dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 18
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 357
  1. #241
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post

    ......i @fotohobby wrzucił.
    i inne np.
    Tylko dla mnie to są totalne bzdury.
    Tyle w temacie.
    Jeszcze nie wiesz, co fotohobby, potrafi wypisywać, wiec nie pisz, że to co napisał do ciebie to są bzdury. Ogólnie gość jest spoko. Mistrz ściemy i....najdłużej niemieszkający na stałe, zamieszkujący w weekendy ale mieszkający itd.

  2. #242
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post
    Gruntowa pompa ciepła 10kW (B0W35) wraz kompletnym kolektorem pionowym 200mb wykonanym metodą płuczkową za 32 964 złote brutto, czyli 26 800 złotych netto.

    Cena obejmuje:
    1. Gruntową pompę ciepła Silesia Term 10kW o COP 4,33 przy B0W35:
    - zabudowane pompy obiegowe źródła dolnego i źródła górnego
    - sprężarkę typu SCROLL
    - elektronika sterująca typu COMPIT
    - połączenie z internetem poprzez system SOLATO
    - gwarancję na urządzenie do 5 lat (wg Warunków Gwarancyjnych Producenta)
    - możliwość przedłużenia gwarancji do 10 lat (wg Warunków Gwarancyjnych Producenta)
    -opiekę techniczną

    2. Kompleksowe wykonanie kolektora (wg projektu źródła dolnego)
    - wywiercenie metodą płuczkową 200 metrów bieżących odwiertu pionowego (dopłata do wiercenia młotkowe (w skale) do uzgodnienia)
    - zamontowanie sondy Mouvitech PEHD40mm (o gwarancji producenta do 50 lat)
    - uzupełnienie sondy roztworem glikolu etylenowego
    - doprowadzenie odwiertów do budynku
    - przejście pod fundamentem do uzgodnienia
    - podłączenie do uzgodnienia
    - przygotowanie dokumentacji geologicznej do uzgodnienia

    co sądzicie o tej ofercie ?
    jakby w cenie dorzucili przygotowanie dokumentacji geologicznej, podłączenie i przejście pod fundamentem, to byłaby bardzo dobra oferta patrzac na dzisiejsze czasy
    a tak jest tylko dobra
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  3. #243
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jprd,nie wierzę...
    Goście kupują pompy ciepła i grzeją grzalkami.
    Paranoja dosłownie.
    Arturo, nie każdy ma tyle kasy co ty. Trochę tych PC sprzedałeś, zanim cię rozgryźli
    Ja się wcale nie dziwię, że kolega kubson (i inni) dbają o sprężarkę i całą PC. Nie w każdej PC, sprężarka kosztuje tyle co w moim szajsungu (1k pln) , wiec trzeba ich zrozumieć, a nie się burzyć. A ja pomimo tej ceny, i tak mam ustawione grzałki do CO na -12deg. Dla CWU, mam fajną opcję, jak sie nie wyrobi w 85min, Wtedy PC włączy swoją grzałkę lub/i grzałkę w zbiorniku

  4. #244
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    .
    Ja wybierając teraz wziąłbym do siebie słabszą pompę, bo pomimo, że tą udało mi się okiełznać przez moją nieustępliwość i zacięcie techniczne, to wiem, że nie każdy użytkownik poradziłby sobie z optymalnym wysterowaniem takiej pompy, a dobierając odpowiednią (optymalną) jednostkę do swojego budynku pozbywamy się wielu problemów...
    Kolego Map, chylę czoła. Nie każdy ma odwagę.
    Szacun.

  5. #245
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Ja się wcale nie dziwię, że kolega kubson (i inni) dbają o sprężarkę i całą PC. Nie w każdej PC, sprężarka kosztuje tyle co w moim szajsungu (1k pln) , wiec trzeba ich zrozumieć, a nie się burzyć. A ja pomimo tej ceny, i tak mam ustawione grzałki do CO na -12deg. Dla CWU, mam fajną opcję, jak sie nie wyrobi w 85min, Wtedy PC włączy swoją grzałkę lub/i grzałkę w zbiorniku
    O co dbają ???
    O sprężarke ???
    Jaja sobie robisz czy kompletnie myślenie Ci odjelo ?
    To w Skandynawii co chwila by musieli wymieniać sprezary a mimo to producenci powietrznych dalej dają 5 lat gwarancji na pompy.
    No łapy opadają jak się coś takiego czyta i myślę JegoPanie że dla Ciebie dalej wóz drabiniasty będzie optymalny...

    Jestem w trakcie 6 sezonu grzewczego,cwu bez grzałki nawet pon.-20st.C i ?
    Ba,w zasobniku cwu nie mam nawet grzałki.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 07-12-2018 o 12:41

  6. #246
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    O co dbają ???
    O sprężarke ???
    Jaja sobie robisz czy kompletnie myślenie Ci odjelo ?
    To w Skandynawii co chwila by musieli wymieniać sprezary a mimo to producenci powietrznych dalej dają 5 lat gwarancji na pompy.
    No łapy opadają jak się coś takiego czyta i myślę JegoPanie że dla Ciebie dalej wóz drabiniasty będzie optymalny...
    Arturo, a ty wiesz o tym, że na tamten rynek sprzedaje się nieco inny produkt, właśnie ze względu na strefę klimatyczną?
    Cenisz Krakola. pogadaj z nim, do jakiej temp. można spokojnie "katować" sprężarkę bez grzałek. Może on ci nieco wbije do tej starganej muratorowym forum głowy
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 07-12-2018 o 12:41

  7. #247
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Arturo, a ty wiesz o tym, że na tamten rynek sprzedaje się nieco inny produkt, właśnie ze względu na strefę klimatyczną?
    Cenisz Krakola. pogadaj z nim, do jakiej temp. można spokojnie "katować" sprężarkę bez grzałek. Może on ci nieco wbije do tej starganej muratorowym forum głowy
    Tak,kolejny pisowski spisek
    Na polski rynek idzie wybrakowany towar,inny niż do Norwegii czy Szwecji,tam mają inne domy.
    Nie rozumiem pojęcia "katowanie" ,u mnie pompa chodzi normalnie,zgodnie z przeznaczeniem.

  8. #248

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Arturo, a ty wiesz o tym, że na tamten rynek sprzedaje się nieco inny produkt, właśnie ze względu na strefę klimatyczną?
    Cenisz Krakola. pogadaj z nim, do jakiej temp. można spokojnie "katować" sprężarkę bez grzałek. Może on ci nieco wbije do tej starganej muratorowym forum głowy
    ta moja sprężarka to ma przekichane. Tyle lat pracy i ani minuty włączonej grzałki....To jest normalnie znęcanie się nad sprężarką
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  9. #249
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    ta moja sprężarka to ma przekichane. Tyle lat pracy i ani minuty włączonej grzałki....To jest normalnie znęcanie się nad sprężarką
    Kolega ma Pc-grunt czy Pc Pw ? bo już nie czaje
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  10. #250
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    Kolega ma Pc-grunt czy Pc Pw ? bo już nie czaje
    g-w ale sprężarka też tam jest przecież także pod tym względem nie ma różnicy.

  11. #251

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    g-w ale sprężarka też tam jest przecież także pod tym względem nie ma różnicy.
    Dokładnie. I pewnie to jakiś odrzut z Norwegii lub Szwecji, bo nawet grzałki do mojego modelu nie zamontowali. Pewnie specjalnie, żeby się zakatowała na amen
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  12. #252
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    g-w ale sprężarka też tam jest przecież także pod tym względem nie ma różnicy.
    dokładnie
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  13. #253
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Dokładnie. I pewnie to jakiś odrzut z Norwegii lub Szwecji, bo nawet grzałki do mojego modelu nie zamontowali. Pewnie specjalnie, żeby się zakatowała na amen
    No bo po co mieliby montować, skoro Twoje -20sC na zewnątrz to ekwiwalent w porywach -2sC w gruncie? Szczególnie że i wymiennik masz przewymiarowany (co też niby kosztuje) i ZTCP nie spadasz poniżej +2. Powtarzam ponownie, przewymiarowanie gruntówek nadal ma sens, bo koszt niewielki, ale przy powietrznych, tak aby utrzymywały dobre parametry przy niższych temperaturach to spore koszty.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  14. #254
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Powtarzam ponownie, przewymiarowanie gruntówek nadal ma sens, bo koszt niewielki, ale przy powietrznych, tak aby utrzymywały dobre parametry przy niższych temperaturach to spore koszty.
    Mylisz pojęcia albo nie za bardzo rozumiesz pewnych kwestii.
    W III strefie klimatycznej jeśli wyliczone obciążenie cieplne domu wyjdzie np.6kW to dobór mocy grzewczej pompy 6kW dla temp.obliczeniowej -20st.C nie będzie "przewymiarowaniem" a optymalnym wyborem,co innego w II czy I strefie bo tam są inne temperatury obliczeniowe.
    Po drugie każda pompa p-w przy -20st.C ma COP ok.2 niezależnie od mocy grzewczej,podobnie jest przy wyższych temperaturach COPy nie różnią się zbytnio między producentami.
    Co do sprężarek i ich "oszczędzaniu" nie będę się już wypowiadał bo nie ma sensu.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 07-12-2018 o 17:51

  15. #255
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    No bo po co mieliby montować, skoro Twoje -20sC na zewnątrz to ekwiwalent w porywach -2sC w gruncie? Szczególnie że i wymiennik masz przewymiarowany (co też niby kosztuje) i ZTCP nie spadasz poniżej +2. Powtarzam ponownie, przewymiarowanie gruntówek nadal ma sens, bo koszt niewielki, ale przy powietrznych, tak aby utrzymywały dobre parametry przy niższych temperaturach to spore koszty.
    W przypadku pomp on/off tak może być, ale porównując ją z inwenterową pompą ciepła- przewymiarowanie nie ma większego sensu. Taka pompa w porównaniu z on/off-em stosunkowo mniej obciąża DZ.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Ogólnie gość jest spoko. Mistrz ściemy i....najdłużej niemieszkający na stałe, zamieszkujący w weekendy ale mieszkający itd.


    Chyba mnie z kimś pomyliłeś...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #257
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post


    Chyba mnie z kimś pomyliłeś...
    Przepraszam.
    Oczywiście chodziło o człowieka widmo i jego dom.
    Plusfoto, rzecz jasna.
    Raz jeszcze przepraszam za pomyłkę. Fotohobby nie ma PC i nie udziela się w watkach dedykowanych tym urządzeniom.

  18. #258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Fotohobby nie ma PC i nie udziela się w watkach dedykowanych tym urządzeniom.
    Niee, no - czasem wejdę
    W sumie w 2013 niedaleko było od tego, by padło na pompę.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    TERAZ bezsprzecznie tak.

    Kiedy budowałem, to miałem dwie opcje pompa, lub gaz.
    A ty czytałeś moje opinie po zamieszkaniu - po pierwszym, czy drugim sezonie grzewczym
    Fajnie, że czytasz, dobrze, jakby to było ze zrozumieniem.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 15-12-2018 o 22:06
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Czy możesz tę myśl rozwinąć bo nie za bardzo rozumiem. Że kable to ok.,ale pompa.
    Jeśli chcesz mieć aż do np -15C pełne pokrycie w taniej taryfie, to znając obciążenie cieplne swojego budynku dla tej temperatury (np 4kW) potrzebujesz pompy ponad 2x mocniejszej, gdyż w dniu roboczym masz tylko 10h taniej taryfy. Czyli tu byłoby około 9kW
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 13 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony