dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Tymczasowa ścianka działowa - jak wykonać?

    Witajcie,
    Potrzebuję wykonać w pokoju tymczasowe ścianki działowe. Najchętniej żeby obeszło się bez robienia dziur w ścianach i suficie, a w podłodze to już w ogóle. Ścianki mają mieć wysokość*około 150 cm i im cieńsze tym lepiej (chodzi o oszczędność miejsca, więc raczej wszelki regały postawione w poprzek pokoju odpadają). Szerokość około 2m, ale może być "wersja modułowa" z modułami o mniejszej szerokości, zestawionymi razem. Te ścianki mają dzielić pokój dziecięcy na części, więc powinny być w miarę stabilne (więc raczej nie zygzakowaty parawan). W grę wchodzi "wypełnienie" tkaniną albo płytą mdf - nie wiem co innego jeszcze by mogło być.

    Przyszło mi do głowy żeby kupić drążki prysznicowe rozporowe i ustawić je pionowo, na nich rozciągnąć*tkaninę (ew. przymocować cienką płytę mdf/hdf), ale niestety nie mogę znaleźć*dłuższych niż 260 cm, a wysokość*pokoju to 272-275 cm. Znalazłam jeden jedyny karnisz rozporowy, który rozciąga się na 3 m, ale cena powala (180 zł), a potrzebowałabym tego kilka sztuk. Szukałam też tyczek teleskopowych do chłodni - cena też powala. Nieco lepiej jest w przypadku drążków do mocowania futryn, ale one są mało atrakcyjne wizualnie. Rozpierak do mocowania płyt sufitowych też nie najlepszy cenowo i wizualnie. W cenie do 100 zł znalazłam podporę sufitową Topex i Lux, ale to nadal drogo...

    Znalazłam jedną firmę, która wykonuje ramy teleskopowe wypełnione mdf do wskazanej wysokości. Niestety ceny bardzo wysokie, szczególnie jak na tymczasowe rozwiązanie.

    Myślałam o płaskich karniszach, wyglądających jak szyna, które mocuje się*na suficie - nie zależy mi na "przesuwalności" ścianek, tylko na tym, żeby ścianki sięgały poza linię*wzroku dzieci (stąd te 150 cm wysokości) i przy okazji nie zaciemniały zbytnio pokoju. Wolałabym żeby ścianki dawały większe poczucie prywatności niż pofalowana firanka... Może można na karniszach zawiesić w jakiś sposób płyty hdf?

    Widziałam też parawanik wykonany na ramie z rurek pvc, z dwiema nóżkami (dwa odcinki rury ułożone poprzecznie w stosunku do pionowej części ramy - na tych dwóch odcinkach parawan stoi na podłodze), ale to by były straszne potykacze dla dzieci.

    Znalazłam coś takiego i pomysł wykonania wydał mi się bardzo ciekawy:
    http://www.instructables.com/id/Buil...ll-in-My-Room/
    Pod jakim hasłem szukać takich teleskopowych drążków/śrub, którymi ścianka jest dociśnięta do sufitu? Można by od biedy przykleić do ramy drążki prysznicowe i nimi rozeprzeć ściankę...

    Może macie inny pomysł na takie ścianki?

  2. #2

    Domyślnie

    Znalazłam podporę sufitową w bardzo dobrej cenie w Juli, więc teraz pytanie czy pomysł z rozciągnięciem materiałowych ścianek między takimi podporami ma szanse się sprawdzić w praktyce? Nigdy nie miałam takiej podpory w ręku, więc nie wiem, czy coś nie wyklucza ich z takiego zastosowania... Bardzo proszę o radę

    Inne pomysły na rozwiązanie też mile widziane!!!

  3. #3
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał parabola Zobacz post
    Znalazłam podporę sufitową w bardzo dobrej cenie w Juli, więc teraz pytanie czy pomysł z rozciągnięciem materiałowych ścianek między takimi podporami ma szanse się sprawdzić w praktyce? Nigdy nie miałam takiej podpory w ręku, więc nie wiem, czy coś nie wyklucza ich z takiego zastosowania... Bardzo proszę o radę

    Inne pomysły na rozwiązanie też mile widziane!!!
    Szanowna Pani,
    Zaproponowane przez Panią rozwiązanie najlepiej sprawdzić w praktyce, pamiętając, że konstrukcja przede wszystkim musi być stabilna i w pełni bezpieczna. Do wypełnienia można wykorzystać płyty mdf, jeśli tylko możliwe będzie ich pewnie zamocowanie do wspomnianych podpór. Do wykończenia płyt można wykorzystać Śnieżka Supermal® Emalia akrylowa w wybranym kolorze.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony