dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie

    ...konkretnie firmy Thermogolv. Czy ktoś z Was miał z tym do czynienia? Dostałem dość interesującą (oczywiście jak na pompę ciepła!) ofertę za to cacko... razem z montażem 20 tys. zł brutto. Sprzedawca twierdzi, że koszt ogrzania 1m2 to 5-8 zł rocznie. http://www.thermogolv.gal.pl Jak taka pompa ciepła sprawdza się w praktyce???
    Pozdrawiam,
    Marek



    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Opaves dnia 2002-10-14 21:55 ]</font>

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cena jest atrakcyjna ale prawdopodobnie wszystkie prace gruntowe będziesz musiał wykonać sam, a odwierty są drogie. Możliwe także że w tej cenie nie ma kolektora. Koszt ogrzania zależy od wielu różnych czynników. Może i uda ci się osiągnąc 8 zł za m2 ale nie zdziw się jeśli to będzie 15. Wszystko zależy od warunków gruntowych na twojej działce a także od tego jak dobrze wykonany i ocieplony będzie twój dom. W praktyce pompa się dobrze sprawdza jeśli masz dobrą ekipę która to dobrze zamontuje. No i koszt ogrzewania domu pompą ciepła jest taki sam albo wyższy niż gazem ziemnym.

  3. #3

    Domyślnie

    >Cena jest atrakcyjna ale prawdopodobnie wszystkie prace >gruntowe będziesz musiał wykonać sam, a odwierty są drogie. >Możliwe także że w tej cenie nie ma kolektora.
    >
    Kolektor jest w cenie. Z tego co wiem, pompa nie wymaga odwiertów, lecz tylko odpowiednio dużego wykopu, na ok. 200 m kolektora.

    >Koszt ogrzania zależy od wielu różnych czynników. Może i uda ci >się osiągnąc 8 zł za m2 ale nie zdziw się jeśli to będzie 15. >Wszystko zależy od warunków gruntowych na twojej działce a >także od tego jak dobrze wykonany i ocieplony będzie twój dom.
    >
    Właśnie, jakie są najlepsze warunki gruntowe? Gdzieś czytałem, że najlepszy jest grunt gliniasty, o wysokim poziomie wody gruntowej. Czy to prawda?

    >W praktyce pompa się dobrze sprawdza jeśli masz dobrą ekipę >która to dobrze zamontuje. No i koszt ogrzewania domu pompą >ciepła jest taki sam albo wyższy niż gazem ziemnym.
    >
    Niestety nie mam dostępu do gazu ziemnego i raczej miał nie będę, stąd zainteresowanie innymi systemami grzewczymi.
    Pozdrowienia,
    Marek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony