dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 42 z 82
Pokaż wyniki od 821 do 840 z 1635
  1. #821
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Gdybym był w momencie wyboru, już bym nie założył.
    Jakiś konkretny powód?

  2. #822

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Gdybym był w momencie wyboru, już bym nie założył.
    nie wiem czy dobrze pamiętam twoje rozterki z tamtego okresu - ale czy u ciebie czynnikiem decydującym nie była wtedy cena??
    bo wyceny na PC pw wychodziły sporo więcej (na 2 kopuły) niz gaz...możesz to rozwinąć, jak się miały ówczesne kalkulacje do dzisiejszej rzeczywistości??
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  3. #823
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Fakt, wtedy w projekcie miałem 2x pc, teraz zrobiłbym już na 1pc. Widzę jak się zachowuje budynek i wiem ze 16kw dałaby spokojnie radę, sądzę wręcz ze 12kw też by dała radę. Ale takie rzeczy wie się po fakcie. W końcu niektórzy jak przyjeżdżają do mnie to twierdzą ze kopuła się musi zawalić a ona nie chce
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #824
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Fakt, wtedy w projekcie miałem 2x pc, teraz zrobiłbym już na 1pc. Widzę jak się zachowuje budynek i wiem ze 16kw dałaby spokojnie radę, sądzę wręcz ze 12kw też by dała radę. Ale takie rzeczy wie się po fakcie. W końcu niektórzy jak przyjeżdżają do mnie to twierdzą ze kopuła się musi zawalić a ona nie chce
    Ja się mocno dziwiłem jak tak mocno pociskałeś na ten gaz, po wszystkim co się tutaj pisze. Więc że PC da radę to było akurat wiadomo zdecydowanie przed faktem, tylko jakoś widać zwyczajnie brakło wiary.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #825

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Gdybym był w momencie wyboru, już bym nie założył.
    Tylko dalej nie dowiedziałem się co jest takiego złego w tym gazie, który masz.... Że nie jest tak modny jak PC?

  6. #826

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ja się mocno dziwiłem jak tak mocno pociskałeś na ten gaz, po wszystkim co się tutaj pisze. Więc że PC da radę to było akurat wiadomo zdecydowanie przed faktem, tylko jakoś widać zwyczajnie brakło wiary.
    też się dziwiłem i mam takie same odczucia jak - brakło wiary
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  7. #827

    Domyślnie

    Moda modą... Gaz ma na pewno jedną, ogromną wadę - formalności i czas oczekiwania. Aktualnie PGNiG (czy tam PSG) zmieniło zasady i czas oczekiwania na przyłącze wynosi do 11 miesięcy (do czerwca 2018 było to oficjalnie ok. 6 miesięcy). Oczywiście wcześniej trzeba mieć warunki techniczne, na które też się czeka kolejny miesiąc-dwa. Do tego wnioski, sroski, umowy, srowy. Także ten...

    Właśnie dziś złożyłem wniosek o przyłącze i jestem ciekaw, jak długo będę czekał. Gazociąg mam ok. 2 m od granicy działki. Do 6 m-cy dam radę poczekać, ale jeśli będzie to dłużej, to również zacznę rozważać na poważnie PC...

  8. #828
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fat_Fabio Zobacz post
    Moda modą... Gaz ma na pewno jedną, ogromną wadę - formalności i czas oczekiwania. Aktualnie PGNiG (czy tam PSG) zmieniło zasady i czas oczekiwania na przyłącze wynosi do 11 miesięcy (do czerwca 2018 było to oficjalnie ok. 6 miesięcy). Oczywiście wcześniej trzeba mieć warunki techniczne, na które też się czeka kolejny miesiąc-dwa. Do tego wnioski, sroski, umowy, srowy. Także ten...

    Właśnie dziś złożyłem wniosek o przyłącze i jestem ciekaw, jak długo będę czekał. Gazociąg mam ok. 2 m od granicy działki. Do 6 m-cy dam radę poczekać, ale jeśli będzie to dłużej, to również zacznę rozważać na poważnie PC...
    To już możesz zacząć się za pompą rozglądać. Jest dokładnie jak piszesz w kwestii oczekiwania a ja jestem tego przykładem. Dostałem pod koniec zeszłego roku warunki na 6 miesięcy podłączenie od podpisania umowy. W maju poszedłem na luzie podpisać umowę (chciałem do końca roku żeby przyłączyli) to mi powiedzieli , że przyłącze w kwietniu 2019 ale facet zaznaczył , że do końca roku się powinni wyrobić. Byłem w zeszłym tygodniu się przypomnieć to usłyszałem , że przed końcem kwietnia 2019 roku nie mam co marzyć o przyłączeniu a kto wie czy nie dłużej (czyli równie dobrze na jesień). Mówił też , że obecnie dają warunki na 12 miesięcy w PGNIG bo mało wykonawców, procedury, boom budowlany itp. Generalnie na odchodne jak się zagotowałem trochę to mi sam powiedział , że jak mi się nie podoba to mogę zerwać umowę i założyć pompę ciepła.

  9. #829
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Tylko dalej nie dowiedziałem się co jest takiego złego w tym gazie, który masz.... Że nie jest tak modny jak PC?
    Zapewne chodzi o duzo mniejszy koszt eksploatacji przy inwestycji niewiele wiekszej albo porownywalnej?

  10. #830

    Domyślnie

    PC 16kW to porównywalny koszt inwestycyjny do gazu? Czekam na dalsze konkrety

  11. #831
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    PC 16kW to porównywalny koszt inwestycyjny do gazu? Czekam na dalsze konkrety
    Biorąc pod uwagę koszt eksploatacji na pewno.
    Latka lecą i np w moim malutkim domku w ciągu 5 lat "oszczedzilem" na gazie ok.6500zl na samej eksploatacji gdzie roczne zużycie na c.o+cwu to ok.10000kWh.
    W większym domu będzie to odpowiednio większa oszczędność.

    Dla delikwentow lykajacych pincet plus może to być jednorazowy strzał miesięczny ale dla mnie jest to sporo
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 27-08-2018 o 12:35

  12. #832
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.642
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Tylko dalej nie dowiedziałem się co jest takiego złego w tym gazie, który masz.... Że nie jest tak modny jak PC?
    Jest droższy w ekeploatacji, trzeba za niego płacic nawet, jak sie go nie używa.

  13. #833

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jest droższy w ekeploatacji, trzeba za niego płacic nawet, jak sie go nie używa.
    A kiedy gazu się nie używa? I prąd w G12w w PGE w mazowieckim to wcale nie takie eldorado.

  14. #834

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A kiedy gazu się nie używa? I prąd w G12w w PGE w mazowieckim to wcale nie takie eldorado.
    np wtedy kiedy gotuje się na indukcji, a prąd ma się np w Tauron Gliwice
    Wtedy w okresie letnio-jesiennym zużycie gazu na CWU małe, a abonament płaci się zawsze. Nawet jak wyjedziesz na 2 miesiące na urlop to i tak zapłacisz
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  15. #835
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.642
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A kiedy gazu się nie używa? I prąd w G12w w PGE w mazowieckim to wcale nie takie eldorado.
    Kiedy wyjedziesz na 3 tygodniowy urlop.
    Kiedy masz PV, albo nawet solary.
    A cenę w G12W podziel przez 3.

  16. #836
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fat_Fabio Zobacz post
    Moda modą... Gaz ma na pewno jedną, ogromną wadę -............
    Jest gazem i to wszystko w temacie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #837

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    np wtedy kiedy gotuje się na indukcji, a prąd ma się np w Tauron Gliwice
    Wtedy w okresie letnio-jesiennym zużycie gazu na CWU małe, a abonament płaci się zawsze. Nawet jak wyjedziesz na 2 miesiące na urlop to i tak zapłacisz
    Jak będę jeździł na 2-miesięczne urlopy, to kilkadziesiąt zł za gaz będzie ostatnią rzeczą, którą się będę przejmował

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Kiedy wyjedziesz na 3 tygodniowy urlop.
    A za prąd nie płacę wtedy? Albo internet, telewizję czy OC samochodu stojącego w garażu?
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Kiedy masz PV, albo nawet solary.
    A jak nie mam i nie chcę/mogę mieć?

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A cenę w G12W podziel przez 3.
    Dodam 25% w II taryfie i mam jakieś 15gr/kWh. Z gazu zakładając 9kWh z m3 jakieś 22-24gr/kWh. Teraz przypomnij ile kosztowała Cię cała instalacja z kotłem 12kW bez kiwnięcia palcem i ile będzie kosztować taka instalacja z markową PC 12kW. I kiedy to się zwróci?

  18. #838
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Dodam 25% w II taryfie i mam jakieś 15gr/kWh. Z gazu zakładając 9kWh z m3 jakieś 22-24gr/kWh. Teraz przypomnij ile kosztowała Cię cała instalacja z kotłem 12kW bez kiwnięcia palcem i ile będzie kosztować taka instalacja z markową PC 12kW. I kiedy to się zwróci?
    Dom,który potrzebuje 12kW to ok.250m2 czyli ze zużyciem ok.17500kWh na ogrzewanie i powiedzmy 4000kWh na cwu.
    Daje to ok.21000kWh rocznie czyli pompą o ok.1600-2000zl taniej niż gazem.Sądzę,że inwestycyjnie ok.15000zl więcej.
    Ale latka lecą jak mówiłem.

  19. #839
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    I kiedy to się zwróci?
    Panie kolego zwracało to mi się jak byłem młody i za dużo wypiłem
    Po co Ci samochód, on się kiedyś wróci? jeszcze to pieprzone OC musisz płacić?
    A internet, a telewizja? itp i itd, wróci się to kiedyś?
    Chcesz gaz to się zagazuj, przecież i tak zrobisz co Ci w głowie zaświta i cała ta dyskusja psu na budę.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  20. #840
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.642
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A za prąd nie płacę wtedy? Albo internet, telewizję czy OC samochodu stojącego w

    Dodam 25% w II taryfie i mam jakieś 15gr/kWh. Z gazu zakładając 9kWh z m3 jakieś 22-24gr/kWh. Teraz przypomnij ile kosztowała Cię cała instalacja z kotłem 12kW bez kiwnięcia palcem i ile będzie kosztować taka instalacja z markową PC 12kW. I kiedy to się zwróci?
    Lepiej placic jeden abonament, niz dwa.
    A te abonamenty w odroznieniu od polisy OC sie dublują - to samo można ogarnąć jednym.

    Dlaczego mam liczyc koszt pompy 12kW, skoro wystarczylaby 7kW ?
    Za gaz zapłacilem 14tys, pompa to okolo 18tyś.

    Biorac pod uwage cenę taniej taryfy w ktorej zmiescilbym sie w 80%, koszt kWh to okolo 10gr
    Zuzywam 7500kWh rocznie
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 28-08-2018 o 11:30

Strona 42 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony