dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie jonizator aeris

    hej dostałem propozycję zainstalowania jonizatora wraz z centralką ktoś ma teki, może jakieś opinie

  2. #2

    Domyślnie

    Teki to ma nie jeden, ale takiego mają nieliczni .

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    piszą że ma certyfikat PZH,

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    jest taka instytucja jak nadzór rynku i myślę że jeżeli byłoby to szkodliwe byłoby zakazane, tak jak np. nadzór farmaceutyczny wycofuje leki, z drugiej strony wszystko w nadmiarze szkodliwe

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    wiseman z tego co wychodzi to nadzór ostrzegał przed amber gold jak na pudełku oxy zobaczę że jest niebezpieczny to nie kupię

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    A te jonizatory to czasem nie produkują ozonu który ma niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka?
    Był kiedyś taki film "Konopielka", tam prund zabijał.

    To ja już idę powoli z rodziną w stronę cmentarza, bo od 14 miesięcy atakuję cały dom jonizatorem. To pewnie zaraz umrzem.

  7. #7

    Domyślnie

    Kupiłem ze 20 lat temu mały jonizator. Fajny zapach wydzielał. Wewnątrz jest chyba kaskada Villarda która ćwierkała podczas pracy.
    Okolice jonizatora i on sam były brudne od gęstego i mocno trzymającego się osadu kurzu.
    Leży to teraz gdzieś w kącie i nie używam.
    Co to daje? Szkodzi czy pomaga? Chyba zbędny gadżet...
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    A te jonizatory to czasem nie produkują ozonu który ma niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka?
    Astmatycy powinni wręcz go unikać.
    jonizator to nie ozonizator. on nie produkuje ozonu tylko wprowadza do powietrza jony dodatnie i ujemne.

    Tu jest spory wykład na ten temat http://www.sharpdirect.pl/artykuly/f...rza/index.html
    pewnie niektórzy napiszą, że bełkot marketingowy, ale zasada jest prawdą.


  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Kupiłem ze 20 lat temu mały jonizator. Fajny zapach wydzielał. Wewnątrz jest chyba kaskada Villarda która ćwierkała podczas pracy.
    Okolice jonizatora i on sam były brudne od gęstego i mocno trzymającego się osadu kurzu.
    Leży to teraz gdzieś w kącie i nie używam.
    Co to daje? Szkodzi czy pomaga? Chyba zbędny gadżet...
    Warto czasem wiedzieć o czym jest mowa w wątku.

    Gdzie ma się kurz osadzać w tym jonizatorze?



    Jonizator montowany jest na nawiewie, to skąd tam kurz?

    Jonizator to bardzo fajna rzecz, zabija między innymi zapach dymu, oprysków, gnojówki itp.

  10. #10

    Domyślnie

    Nie tyle kurz co osad z drobnego kurzu. Silnie się przylepia.
    Skąd kurz na nawiewie? Z powietrza. Otwórz rekuperator po latach i zobacz czy wymiennik wygląda jak nowy.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pan Kejk Zobacz post
    Warto czasem wiedzieć o czym jest mowa w wątku.

    Gdzie ma się kurz osadzać w tym jonizatorze?



    Jonizator montowany jest na nawiewie, to skąd tam kurz?

    Jonizator to bardzo fajna rzecz, zabija między innymi zapach dymu, oprysków, gnojówki itp.
    Hmm... Używam ozonatorów i jonizatorów od lat... i jeśli coś zabija zapachy przykre, to tylko ozonator..no chyba, że ktoś ma jonizator, produkujący kilkaset procent ponad normę (bo produkują, ale minimalnie) ozonu, a to już zdrowe nie jest. Dla mnie pomysł jonizatora w instalacji reku jest pomysłem..nieciekawym Pisałem już o tym w temacie reku ozon3 , bo jak pisał kolega Werbinski - jony mają za zadanie związać się z cząsteczkami kurzu by nie latały, tylko opadały. Skutek wielokrotnie widziałem używając domowych jonizatorów i nie chciałbym mieć czegoś takiego w przewodach wentylacji.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Hmm... Używam ozonatorów i jonizatorów od lat... i jeśli coś zabija zapachy przykre, to tylko ozonator..no chyba, że ktoś ma jonizator, produkujący kilkaset procent ponad normę (bo produkują, ale minimalnie) ozonu, a to już zdrowe nie jest. Dla mnie pomysł jonizatora w instalacji reku jest pomysłem..nieciekawym Pisałem już o tym w temacie reku ozon3 , bo jak pisał kolega Werbinski - jony mają za zadanie związać się z cząsteczkami kurzu by nie latały, tylko opadały. Skutek wielokrotnie widziałem używając domowych jonizatorów i nie chciałbym mieć czegoś takiego w przewodach wentylacji.
    To ja jeszcze raz powtórzę prośbę o zapoznanie się z tematem jak działa wspomniany w pierwszym poście jonizator (użytkuję taki od ponad roku) i potem dopiero coś pisać, bo wciąż nie piszecie o tym urządzeniu.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    Pan Kejk właśnie też poczytałem ten jonizator to Radiant Catalytic Ionization – promieniową jonizacją katalityczną, kupiłem zamontują razem z centrala

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony