dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 82
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 1635
  1. #481

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Skoro tak piszesz , to odpuszczę.
    Ale Artek i Artek 72 nie podali



    Ach ten Tauron
    Więc dla spokoju sumienia i dla rozwiania wątpliwości które mógł zasiać w kimś lolson28 podam tak że już prościej nie mogę, a sprawę mam bardziej skomplikowaną gdyż mam taryfę G13 i nie wiem czylolson28 ogarniesz 3 taryfy jak z dwoma był problem.

    Okres rozliczenia: 05.10.2017-08.03.2018

    Ceny brutto za kWh na fakturze są inne za 2017 i nowe od 2018 (różnice w tysięcznych po przecinku, praktycznie pomijalne i w tym roku bez opłaty OZE)
    Więc podaję najnowsze:
    Szczyt przedpołudniowy: 0,5002
    Szczyt popołudniowy: 0,7895
    Pozostałe godziny: 0,2673

    Sumaryczne zużycie: 5141 kWh
    Szczyt przedpołudniowy: 503 kWh
    Szczyt popołudniowy: 421 kWh
    Pozostałe godziny: 4217 kWh

    Koszty pozostałe (abonamenty, przejściowe, dystrybucyjne)
    rozliczane miesięcznie w ciągu tych 5 m-cy - 87,80 brutto
    więc 17,56 brutto za 1 m-c

    Kwota brutto do zapłaty (nie prognoza tylko rozliczenie) - 1809,34

    Stąd: 1809,34 PLN / 5141 kWh zużyte = 0,3519 PLN/kWh średnio

    COP pompy w okresie zimowym ok. 3 daje 0,1173 /kWh ciepła

    I w podsumowaniu:
    koszty wraz z prądem bytowym który je podnosi bo oczywistym jest (chociaż nie dla wszystkich na forum) że życie rodzinne a wraz z tym konsumpcja energii odbywa się w tygodniu głównie w najdroższej taryfie, co z kolei równoważy najtańsza taryfa przez całe weekendy i święta. Więc jakby odjąć koszt prądu bytowe to koszt kWh tylko do grzania CO i CWU byłyby jeszcze niższe, choć zapewne byłyby to kwoty +- 0,01 PLN /kWh więc zapewne nie aż tak istotne (chociaż są i tacy dla których różnica w rachunku za te 5 m-cy rzędu 50 PLN robi dużą różnicę).

    Sądzę że bardziej szczegółowo nie da się już podać "magicznych" wg lolson28 parametrów.
    Wszystko jest na załączonej fakturze - a dla "mało" zorientowanych uwaga: kwoty za kWh i opłaty stałe są netto i trzeba dodać 23% VAT - co zresztą uwzględniłem w wyliczeniach.
    Czy można jeszcze coś podać? - ja już za bardzo nie wiem co.
    Może to już będzie koniec - chociaż wątpię
    Pozdrawiam ciepło
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	faktura skan.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	104,3 KB
ID:	410248  
    Projekt indywidualny, przebudowa domu z lat 30-tych ubiegłego stulecia. Rodzinka 2+3. Powierzchnia ogrzewana 170m2 dom (22oC) + 80m2 piwnic (18oC), podłogówka wszędzie + 3 ręcznikowce w łazienkach (nieużywane bo po co). Porotherm 30cm + 20-25 cm styropianu 0,31; strop 30cm pianka OK. Pompa Puchaci 13kW + bufor 800 l CO + 500 l CWU. Rekuperator Thessla Green 650V. PV 9.99 kWp (6,66 na południe i 3,33 na zachód)

  2. #482
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Tylko ja będę z niej korzystał ok roku a Ty?? Ile pan serwisant weźmie??

    To przez te arę lat masz większe ryzyko eksplozji, niż ja przez kilkadziesiąt
    A serwisant za swoją pracę 180-220zł.

    Niewielka cena za spokój i czyste ręce.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #483
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A serwisant za swoją pracę 180-220zł.

    .
    Ja pier...

    A co do butli to jest zakręcana jak nikogo niema albo nanoc do tego czujnik LPG.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #484

    Domyślnie

    Przepraszam fotohobby ale muszę .

    Cytat Napisał artek Zobacz post
    Więc podaję najnowsze:
    Szczyt przedpołudniowy: 0,5002
    Szczyt popołudniowy: 0,7895
    Pozostałe godziny: 0,2673

    Koszty pozostałe (abonamenty, przejściowe, dystrybucyjne)
    rozliczane miesięcznie w ciągu tych 5 m-cy - 87,80 brutto
    więc 17,56 brutto za 1 m-c
    Artek jaja sobie robisz ? Od 2 dni trąbię a Ty nadal swoje. Czy wszystkie Artki są takie udane ? Musisz wkomponować koszty pozostałe do całej reszty i podać mi stawki zawierające koszta pozostałe . Czy rozumiesz ? Potrafisz ? Będzie Ci deko trudniej jak sam stwierdziłeś bo masz G13 .

    Cytat Napisał artek Zobacz post

    Kwota brutto do zapłaty (nie prognoza tylko rozliczenie) - 1809,34

    Stąd: 1809,34 PLN / 5141 kWh zużyte = 0,3519 PLN/kWh średnio

    COP pompy w okresie zimowym ok. 3 daje 0,1173 /kWh ciepła
    Jak możesz mącić w taki sposób. Ludzie czytają . Jak możesz podać 0,1173 /kWh ciepła skoro na tą liczbę składa się prąd bytowy. Czy Ty naprawdę nie potrafisz tego pojąć ? Czy może 72 Cię nasłał jako wyższy liczbą ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  5. #485
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Kulibob weź idź do lekarza jakiegoś bo 200 zł w skali roku to nie są duże pieniądze chyba, że dla chorobliwego skąpca .

  6. #486
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ja pier...

    A co do butli to jest zakręcana jak nikogo niema albo nanoc do tego czujnik LPG.
    Ale co "pier..." ? Nie jęcz tylko, że to majątek

    Zakręcana Trzy lata z taką bombą....

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Kulibob weź idź do lekarza jakiegoś bo 200 zł w skali roku to nie są duże pieniądze chyba, że dla chorobliwego skąpca .
    Bingo.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #487
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Przestańcie karmić trola. Od kilku osób polonista dostał wszystkie niezbędne dane. Jak mu do czegoś to potrzebne to niech sobie liczy po swojemu.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  8. #488
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Słuszna uwaga.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #489
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Kulibob weź idź do lekarza jakiegoś bo 200 zł w skali roku to nie są duże pieniądze chyba, że dla chorobliwego skąpca .
    Ta 200 tu 200 tam. Tu na wodzie tam na prądzie do tego niektóry mają drogie trawniki i marnują żarcie
    Przegląd za 200zł to dużo kolejny powód aby olać gaz

    Starczy na dziś ide wziąć prysznic z przepływem 4l/min ba jeszcze zakręcam w trakcie mycia
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 30-03-2018 o 20:02
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #490
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Niech wezmie z soba lolka.... razem moze dostana znizke na wizyte a lekarstwami sie podziela

    Przeglad PC ( jak ktos chce ) to tez <1:- / dzien

    Co za duo... jeden nagle neguje gaz przed PC( ktore tak krytykowal) bo najlepszy jest jednak eko wegiel........
    wegiel jest lepszy od gazu i bez żadnych eko pierdół
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #491

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Nigdy palnika nie czyściłem. A zasyp i popiół wypada 5 kwietnia
    A Ty pilnuj przeglądu bo chałupa Ci w kosmos poleci
    Ale chyba ...w palnik dałeś, nie?

  12. #492
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Ale chyba ...w palnik dałeś, nie?
    Nie piję od kilku lat. Kominkowy Królu obniżający nagle temperaturę i twierdzący że to komfort.

    Nie dla gazu w nowych domach
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #493
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    kocioł nie dwa kominy co roku za 120-150zł bardziej dla ubezpieczyciela robię tak co dwa lata by można dla spokojności. PC jest lepsza teraz kotła bym, nie założy wpakowałbym zwykła grzałkę do bojlera robiącego za kocioł i sru...
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #494
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    ...i zacząłby nam wmawiać, że 20.5C to jest to.
    Bo by nie zdzierżył "pikania" licznika przy 22.5
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #495

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Nie piję od kilku lat. Kominkowy Królu obniżający nagle temperaturę i twierdzący że to komfort.

    Nie dla gazu w nowych domach
    Nie dla nowych domów! A rodzinie twojej współczuję. Mimo wszystko Wesołych Świąt.

  16. #496

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Jak możesz mącić w taki sposób. Ludzie czytają . Jak możesz podać 0,1173 /kWh ciepła skoro na tą liczbę składa się prąd bytowy. Czy Ty naprawdę nie potrafisz tego pojąć ? Czy może 72 Cię nasłał jako wyższy liczbą ?
    No to poczytaj ze zrozumieniem że służy to do porównania z kosztami ogrzewania gazem ziemnym. Taki jest temat wątku o którym już chyba zapomniałeś. Ja podając taki koszt piszę że po odjęciu kosztów prądu bytowego byłby to jeszcze mniejszy koszt kWh ciepła (o ile? nie jestem w tej chwili dokładnie tego powiedzieć więc nie podaję). Niemniej jednak moim (a i zapewne większości użytkowników) celem udzielania się na forum jest chęć podzielenia się doświadczeniem z użytkownikami stojącymi przed tak ważnymi wyborami. Reasumując uważam że nawet podawane przeze mnie koszty 0,1173 /kWh mogą dać jakiś obraz porównania kosztów w omawianym temacie. Celowo podaję takie dane gdyż w rzeczywistości mogą być jeszcze lepsze (po odjęciu prądu bytowego sądzę że mogą być na poziomie nawet 0,10 pln / kWh - tylko że to tylko zdroworozsądkowe przypuszczenia a wartość 0,1173/kWh to z całą pewnością maksymalne koszty jakie ponoszę). Piszę to w zasadzie tylko dlatego pojawiają się często bardzo nieprawdziwe porównania kosztów gdzie w przybliżeniu gaz to koszt 0,20 / kWh i PC to też ok. 0,20 / kWh a to z cała pewnością nieprawda.
    Jednak kto zechce to wykorzysta to dla swoich celów i swojego wyboru systemu grzewczego.Sam tak zrobiłem, nie żałuję i ciesze się niskimi rachunkami i wysokim komfortem.
    Za mimo wszystko zaśmiecanie forum przepraszam innych użytkowników i obiecuję że forumowego TROLA już nie będę karmił w tym wątku.
    Pozdrawiam i życzę wszystkim (nawet Trolowi) Spokojnych Świąt.
    Projekt indywidualny, przebudowa domu z lat 30-tych ubiegłego stulecia. Rodzinka 2+3. Powierzchnia ogrzewana 170m2 dom (22oC) + 80m2 piwnic (18oC), podłogówka wszędzie + 3 ręcznikowce w łazienkach (nieużywane bo po co). Porotherm 30cm + 20-25 cm styropianu 0,31; strop 30cm pianka OK. Pompa Puchaci 13kW + bufor 800 l CO + 500 l CWU. Rekuperator Thessla Green 650V. PV 9.99 kWp (6,66 na południe i 3,33 na zachód)

  17. #497

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Musisz wkomponować koszty pozostałe do całej reszty i podać mi stawki zawierające koszta pozostałe .
    Miałem się nie odzywać, ale pewnie jakieś "bocianki" czytają...
    Ergo:

    W zeszłym roku (obliczeniowym, luty 2017 - luty 2018 ) zużyłem 10.100 kWh.
    To jest tyle ile pokazał licznik. To są WSZYSTKIE zużyte przez dom kWh.

    Zapłaciłem za to 4300 zł. (zaokrąglam w górę). Tyle musiałem wyjąć z kieszeni. W tym są ABSOLUTNIE WSZYSTKIE składniki opłaty, bo PGE by mi ich nie podarował i musiałem za nie zapłacić.

    4300 zł. podzielić na 10.100 kWh = 0,42 zł/kwh.

    Mam g12W.

    Jeżeli to nadal nie jest jasne, to mogę przejść na staropolski, a jak się uprzesz to i rymy jakieś złożę.
    Ale na końcu i tak będzie 0,42 zł/kWh.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  18. #498

    Domyślnie

    Czyli nie potrafisz policzyć ? Artek ?

    To że pierzesz i zmywasz w tanich godzinach powoduje zawyżenie kosztów 1kWh ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  19. #499

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post

    4300 zł. podzielić na 10.100 kWh = 0,42 zł/kwh.

    Mam g12W.
    Ile wynosi 1 kWh w drogich godzinach a ile w tanich w stosunku do tego co napisałeś powyżej ?

    Kolejny ynteligent z magiczną średnią
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  20. #500
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 25 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony