dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie co to znaczy: "dobry dostawca"?

    WITAM!!!!
    Nie ukrywam; jestem handlowcem.
    W trosce o dobrą obsługę swoich Klientów chcę Was zapytac: co sobie cenicie najbardziej u Waszych dostawców materiałów na budowę??
    Jaki powinien być wymarzony dostawca / handlowiec?

    Z góry dziękuję!!!

  2. #2

    Domyślnie

    Dobry dostawca na pewno powinien być wszechstronny - miec duzy wybór, nie koniecznie cały zakres tj. "mydlo i powidło", ale jesli sprzedaje juz pokrycia dachowe to np i ceramikę, blachodachówkę, dachowke bitumiczną, no i oczywiscie przynajmniej troche znac się na tym co sprzedaje ...

  3. #3

    Domyślnie

    Być słowny, terminowy i wiedzieć co sprzedaje.

    Jeśli nie może dotrzymać terminu z jakiegoś powodu, powiadomić telefonicznie o tym kupującego i podać termin realny.
    Jak się umawia na daną godzinę, to przyjeżdża tak a nie z opóźnieniem kilku godzinnym.

    Jeśli coś musi ulec zmianie w zamówieniu (np coś jest już nie produkowane, ale w zamian jest coś innego), również powinien powiadomić kupującego o tym fakcie i zapytać się czy zgadza się na zmianę zamówienia, czy wycofuje. A nie sprawdzać czy kupujący kapnie się czy nie .

    Itd.

  4. #4

    Domyślnie

    1. tanszy od innych w regionie
    2. po zakupach u niego nie rozmawia sie na jego temat przez najblizszy tydzien
    3. jezeli sprzedaje 'gabarytowe' towary - powinien miec swoj transport
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  5. #5

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

    Może trochę nieskromnie powiem, że jak na razie udaje mi się relizować większość z Waszych zaleceń. No, może trochę nie wychodzi mi z punktualnością ( sezon w pełni), ale się zepnę. Może zdaży się tak, że wśród Was znajdą się i moi Klienci???

    Pozdrawiam, proszę o jeszcze kilka spostrzeżeń.

  6. #6

    Domyślnie

    a w jakim regionie operujesz?
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Slownosc i terminowosc to podstawa. Trafilam na takiego goscia, co mimo obietnicy odwlekal dostawe do klienta jesli tylko trafil mu sie inny klient z wiekszym zamowieniem. Nawet nie informowal o opoznieniu. Trzeba bylo wydzwaniac, a jedyna wymowka zawsze byla powazna awaria sprzetu.

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Nie wiem, czy podanie okolicy, w jakiej operuję będzie fair. Kusi mnie nieziemsko, ale nie chcę, żeby mój temat zotał potraktowany jak reklama.

  10. #10

    Domyślnie

    to podaj na priva
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  11. #11

    Domyślnie

    Dla mnie dobry dostawca/handlowiec to przede wszystkim ktoś, kto doskonale zna się na tym, co robi, czyli zna na wylot towary, którymi handluje. Ponieważ mój mąż jest bardzo dociekliwy, nieraz zdarzało się, że na hurtowni budowlanej "zaginał" sprzedawców danymi technicznymi czy innymi informacjami, o których nie mieli pojęcia, choć powinni. Dobry handlowiec nigdy nie mówi "nie wiem", wzruszając ramionami. Kiedy nie wie naprawdę, mówi "zaraz sprawdzę i dam panu odpowiedź".
    Po drugie dobry handlowiec potrafi także udzielić fachowej i rzeczowej porady, jeśli zostanie o to poproszony.
    Po trzecie: jest uprzejmy (a zdarzało nam się zetknąć z takimi, co to prawie obrażeni byli, że człowiek o coś pyta), otwarty na rozmowę i przede wszystkim słowny: co do cen, terminów, dostaw, itp.

    A tak z innej beczki pokar - kiedy jestem fachowo i mile obsłużona zawsze na odchodne głośno o tym mówię. I bardzo podoba mi się Twój post: od razu przyznałeś, że jesteś handlowcem, a to, że pytasz o nasze skromne zdanie świadczy o tym, że chcesz być dobry w tym, co robisz. I chwała ci za to.
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  12. #12

    Domyślnie

    Dzięki, staram się...

    Miałem jednorazowy przebłysk geniuszu, więc tym sposobem ułatwiam sobie pracę, a moim Klientom budowanie domów, które często przecież są realizacją ich życiowych marzeń, prawda??Sam marzę o niedużym domku z dużym ogrodem. Mam tylko nadzieję, że moja konkurencja nie będzie miała podobnego pomysła i nie zacznie podglądać tego tematu i stosować Waszych rad.

    Jeszcze raz DZIĘKI!!!

  13. #13

    Domyślnie

    dla mnie dobry sprzedawca nie musi się znać na wszystkim i posiadać o tym wszystkim wiedzę 'książkową'.
    od tego są doradcy techniczni lub broszurki.
    musi ew. wiedzieć, gdzie tej wiedzy szukać
    "jeżeli coś (ktoś) jest od wszystkiego - to jest do niczego"
    mnie osobiście denerwują zacietrzewieni klienci spod znaku "!jak to? to Pan tego nie wie?!"
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Dobrze pokar , ze taki skromny jestes . co prawda to daleko mi do budowy , i moze rzeczywiscie reklama tu wystepowac nie powinna , nie wiem , krotko tu jestem , ale mi na priva mozesz dac soje namiary , ja cenie ludzi z inwencja , tak to sie pisze?

  15. #15

    Domyślnie

    Scarab - nie powiedziałam, że handlowiec musi wiedzieć wszystko i znać się na wszystkim, ale powinien znać towary, które próbuje sprzedać, bo na tym polega jego praca. Gdybym miała za każdym razem szukać osobnego "doradcy technicznego", to zajęłoby to wiele dodatkowego czasu. Poza tym doprowadza mnie do szału, jak na dziale np. z instalacjami stoi smętnie uśmiechnięta panienka, która na każde moje pytanie tylko uśmiecha się coraz bardziej głupkowato...
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Redwald
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Pewnie to truizm, i juz było tu opisane, ale wg mnie dobry dostawca to taki, który się wywiązuje z umówionych terminów. Da znać telefonicznie jeśli coś mu nie wypali. Daje odczuć klientowi, ze jest ważny - w niektórych hurtowniach nawet nie mają czasu żeby odpowiedzieć na pytania po ile, co, jak, - na razie rezygnowałem z ich usług.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redwald
    Pewnie to truizm, i juz było tu opisane, ale wg mnie dobry dostawca to taki, który się wywiązuje z umówionych terminów. Da znać telefonicznie jeśli coś mu nie wypali. Daje odczuć klientowi, ze jest ważny - w niektórych hurtowniach nawet nie mają czasu żeby odpowiedzieć na pytania po ile, co, jak, - na razie rezygnowałem z ich usług.
    Wiesz a-propos tych nieszczęsnych hurtowni to nie zdażyło Ci sie czekac przy stoliku na swoja kolej,bo akurat klient zadzwonił i zadawał 100 pytań? Bo mi nieraz i się spieszyłem. A juz swoje odstałem/odsiedziałem.
    Pół biedy jak masz czas, ale u mnie z tym to kłopot.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Redwald
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Wiesz a-propos tych nieszczęsnych hurtowni to nie zdażyło Ci sie czekac przy stoliku na swoja kolej,bo akurat klient zadzwonił i zadawał 100 pytań? Bo mi nieraz i się spieszyłem. A juz swoje odstałem/odsiedziałem.
    Pół biedy jak masz czas, ale u mnie z tym to kłopot.
    Ale tak może być wszędzie, w sklepie komputerowym, w sklepie rowerowym przed komunią, w spożywczym. Ostatnio zauważyłe, że ludzie jednak szanują pracę. Przecież to widać czy sprzedawca rozmawia z "mamusią" czy z innym klijentem. Też mogłeś wybrać drogę telefoniczną. Takie przypadki najlepiej integrować .

  19. #19

    Domyślnie

    Ponieważ na rynku materiałów panują arabskie / afrykańskie zasady, sprzedawca powinien powiedzieć za ile kupuje, ile chce zarobić i przekonać kupującego że inni dostawcy nie są w stanie zaopatrywać się taniej (to może być trudne a może nie). Po takiej gatce (jesli szczera), klienci powinni sami zacząć przychodzić i może rynek by się trochę ucywilizował, bo ja bym chciał wchodzić do składu budowlanego jak do sklepu a dzisiaj mamy targ z rabatami 40% dla wtajemniczonych.

  20. #20

    Domyślnie

    Jeśli Klient nie pyta o rabat, to go nie dostaje. To by było na tyle...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony