dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 65 z 82
Pokaż wyniki od 1.281 do 1.300 z 1635
  1. #1281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    80zł/m2 przy samodzielnym montażu ??

    Cennik wykonania ogrzewania podłogowego przez fachowca (samo ułożenie izolacji i rur) oscyluje na poziomie 25-35 zł/m2. Do tego trzeba dodać zakup i montaż sterownika (300-600 zł wraz z montażem na ścianie), odpowiednią automatykę kotłową do obsługi obiegu z mieszaczem (cena wynosi od kilkuset do 2000 zł), jak również zestaw pomp do obiegu mieszaczowego (można złożyć z pojedynczych elementów za kilkaset złotych lub kupić kompletny, markowy zestaw za kilka tysięcy).
    ha, ha... "obieg mieszaczowy"

    Rury do podlogówki Kan 800m - 2000zł
    Rozdzielacz 9-obw + skrzynka - 811zł
    Perlit do zasypki, 2x125l - 56zł
    Folia do podłogówki 110m -120zł
    Klipsy 800szt - 50zł
    Taśma dylatacyjna 125m - 125zł
    Drobiazgi (złączki, śrubunki, izolacja) - 200zł
    Robocizna - 2100zł

    RAZEM - 5462zł (51,50 zł/m2)
    na 106m2
    to z 2014 roku, cena robocizny jest już nieosiągalna, dlatego teraz zrobiłbym to sam.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 17-03-2019 o 12:33
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #1282
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.266

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    80zł/m2 przy samodzielnym montażu ??



    ha, ha... "obieg mieszaczowy"



    na 106m2
    to z 2014 roku, cena robocizny jest już nieosiągalna, dlatego teraz zrobiłbym to sam.
    To jak to tanio czy drogo te 3000 ZŁ tys za całość? według axel83

  3. #1283

    Domyślnie

    Fotohobby masz 800 klipsów na 800m rurki? Nie za mało?

    U mnie dosyć tani wodkanowiec chce za ułozenie samych rurek 5000zł za 165m2. Robię sam.

  4. #1284

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Fotohobby masz 800 klipsów na 800m rurki? Nie za mało?

    U mnie dosyć tani wodkanowiec chce za ułozenie samych rurek 5000zł za 165m2. Robię sam.
    Na klipsach oszczędzać.
    No 5 tys cena szok jak dla mnie.

  5. #1285
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Fotohobby masz 800 klipsów na 800m rurki? Nie za mało?

    U mnie dosyć tani wodkanowiec chce za ułozenie samych rurek 5000zł za 165m2. Robię sam.
    Lepiej mało, a dobrze



    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Na klipsach oszczędzać.
    No 5 tys cena szok jak dla mnie.
    Kupilem tyle, na ile dostalem zapotrzebowanie. Uwazasz, ze źle zrobili ?
    Uprzedzajac pytanie - podczas robienia posadzki rury lezaly stabinie na swoich miejscach.
    A cena ? Kto szuka, ten znajdzie.
    Obecnie pewnie bym takiej nie znalazł - więc zrobiłbym sam.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 17-03-2019 o 16:46
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #1286

    Domyślnie

    Pięknie... Muszę znaleźć kogoś kto mi to rozrysuje...

  7. #1287
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To jak to tanio czy drogo te 3000 ZŁ tys za całość? według axel83
    No bez robocizny 3000 za calosć - calkiem rozsadna kwota.
    Ty pisałes o 80zł/m2...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #1288

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Lepiej mało, a dobrze





    Kupilem tyle, na ile dostalem zapotrzebowanie. Uwazasz, ze źle zrobili ?
    Uprzedzajac pytanie - podczas robienia posadzki rury lezaly stabinie na swoich miejscach.
    A cena ? Kto szuka, ten znajdzie.
    Obecnie pewnie bym takiej nie znalazł - więc zrobiłbym sam.
    Ładnie, ale jak Ci z miska robili to na pewno tam chodziłeś i widziałeś czy lata czy nie.

  9. #1289
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Bylem przy dwoch najwiekszych pomieszczeniach, gdzie odcinki pomiedzy spinkami sa najwieksze. Potem musialem byc przy maszynie i pilnowac, bo nie trzymali proporcji żwirek/piasek
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #1290

    Domyślnie

    ja za 106 m2 zapłaciłem 3300 zł ( pomogłem przy rozkładaniu). a gdzie tu 80 zł za m2. Rury Tece

  11. #1291
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Spoko. Widać niezły macher jesteś, bo wielu ludzi związanych z energetyka ma inne zdanie. Nic nie ma sensu dalej. Niech będzie nie umiem myślec i nie mam wiedzy.
    Znaczy ci związani maja takie zdanie jak ty, że pompy ciepła grzejące domy doprowadzą do blackoutu zimowego? Pokaż którzy to bo chcę uwierzyć że śnię.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Całkiem niedawno były komunikaty, ile to przez wiatry tysięcy gospodarstw jest pozbawionych prądu.
    Nie o tym.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czy masz na myśli nie z powodu awarii, a przeciążenia sieci? Jak to drugie, to podaj przykład takiego letniego blackoutu.
    Dyskutujemy rzekomej możliwości przeciążenia bloków w wyniku zwiększenia zapotrzebowania na cele grzania domów pompami ciepła. I to ma być argument "v" do tego aby grzać gazem, albo innymi syfami spalinowymi.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  12. #1292
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Gdybym budował obecnie to poszedłbym w dom prawie pasywny zastosował podłogówkę elektryczna nieakumulacyjną (kable lub folie) jeden klimatyzator w openspace na parterze drabinki z nadmuchem do kąpieli atlantica i to wszystko.
    Ja zaś w życiu domu pasywnego nie wybuduję, szczególnie grzanego tylko i wyłącznie samym prądem. Właśnie dlatego że nie chcę mieszkać w samym ociepleniu.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  13. #1293
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.346
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Dyskutujemy rzekomej możliwości przeciążenia bloków w wyniku zwiększenia zapotrzebowania na cele grzania domów pompami ciepła. I to ma być argument "v" do tego aby grzać gazem, albo innymi syfami spalinowymi.
    To jakie znasz blackouty przez obciążenie?

  14. #1294
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To jakie znasz blackouty przez obciążenie?
    Ale to nie mnie się pytaj, tylko "v". Ja nie twierdzę że były blackouty związane z obciążeniem, tylko co najwyżej z brakiem chłodzenia. Ew. z przeciążeniem sieci przez Niemców (teraz już takiej sytuacji nie będzie, tzn. póki jest dla nas bezpiecznie to mogą korzystać, a jak jest zagrożenie przeciążenia, to się zamyka przesył -- kiedyś, tj. AFAIR 3 lata temu nie mogliśmy tego zrobić). Ergo, jak sobie w nowych domach ludzie będą instalować pompy, i grzać tak jak to ma największy sens, w 2T, to żadnego problemu nie będzie. Co więcej, a pisałem o tym parokrotnie, wyrównanie zużycia w cyklu dobowym wpłynie pozytywnie na energetykę, bo mniej strat będzie i lepiej sobie elektrownie rozplanują moce, będą mogły sensowniej inwestować w nowe bloki bez obawy że zapłacą za coś, co sensownie będzie działać tylko parę godzin na dobę.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #1295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Znaczy ci związani maja takie zdanie jak ty, że pompy ciepła grzejące domy doprowadzą do blackoutu zimowego? Pokaż którzy to bo chcę uwierzyć że śnię.


    Nie o tym.


    Dyskutujemy rzekomej możliwości przeciążenia bloków w wyniku zwiększenia zapotrzebowania na cele grzania domów pompami ciepła. I to ma być argument "v" do tego aby grzać gazem, albo innymi syfami spalinowymi.
    Po pierwsze nie oni twierdzą tak jak ja tylko ja tak jak oni. Za cienki jestem. Oczywiście ty wiesz najlepiej. Tak jak pisałem jesteś master. Oczywiście dorabiasz jakieś teoria i bzdury wymyślasz, że promuje palenie syfami. Widać tak masz. Tak jak ci pisałem, pożyjesz zobaczysz.

  16. #1296
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Po pierwsze nie oni twierdzą tak jak ja tylko ja tak jak oni. Za cienki jestem. Oczywiście ty wiesz najlepiej. Tak jak pisałem jesteś master.
    Przestań przytruwać po raz kolejny, tylko pokaż którzy "specjaliści" i gdzie twierdzą że grzanie pompami spowoduje blackout skoro się na ich opiniach opierasz a nie tylko wysysasz to ze swojego brudnnego anonimowego palca. Choć podejrzewam jednak że podparcia nie znajdziesz i wyjdzie na to drugie.

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Oczywiście dorabiasz jakieś teoria i bzdury wymyślasz, że promuje palenie syfami. Widać tak masz. Tak jak ci pisałem, pożyjesz zobaczysz.
    No, takich jak ty wróżbitów to w życiu widziałem już sporo. Najpierw miał putin kurek z gazem zakręcać (to odnośnie tego że lepiej palić wynglem), potem miały być mrozy -50sC (to odnośnie tego że PC nie da rady grzać), potem gaz miał drożeć, a wcześniej miały bómby atomowe latać jak szalone (aż se ludzie schrony budowali) itd.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #1297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Przestań przytruwać po raz kolejny, tylko pokaż którzy "specjaliści" i gdzie twierdzą że grzanie pompami spowoduje blackout skoro się na ich opiniach opierasz a nie tylko wysysasz to ze swojego brudnnego anonimowego palca. Choć podejrzewam jednak że podparcia nie znajdziesz i wyjdzie na to drugie.


    No, takich jak ty wróżbitów to w życiu widziałem już sporo. Najpierw miał putin kurek z gazem zakręcać (to odnośnie tego że lepiej palić wynglem), potem miały być mrozy -50sC (to odnośnie tego że PC nie da rady grzać), potem gaz miał drożeć, a wcześniej miały bómby atomowe latać jak szalone (aż se ludzie schrony budowali) itd.
    Już ci wcześniej pisałem i temat zakończyłem, więc przeanalizuj posty jeszcze raz. Ty masz jakiś problem ze sobą i to chyba duży. Zresztą widać to po takich wpisach.
    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Po pierwsze, średnioroczny COP powietrznej (która goni mocno w lato na grzaniu CWU) wnosi 4.

    Zresztą tak samo jak z tym paleniem syfami, które niby promuję i zachęcam.

  18. #1298
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Już ci wcześniej pisałem i temat zakończyłem, więc przeanalizuj posty jeszcze raz. Ty masz jakiś problem ze sobą i to chyba duży
    Napisałeś coś o jednostkowej sytuacji i komentarzu "specjalistów". I na tym opierasz całą swoją wiedzę. Na wróżeniu z fusów.

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Zresztą widać to po takich wpisach.
    Czego tym razem nie zrozumiałeś w stwierdzeniu że PC ma średnioroczny COP na poziomie 4 bo w lato przy grzaniu CWU ma COP 6?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  19. #1299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Napisałeś coś o jednostkowej sytuacji i komentarzu "specjalistów". I na tym opierasz całą swoją wiedzę. Na wróżeniu z fusów.


    Czego tym razem nie zrozumiałeś w stwierdzeniu że PC ma średnioroczny COP na poziomie 4 bo w lato przy grzaniu CWU ma COP 6?
    Tak tego nie zrozumiałem i nie widziałem, bo widać młody jestem i głupi. Takie parametry to ciężko przy gruncie.
    Czy ktoś z użytkowników powietrznej PC może potwierdzić COP 6 w lato i średnioroczny 4?
    Dziękuję.

  20. #1300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.346
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    w lato przy grzaniu CWU ma COP 6?
    Jaka pompa grzeje CWU z COP=6? Jak 3 przekroczy to sukces.

Strona 65 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony