dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie ile za ułożenie kostki brukowej

    drodzy forumowicze,
    szukałam wśród historycznych postów, ale znalazłam info z 2003 roku, sądzę, ze wiele się mogło od tego czasu zmienić...

    powiedzcie mi ile, w okolicach Warszawy, kosztuje przeciętnie metr kwadratowy kostki brukowej przeciętnego gatunku, najprostszej.
    oraz ile kosztować może położenie takiego metra.

    i jeszcze mam zapytanie dotyczace prac przedkładzeniowych - czy standardem jest, ze ekipa mająca kłaść kostkę zdejmuje tę warstwę, która kostkę poprzedza czy też zaprasza się ich 'na gotowe'?

    z góry dziękuję za pomoc
    pozdrawiam
    gosia

  2. #2

    Domyślnie

    Ja niedawno miałem oferty na 40-55 zł metr kw. - zebranie ziemi (10-20 cm) z wierzchu, rozsypanie i ubicie podłoża (piasek), ułożenie kostki. Chodzio o granit. Kostkę cementową układa się łatwiej, więc cena ma szansę być niższa. Żaden z brukarzy, z którymi rozmawiałem nie proponował, żeby podłoże przygotowywał ktoś inny, a i ja nie byłbym tym zainteresowany, bo w razie problemów z brukiem łatwo można złożyć winę na kogoś innego - że np. źle zagęścili piasek.
    Tomasz M.

  3. #3

    Domyślnie

    25 złotych za m2 na gotowo (kostka+krawężnik) - okolice Trójmiasta

  4. #4

    Domyślnie nt

    dzięki wielkie za odpowiedzi,
    u mnie dodatkowo jest ten problem, że obecnie podjazd jest wybetonowany - stąd moje pytanie czy fachowcy ukłądający kostkę zajmują sie także zdejmowaniem takiego betonu.
    jeszcze raz dzięki
    gosia
    ps. Tomasz - a możesz polecić swoich fachowców? ewentualnie dać na nich namiary?

  5. #5

    Domyślnie

    gossia
    Nie zdejmuj tego betonu tylko go wyrównaj i na to kładż kostkę.Pod kostkę zawsze daje się warstwę stabilizujacą z betonu.Jeżeli masz juz beton powinnaś nmiej zaplacić za ułozenie.

  6. #6

    Domyślnie

    Gossia, fachowców jeszcze nie sprawdziłem - mają zacząć u mnie w maju, więc wolę nie polecać. Jeśli nikogo nie znajdziesz a sprawa pilna, oczywiście podam namiary. Zgadzam się z beą3, że najlepiej byłoby zostawić beton, ale pytanie czy wtedy kostka nie wyjdzie za wysoko.
    Tomasz M.

  7. #7

    Domyślnie nt

    sprawa nie jest pilna. tzn chciałabym to mieć z głowy jeszcze w tym sezonie robotniczym
    niemniej nie już zaraz.
    co do betonu - niestety - teraz służy on za wjazd, gdyby więc na nim położyć kostkę to całość wypadłaby dużo za wysoko w stosunku do reszty ogródka.

    dzięki raz jeszcze
    pozdrawiam
    gosia

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz M.
    - mają zacząć u mnie w maju, więc wolę nie polecać.
    I jak wyszło?
    Pytam, bo właśnie sama szukam - może by się i u mnie nadali?

  9. #9

    Domyślnie

    Już zrobili. Zrobili szybko i nawet posprzątali worki po cemencie. Wygląda OK (drobna kostka granitowa, obramowania z grubej); jeśli ktoś chce zobaczyć, zapraszam pod Zalesie Górne. Chętnym prześlę namiary na priv.
    Wjechałem samochodem i się nie rozpadło, więc chyba mogę polecić. Brali 40 zł/metr. U mnie nie mieli wiele ziemi do wybrania, raczej dosypywali piasek i piasek zamieszany z cementem. Zostało mi trochę kostki żółtej drobnoziarnistej drobnej jakieś 1,5 tony, więc jeśli nie zagospodaruję, będę miał na zbyciu.
    Tomasz M.

  10. #10

    Domyślnie

    Ile wyszło za całość materiał + robocizna od m2 ?
    PRO

  11. #11

    Domyślnie

    Łączny koszt wyniósł ok. 105 zł za metr, granit z przywozem, piasek, cement, robota. Kostka granitowa żółta była po 400 zł/t - drogo jak cholera, szara albo szaro-żółta jest zwykle tańsza, ale kolor był u mnie istotny. Nie mogę wyliczyć co do złotówki, bo kupowałem trochę więcej kostki grubej i nie wiem dokładnie ile jej zostało.
    Tomasz M.

  12. #12

    Domyślnie

    Dajcie proszę więcej informacji na temat położenia kostki(robocizny) bo materiał to każdy sobie wybiera według potrzeb i zasobu portwela, ale na robociżnie nie chciałabym przepłacić

  13. #13

    Domyślnie

    Mam pewne wątpliwości, gdyż każdy podaje coś innego.
    Robota składa się nie tylko z zakupu materiałów i połozenia kostki, ale też z przygotowania podłoża. Mnie wyliczył gościu w taki sposób: 35,0 PLN netto robocizna + materiał za przygotowanie podłoża (wybranie ziemi + nasypanie tłucznia i jego ubicie). Następnie 45,0 PLN netto robocizna + materiał za położenie kostki na podkładzie (jeśli się nie mylę to nasypany na tłuczeń i ubity piach, a potem suchy beton). Kolejna pozycja to koszt samej kostki w zalezności od wielkości, powiedzmy 60,0 PLN netto za 1 m2 wraz z transportem. Powierzchnia ok. 150 m2. W sumie mamy 140,0 PLN netto za wszystko + 7% VAT = 150,0 PLN.
    Tylko jest jeden Problem - wydaje mi się, że ktoś chce ode mnie za dużo kasy za to. Tak na oko, to szara kostka nie powinna kosztować więcej, jak 40,0 PLN za m2. A inne? Proszę o komentarze i sugestie.
    YP
    Szaleństwo to robienie ciągle tego samego i oczekiwanie za każdym razem innego rezultatu.

  14. #14

    Domyślnie bruk

    Nawierzchnie z kostki granitowej są najdroższymi ala zato najtrwalszymi nawierzchniami dróg,granit jest wytrzymały na ścieranie iposiada równierz wysoką wytrzymałośćna ściskanie dobrze wbudowany może służyć długimila latami jest prawie wieczny.po latach użytkowania może być rozebrany i ułożony ponownie nie tracąc na jakości a wprost przeciownie jes jeszcze piękniejszy gdyż ma wypolerowane lico .Tego nie można powiedzieć o kostkach betonowych które nie wytrzymują nawet10-lat granit nawet po stu tatach jest nadal piękny.Niestety robocizna za ułożenie jest droższa a i granit nie jest tani 180 zł/t netto w kamieniołomach plus transport .Opłaca się ściągać w ilościach 30-28t. przy miejszych ilościach trzeba zaopatrywać się w lokalnych hurtowniach w moim rejonieok.Bydgoszczy około 290zł/t nettoim dalej Strzegomia tym drożej.Wydajność to; z jednej tony kostki o wymiarach 9x11 można ułożyć 4,5m2.
    z jednej tony kostki o wymiarach 4x6 można ułożyć 9m2 nawierzchni brukowej.
    Ceny usługi to 35 zł/m2 za ułożnie kosti o wymierach 9x11cm. 45zł/m2 za ulożenie kostki o wymiarach 4x6cm.
    Dotego trzeba doli czyć materiały czyli kostkę piasek lub żwir ,cement,beton lub tłuczeń wszystko zależy od nośności drogi.
    Odpowiem na każde pytania.Pozdrawiam Waldas.

  15. #15

    Domyślnie

    Toruń 20 zł./m.kw. kostka+kraweżnik
    Jasmine

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony