dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Piękny dach. Gratulacje.

  2. #22

    Domyślnie

    @Jan:
    obróbka komina:













    okno dachowe:







    Końcowe rezultaty dachu:

















    Generalnie wydaje mi się że jest ok, ale ciągle nie mogę zaakceptować że spora liczba dachówek nie dolega do siebie:



    Dekarze mówią że to wina dachówki, że bardzo krzywa. Zwracałem im ciągle na to uwagę w czasie pracy ale i tak z 30% dachówek nie przylega. Czy takie szczeliny między dachówkami może powodować jakieś konsekwencje w przyszłości, np dostawanie się wody pod dachówkę? Widziałem inny dach z tą dachówka i tam tych szczelin nie zauważyłem.

    @fighter1983: na pewno będę zamieszczał w twoim wątku zdjęcia z elewacji, ale to przyjdzie na to czas
    Ostatnio edytowane przez faltra ; 24-06-2018 o 23:17

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrmys

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-014
    Posty
    20

    Domyślnie

    Dach wygląda bardzo dobrze, natomiast to, że dachówki nie zawsze idealnie przylegają nie jest żadnym problemem. Woda będzie spływać w dół, a nie wpadać pod pokrycie - tylko dlatego, że masz pół centymetra odstępu Pokrycia ceramiczne z definicji nigdy nie są całkowicie szczelne - dlatego jest wymagany minimalny kąt nachylenia (różny dla poszczególnych dachówek). Natomiast dekarze zawsze powiedzą, że to wina materiału, a nie ich roboty - bo przecież nikt się nie lubi przyznawać do swoich błędów - jeśli nie musi i może zwalić na coś innego Gdyby dachówka była rzeczywiście wadliwa to nie powinni jej w ogóle kłaść, tylko Ci to zgłosić, a ty idziesz na reklamację. Skoro położyli na dachu to znaczy, że wszystko było prawidłowo. Nie przejmuj się więc, masz bardzo piękny dach i wszystko powinno być z nim w porządku przez wiele lat

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel Sowinski

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    164

    Domyślnie

    Szanowny Panie, zwracać możńa się o porade. O tak dokładną i skrupulatną ocene wykonania, można zamówić odpłatną usługe. Pozdrawiam

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    "faltra" czy Ty aby nie masz jakiegoś natręctwa?! Twoja dachówka dobrze dolega (wypalona glina to nie guma!). Masz bardzo przyzwoicie wykonany dach. Zazdroszczę ludziom, że nie mają problemów i wyszukują sobie jakieś irracjonalne. Człowieku ciesz się dachem i zabieraj się za następny etap budowy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    faltra taki challenge sobie postawilem dawaj dogadamy sie a ja Ci zrobie ta elewacje o ile nie jestes na 2 koncu Polski i 2019r Cie nie przeraza takie wiesz... samemu sobie postawic wysoko poprzeczke, bo jeszcze tak wyfotografowanej elewacji to ja jeszcze nie mialem. I klienta tak wymagajacego co do detali.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #27

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za komentarze. Etap dachu zakończony. Wcześniej miałem przykre doświadczenia z murarzami (sporo fuszerek odkrytych po czasie) co spowodowało że stałem się bardzo nieufny do wykonawców dlatego też radziłem się tutaj na forum. Ja naprawdę nie oczekuję cudów od wykonawcy ale aby praca wykonana była zgodnie ze sztuką budowlaną i bez fuszerek. Jak do tej pory z 4 wykonawców, dwóch kilka rzeczy spartoliło.

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    faltra taki challenge sobie postawilem dawaj dogadamy sie a ja Ci zrobie ta elewacje o ile nie jestes na 2 koncu Polski i 2019r Cie nie przeraza takie wiesz... samemu sobie postawic wysoko poprzeczke, bo jeszcze tak wyfotografowanej elewacji to ja jeszcze nie mialem. I klienta tak wymagajacego co do detali.
    Elewację planuje właśnie na 2019 rok, ale w którym miesiącu masz wolne terminy. Czy miasto Łódź jest dla ciebie za daleko? .
    Ostatnio edytowane przez faltra ; 30-06-2018 o 20:10

  8. #28

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony