dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Domyślnie czy potrzebna jest szyba hartowana w oknach dachowych?

Zastanawiam sie nad wyborem okien dachowych - wybór pomiedzy Fakro a Roto- Fakro w standardzie ma szyby hartowane - Roto za dopłatą - Roto jednak nam bardziej sie podoba - pytanie czy jest sens dopłacać do tej szyby?? Co mi to da?? Nie mam danych jaka szyba jest z Veluxach ale tez mi sie kołacze ze hartowana - wieć moze to jednak pewien standard jest ze powinna byc hartowana - wprawdzie wokól domu nie ma zadnych wiekszych drzew czy innych zagrozeń ale taki grad na przykład - czy szyba cos tu pomoze?? Będę wdzieczna za info

Domyślnie

Ja bardzo proszę o podpowiedzi- na forum nie znalezłam wiekszej ilosci informacji i licze bardzo na Was

Domyślnie

Jak będzie duże gradobicie to może sie przydać.
    Złodziejowi też będzie trudniej wejść.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

Domyślnie

jak kupowałem okna (4 sztuki) to zupełnie nie zwracałem uwagi na to czy są hartowane.
    Wydaje mi sie to zbędnym chwytem marketingowym, ale nie jestem znawcą.
    Inna sprawa, ze mam u siebie Fakro, wiec wg twoich słów mam najprawdopodobniej hartowane szyby

Domyślnie

Ja o tym ze jest hartowane dowiedziałem dopiero jak mi szyba poszła
    Oczywiście nikogo za ręką nie złapałem, nie wiem co rzucił. Ale w to okno można było przyładowac wyłącznie z balkonu od sąsiada Była zima jeszcze nie mieszkałem I o tym że szba jest walnięta zorientowałem się jak śnieg stopniał, a moje kono dalej było "oszronione"
    I wiecie co myślę:

LEPIEJ NICH SĄ HARTOAWNE

Domyślnie

Ale wiecie co ja jestem babka i czasem wstyd mi za swój poziom wiedzy technicznej- ale zdarzyły sie chyba opinie ze szyba hartowana nie jest bardziej wytrzymała tylko inaczej sie tłucze- ktos mądry mógły zweryfikować ta informację??

Domyślnie

Tego nie wiem, ale ja na swoje ROTO przykleiłem folię, taką do przyciemniania szyb w samochodach, raz że za jasno było dwa, że nawet jak sie zbije nie spadnie na głowę - folia przytrzyma.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

Domyślnie

dopuszczalne naprężenia zginające w szybie hartowanej (ESG) są ponad czterokrotnie większe niż w zwykłej szybie float.
    Ponadto szyba hartowana, w przeciwiwństwie do zwykłego float'a bije się an drobne nieostre kawałki co kwalifikuje ją do szyb bezpiecznych.
    pzdr

Domyślnie

Nie mam danych jaka szyba jest z Veluxach ale tez mi sie kołacze ze hartowana
    VELUX GZL nie ma szyby hartowanej.
    VELUX GGL ma zewnętrzną szybę hartowaną.
    FAKRO FTS nie ma szyby hartowanej.
    FAKRO FTP ma zewnętrzną szybę hartowaną.

statek1@interia.pl

Domyślnie

moja była GGL M08

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia