dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Question Odprowadzenie skroplin z jednostki wewnetrznej

    Witam,

    prosilbym o porade jak szczelnie polaczyc karbowany waz odplywowyz jednostki wewnetrznej okolo 20mm (koncowka zwezona do 16mm) z instalacja z pvc 1/2 cala (mam przygotowana instalacje do kropli ze spadkami).
    Waz "wchodzi" w rure jednak nie jest to szczelnie polaczene.

    Czy istnieja jakies zlaczki ktore moglbym wykozystac czy moze jakas inna metoda ?

    I jak moge sprawdzic szczelnosc takiejinstalacji skroplin ? moge jakos " wlac wode" do jednostki wewnetrznej ? Cos czytalem o tacy skropli ale nie wiem gdzie ja znalezc ?!

    Zalaczem zdjecia pogladowe.












    Ostatnio edytowane przez chio1 ; 01-03-2018 o 20:45

  2. #2

    Domyślnie

    Rura termokurczliwa z klejem.

  3. #3

    Domyślnie

    Gdzie taka rure dostane, probowalem znalezc na google ale znajduje tylko koszulki termokurczliwe do przewodow elektrycznych .

  4. #4

    Domyślnie

    Do skroplin powinno się stosować rury kanalizacyjne. Wtedy wszystko pasuje i są gotowe uszczelki gumowe na wymiar.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  5. #5

    Domyślnie

    Najmniejsza rura kanalizacyjna jaka znalazlem to PP32 jak wyglada zlacze weza od klimzatyzacji z taka rura ? waz okolo 20 mm

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał chio1 Zobacz post
    Najmniejsza rura kanalizacyjna jaka znalazlem to PP32 jak wyglada zlacze weza od klimzatyzacji z taka rura ? waz okolo 20 mm
    Powiem Ci jak zrobiłem u siebie. Rekuperator jest obok pralki. Mają wspólny poziom kanalizacji. Z rekuperatora już wychodzi króciec 32mm kanalizacyjny. Do niego dołączyłem syfon wodny. Następnie idzie 32mm ze spadkiem 3% i jest trójnik 75° gdzie poprzez redukcję gumową jest włożony karbowany wąż z pralki. Następnie poziom fi 32 idzie dalej do kolejnego trójnika i stamtąd już 50mm niedaleko do pionu.
    Twój wąż jest podobny do odpływu prali. Nie znam średnicy, ale to jakiś standard. Bez problemu kupisz w dowolnym sklepie instalacyjnym redukcje pozwalające go włożyć do kielicha 32, 40 albo 50mm.
    Nie podoba mi się stosowanie rur klejonych na skropliny. Nie mam do tego zaufania. Najlepiej użyć typowych 32 z kielichami, bo są szczelne, łatwe do rozłączania i przebudowy. Jeśli nie te, to zgrzewane na gorąco, ale to złe rozwiązanie podobnie jak klejone. W połączeniach tych rur powstają progi na których będą się zaczepiać brudy. Z rekuperatora nie ma włosów czy innych, ale z czasem jakiś kożuch z pleśni tam urośnie i może ograniczyć lub zatkać przepływ. Rury kanalizacyjne nie mają utrudnień pod prąd i są samoczyszczące. Kolejną wadą stosowania za cienkich rur może być wysysanie wody z syfonu rekuperatora podczas uruchomienia wysokiego przepływu powietrza i wypchnięcia wody z wymiennika..
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał chio1 Zobacz post
    Gdzie taka rure dostane, probowalem znalezc na google ale znajduje tylko koszulki termokurczliwe do przewodow elektrycznych .
    To jest to samo.
    W sklepach elektrycznych znajdziesz takie z klejem.
    W cstoramach zwykłe - też będzie ok.

  8. #8

    Domyślnie

    Wymienilem instalacje na kanalizacyjna pp32 i zastosowalem uszczelki redukcyjne 32/25.
    Rura karbowana wchodzi dosc ciasno do uszczelki , jak bedzie jakis przeciek to dodam tasme teflonowa.

    Jak sprawdzic przecieki bez uruchomiania klimatyzacji ? Jest to wykonalne ?

    Pozniej wrzuce zdjecia, moze sie komus przydadza w przyszlosci

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony