dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie lepsza woda w studni kregowej

    Mam studnie kręgową. Wyszorowałem ją na całęj powierzchni, uszczelniłem wszystkie kregi.
    Wybrałem stare dno, zasypałem nowym żwirem.
    Woda jest mętna.
    Na dnie studni, woda wypływa z jednego punktu. Strumień jest silny tak,że cały żwir odrzuciło na przeciwległą strone dna.
    Czy jest jakiś sposób i czy ma to sens bym ten silny strumień jakoś stłumił, rozłożył go na powierzchni dna by wolniej to się przesączało i nie odrzucało żwiru?
    Ostatnio edytowane przez qubus ; 08-05-2018 o 08:45 Powód: literówki

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubus Zobacz post
    Mam studnie kręgową. Wyszorowałem ją na całęj powierzchni, uszczelniłem wszystkie kregi.
    Wybrałem stare dno, zasypałem nowym żwirem.
    Woda jest mętna.
    Na dnie studni, woda wypływa z jednego punktu. Strumień jest silny tak,że cały żwir odrzuciło na przeciwległą strone dna.
    Czy jest jakiś sposób i czy ma to sens bym ten silny strumień jakoś stłumił, rozłożył go na powierzchni dna by wolniej to się przesączało i nie odrzucało żwiru?
    To może grubszy żwir? Kamienie w zasadzie? A dopiero na nie żwir drobniejszy? Mętna może być z wielu powodów. Wodę należy zbadać żeby się dowiedzieć co zawiera.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    To może grubszy żwir? Kamienie w zasadzie? A dopiero na nie żwir drobniejszy? Mętna może być z wielu powodów. Wodę należy zbadać żeby się dowiedzieć co zawiera.
    woda jest zbadana. Ogólnie nie jest źle bo wszystko w normie ale mętność tej wody jest spora.
    Mangan, żelazo, ph, bakterie - jest dobrze. Dla świętego spokoju wyczyściłem tę studnię no ale teraz jest mętna ta woda bardzo.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubus Zobacz post
    woda jest zbadana. Ogólnie nie jest źle bo wszystko w normie ale mętność tej wody jest spora.
    Mangan, żelazo, ph, bakterie - jest dobrze. Dla świętego spokoju wyczyściłem tę studnię no ale teraz jest mętna ta woda bardzo.
    Może mętność jest z nowego żwiru? On musi się wypłukać...

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Kręgi wyszorował, czy kamień był płukany bo jak nie to może przez to mętna?. Z czasem samo się powinno oczyścić.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Jeśli mętność jest od szorowania lub piasku to szybko minie.
    Jesli nie minie to pochodzi z warstwy wodonosnej. Woda do studni napływa szybko i wsypany żwir "zdmuchneła" na jedną strone. Woda pobierana jest bez żadnego filtrowania.
    Po mojemu trzeba dno wysypać bardzo grubym żwirem/kamieniami, takim, żeby napływająca woda go nie ruszyła. To przysypać mniejszym, znowu mniejszy, kończąc żwirem filtracyjnym.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony