze celujesz jeśli chodzi o kocioł. Popatrz na samoczyszczace konstrukcje wloskie.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  10. #10

    Domyślnie

    dzięki panowie za odpowiedzi !!

  11. #11

    Domyślnie

    Pomyśl o propanie

  12. #12

    Domyślnie

    Witam,

    A nie zastanawiał się Pan nad zastosowaniem kotła gazowego? Wybór kotła na paliwo stałe wymaga od właściciela wykonywania uciążliwych czynności związanych z eksploatacją kotła. Do kotła należy dostarczać paliwo, czyścić go i jego otoczenie oraz wynosić popiół. Samo paliwo stałe cechuje się wartością opałową, więc nigdy nie mamy pewności, czy zakupione przez nas paliwo jest odpowiedniej jakości.
    Znacznie lepiej zastanowić się nad zastosowaniem bezobsługowego źródła ciepła, jak gazowe kotły kondensacyjne. Mimo nieznacznie wyższych kosztów ogrzewania, otrzymujemy wysoki komfort użytkowania oraz znaczne polepszenie jakości powietrza w otoczeniu budynku.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    _______________________________
    Konsultant marki Junkers - Bosch

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony