dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 73 z 82
Pokaż wyniki od 1.441 do 1.460 z 1635
  1. #1441
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.269

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Taaaa... serwis 150 i kominiarz 100 ale co 2 lata... częściej nie ma sensu. Ja ogrzewam gazem 165m2 i place 2300zl/rocznie za co + cwu. Jesli korzysatm z kominka sezon zamykam w 1800zl...
    Dobry wynik a za prąd ile?

  2. #1442

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Dobry wynik a za prąd ile?
    Ok 110zl/mc (ostanie 6mcy)...

  3. #1443
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    brusss_2008

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Tarnowiec
    Kod pocztowy
    38-204
    Posty
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Masz 100 % racji ja dodam tylko że mając "darmowe" przyłącze gazu skazujemy się na opłatę abonamentową za gaz średnio 600 zł/rok, kominiarz 150 zł, serwis kotła 300 zł to jest ponad 1000 zł rocznie wyrzucone w błoto i gaz jeszcze nie poleciał. Za to mam 2 miesiące prąd w zimie free. To sa same koszty eksploatacyjne bez inwestycyjnych o których wspomniałeś.
    Opłata abonamentowa + opłata stała + VAT taryfa w2=245 zl/rok
    Kominiarz 0 rura przez ścianę
    Serwis 250 zł
    czyli na start 500 a nie 1000
    Cena za kWh po odjęciu powyższych (za paliwo gazowe + przesył + VAT ) 16.88gr

  4. #1444
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.269

    Domyślnie

    Cytat Napisał brusss_2008 Zobacz post
    Opłata abonamentowa + opłata stała + VAT taryfa w2=245 zl/rok
    Kominiarz 0 rura przez ścianę
    Serwis 250 zł
    czyli na start 500 a nie 1000
    Cena za kWh po odjęciu powyższych (za paliwo gazowe + przesył + VAT ) 16.88gr
    W Twoim przypadku, nie każdy ma rurę przez ścianę. 500 zł też drogą nie chodzi po co to wydawać jak można nie wydawać?

  5. #1445
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał brusss_2008 Zobacz post
    Kominiarz 0 rura przez ścianę
    Jak nie robisz przeglądów kominiarskich przy gazie (nawet z rurą przez ścianę) - łamiesz prawo.

    Art. 62. 1. Obiekty budowlane powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez właściciela lub zarządcę kontroli:
    1) okresowej, co najmniej raz w roku, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego:

    [...]

    c) instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych);

    [...]

    6. Kontrolę stanu technicznego przewodów kominowych, o której mowa w ust. 1 pkt 1 lit. c, powinny przeprowadzać:
    1) osoby posiadające kwalifikacje mistrza w rzemiośle kominiarskim – w odniesieniu do przewodów dymowych oraz grawitacyjnych przewodów spalinowych i wentylacyjnych;

  6. #1446
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Na wsiach nikt nie robi przy śmieciuchach Kaizen. Przestań być taki praworządny.

  7. #1447
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Na wsiach nikt nie robi przy śmieciuchach Kaizen.
    To grozi mandat, brak wypłaty odszkodowania (fakt - na wsiach nikt się nie ubezpiecza, a potem płacze), a nawet śmierć. Tylko co wspólnego z tym wątkiem ma śmieciuch?

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Przestań być taki praworządny.
    Namawianie do łamania prawa jest też karalne.

  8. #1448
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    brusss_2008

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Tarnowiec
    Kod pocztowy
    38-204
    Posty
    145

    Domyślnie

    Czepianie się na siłę byle udowodnić swoją racje, a prawda jest taka że każdy indywidualnie musi policzyć co jak a w ogolnym rozrachunku i tak wszystko wyjdzie mniej więcej tak samo. Czysty prąd tani w instalacji droższy w eksploatacji,pompa droższa w zakupie przyjemniej na rachunkach, gaz pomiędzy pompa a czystym prądem i w rachunkach tak samo pomiędzy, węgiel taniej odrobinę ale nie bez obsługowo i wychodzi wszystko na 0

  9. #1449

    Domyślnie

    nie, nie wychodzi na 0
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  10. #1450
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Dziękuję Ci za ten komentarz bo z niektórymi moderowano nie wiem jak pisać żeby zrozumieli że PV NA RAZIE to pieniądze wyrzucone w błoto. Podobnie jak wodne centralne +PC do małych i średnich dobrze ocieplonych domów, to się nie opłaca. Nie ma wytłumaczenia do wyrzucenia na przykąłd 30 tysiecy przez okno aby bez gwarancji awarii mieć rachunki niższe przez kolejne kilka lub kilkanascie lat.
    czyli co wypadałoby przeprosić za bluzgi wyrzucone z siebie na podstawie swojej niepełnej i błędnej wiedzy .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  11. #1451
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał brusss_2008 Zobacz post
    Czepianie się na siłę byle udowodnić swoją racje, a prawda jest taka że każdy indywidualnie musi policzyć co jak a w ogolnym rozrachunku i tak wszystko wyjdzie mniej więcej tak samo. Czysty prąd tani w instalacji droższy w eksploatacji,pompa droższa w zakupie przyjemniej na rachunkach, gaz pomiędzy pompa a czystym prądem i w rachunkach tak samo pomiędzy, węgiel taniej odrobinę ale nie bez obsługowo i wychodzi wszystko na 0
    co masz na myśli pisząc " czysty prąd" ?
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  12. #1452
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    brusss_2008

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Tarnowiec
    Kod pocztowy
    38-204
    Posty
    145

    Domyślnie

    Grzanie z COP 1

  13. #1453
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Namawianie do łamania prawa jest też karalne.
    Dzwonisz już zgłaszać? Każdy ma swój rozum i każdy wie jakie są konsekwencje nie robienia przeglądów kominiarskich, nie musisz co miesiąc wklejać tych wycinków z rozporządzeń/ustaw .

  14. #1454
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał brusss_2008 Zobacz post
    Grzanie z COP 1
    A grzanie z większym COPem , to już jest nieczyste ?
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  15. #1455
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    brusss_2008

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Tarnowiec
    Kod pocztowy
    38-204
    Posty
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Ja tam chciałem czekać ,aż peleciak wyzionie ducha i zminic na PC
    co znaczy wyzionie ducha? I jakim komputerem stacjonarnym zamierzasz teraz ogrzewać?

    Bez odbioru

  16. #1456
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Każdy ma swój rozum i każdy wie jakie są konsekwencje nie robienia przeglądów kominiarskich,
    Moje doświadczenia są inne. Niewielu zna prawo, niewielu zna konsekwencje. Np. powyższy pogląd, ze przy "rurze przez ścianę" nie trzeba zapraszać kominiarza jest dosyć powszechny.
    Rozum z prawem ma niewiele wspólnego. Ale te rozumowe argumenty doprowadzają do licznych zaczadzeń i pożarów - więc tez słabo.

  17. #1457
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    A grzanie z większym COPem , to już jest nieczyste ?
    Nie, bo wtedy jest zanieczyszczony OZE.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 15-04-2019 o 14:47

  18. #1458
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.269

    Domyślnie

    Cytat Napisał brusss_2008 Zobacz post
    Czepianie się na siłę byle udowodnić swoją racje, a prawda jest taka że każdy indywidualnie musi policzyć co jak a w ogolnym rozrachunku i tak wszystko wyjdzie mniej więcej tak samo. Czysty prąd tani w instalacji droższy w eksploatacji,pompa droższa w zakupie przyjemniej na rachunkach, gaz pomiędzy pompa a czystym prądem i w rachunkach tak samo pomiędzy, węgiel taniej odrobinę ale nie bez obsługowo i wychodzi wszystko na 0
    Masz rację nie dla każdego wszystko. Dlatego ja podejmuję decyzję rozpatrując koszty całkowite inwestycji i eksploatacji przez co najmniej 15 lat

  19. #1459

    Domyślnie

    Panowie i Panie wróćmy może do wątku bo się zrobił straszny OT. W weekend było u mnie 3 hydraulików i żeby było śmiesznie każdy polecał inny rodzaj ogrzewania Pierwszy (z rozmowy wydawał się najbardziej ogarnięty w temacie) przedstawił konkretne wyliczenia kosztów instalacji dla gazu i PC. Korzystniej, jeżeli chodzi o koszty utrzymania, wychodzi PC bo rocznie to ok 2900 zł (PC VIESSMANN VITOCAL 100-S 12 kw + VITOTRONIC 200 + VITONECT 100-20.100). Koszt pompy 20 000 zł netto + prawie 9 tys za zbiornik c.w.u i c.o.
    Jeżeli chodzi o gaz to roczne koszty wg obliczeń oscylowałyby w granicach 3800 zł. KOCIOŁ VIESSMANN 19 KW 222-F TYP H02C Z wbudowanym zasobnikiem C.W.U - cena 12 tys zł netto + osprzęt 5500 zł.

    Kolejny hydraulik obstawał tylko i wyłacznie za gazem, wg niego pompa ciepła jest nieopłacalna.
    Trzeci z "fachowcow" nigdy nie montował pomp ciepła dlatego też proponował instalację pod gaz lub jeszcze lepiej na ekogroszek

    Jeżeli chodzi o pompę ciepła to jakich producentów i jakie modele najlepiej brać pod uwagę? (Prośba do użytkowników, którzy fizycznie korzystają z PC)

    Nadal mam dylemat, które rozwiązanie wybrać...

  20. #1460

    Domyślnie

    A przeczytales chocby ten watek od początku?
    Nikt nie ma wiecej niz jednej PC i wiekszosc poleci swoją wiec twoje ostatnie pytanie jest troche dziwne.
    Co do oplacalnosci gaz vs PC to czym wiekszy dom i wiecejdo ogrzania tym PC szybciej sie zwroci, ale na pewno nie bedzie to kilka lat, raczej kilkanascie.
    Jesli nie jestes wrażliwy na hałas, przewidujesz jakies problemy z przylaczem gazu to bierz PC. Jesli masz maly domek, dobrze ocieplony to PC prawdopodobnie nigdy ci sie nie zwroci.

Strona 73 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony