dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: dom do 100 m za 120.000 zl mozliwe czy nie ?

Głosujących
136. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • spokojnie

    18 13,24%
  • bez szans

    39 28,68%
  • wybudowac, za 120.000 zeby sie wporwadzic ok, ale jesze ze 50.000 wkladu zeby wykokoczyc

    58 42,65%
  • wybudowac, za 120.000 zeby sie wporwadzic ok, ale jesze ze 100.000 wkladu zeby wykokoczyc

    21 15,44%
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 127
  1. #21

    Domyślnie

    Wowka-ze od zewnatrz nie skonczysz domu na gotowo nieznaczy ,ze bedziesz musial mieszkac na budowie.to samo tyczy sie urzadzenia wnetrza.

  2. #22

    Domyślnie

    na zadane w ankiecie pytanie, odpowidam Ci BEZ SZANS.

    byłbym bliższy kibicowaniu Twojej budowie, gdybym wiedział (ale o tym nie piszesz), że znasz się na rzeczy i zamierzasz wiele prac wykonać systemem gospodarczym, bo np. masz ku temu doświadczenie, zdrowie, i pół rodziny z wujkiem Heńkiem na czele do pomocy.

    sam napisałeś, że zamierzasz jeszcze "poskakać", podróżować, itp., nie masz rodziny? - daj sobie teraz spokój z tą budową, kup i wykończ to mieszkanie, a za parę lat, razem z żoną podejmiecie tą fajną decyzję, "budujemy się" !

    mam wrażenie, ze teraz decyzje podejmujesz bez głębszych refleksji, na podstawie jednej ankiety na forum budującyh domy !
    Przyjacielu, ochłoń, wykończ to mieszkanie, pomieszkaj, a potem i tak będziesz miał kapitał na budowę.

    powodzenia

  3. #23

    Domyślnie

    Za 120tyś byłbyś w stanie wybudować ale tylko TAKI DOM

    ---------------------------
    Dom jednorodzinny

    3 pokoje, 1 kuchnia, 1 łazienka

    Powierzchnia użytkowa domu bez garażu, strychu i piwnic 62,3 m2
    Min. wymiary działki 16,6 x 17,9 m
    Kubatura 365,0 m3
    Powierzchnia zabudowy 79,0 m2


    ---------------------------

    Koszt budynku o standardowym wyposażeniu "pod klucz" dla rozwiązania podstawowego w poziomie cen III 2004 wg średnich "Jednostkowych Cen i Stawek Robót Budowlanych i Instalacyjnych" (ceny nie zawierają podatku VAT):
    Data wykonania kosztorysu: III 2004
    Roboty budowlane: 116.376,00 zł
    Roboty instalacyjne: 20.000,00 zł
    Ogółem - całkowity koszt budowy: 136.376,00 zł
    ... w tym stan surowy zamknięty: 72.864,00 zł
    ... w tym stan surowy otwarty: 62.509,00 zł
    ... w tym roboty wykończeniowe: 53.866,00 zł

    Podane powyżej koszty przewidują wykonanie robót systemem zleconym przez przedsiębiorstwo budowlane. Koszt ten ulegnie obniżeniu przy wykonawstwie systemem gospodarczym, w zależności od wielkości własnego wkładu pracy i użytych materiałów.

    Rozkład kosztów:

    ROBOCIZNA: 32.104,00 zł
    MATERIAŁY: 80.096,00 zł
    SPRZĘT: 4.176,00 zł
    ROBOTY BUDOWLANE: 116.376,00 zł
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  4. #24

    Domyślnie

    Buduj!!! Buduję właśnie dom pow. 240 m 2 + garaż 32 m 2.Jak dostałam kosztorys to o mało nie dostałam zawału.Stan surowy zamknięty 170 tys!! a ja zmieszcze się w 100 . KOsztorysy są do bani , gdy budujesz systemem gospodarczym, to tylko napędznie forsy deweloperom.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    thalex - nawet i tego domu nie da się wybudować za 120 000 zł gdyż:
    1) podałeś koszty wg. kosztorysu - 136.376,00 zł a to już jest więcej niż 120 000 zł.
    2) podana wyżej cena jest ceną netto - należy doliczyć odpowiednio 7 oraz 22% Vat
    3) ceny są obliczane wg. cen z III kw. roku ubiegłego - czyli przeważnie cen niższych
    4) podane wyliczenia nie zawierają ceny działki, ogrodzenia, utwardzenia dojazdu (dojścia) itd.

    Wiem, że systemem gospodarczym można wykonać taniej. Niemniej 120 000 zł to w dalszym ciągu zbyt mało.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  6. #26
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Wowka - nie mówimy o kosztach "POD KLUCZ"

    Zaznaczyłem opcję, że jak do tych 120.000 doda jeszcze ze 30 - 50.000 to się wprowadzi. Zakładając, że nie będzie szastał kasą przy wykańczaniu domu ( i siebie )

    Zawsze powtarzam - jedźcie na wieś, taką prawdziwą a nie zamieszkaną przez mieszczuchów, którym się miasto znudziło, tak ludzie budują domy a kwota 150 - 200.000 jest dla nich astronomiczna..

  7. #27
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał thalex
    Podane powyżej koszty przewidują wykonanie robót systemem zleconym przez przedsiębiorstwo budowlane.

    Obstawiam, że od tych 130.000 N smiało możesz odjąć ze 25% zakładając, że dom będzie się budowało systemem gospodarczym...

  8. #28

    Domyślnie

    Alienka wsciekas sie nie bede jesli zabraknie "troche" bo to nie ma sensu trzeba kombinowac co zrobic zeby sie znalaslo to "troche"


    Fafik ze zlomu stali nie bede kupowal, i materialu odkupowal tez raczej nie, ale z tego co wiem to budujac z suporeksu to za nowy material nie wydam duzo, wiecej pojdzie na dach zale drewno musi byc dobre

    Wowka na budowie nie chce mieszkac, ale mysle zeby w kolo domu zrobic tylko trawke, i go otynkowac to nie bedzie potrzeba duzych nakladow pieniedzy. W srodku czy to dom czy mieszkanie 3 pokojowe to musze wladowac tyle samo "siana"
    Myslalem dlugo na tym przed wborem mieszkania, pozniej z kim kolwiek rozmawialem sie pytal: "a dlaczego nie domek? jesli wydajesz 130.000 zl"
    Mysle ze za 130.000 (mieszkanie+notariusz) zdolam wybudowac dom, do tego 30.000 na uzbrojona dzialke do 1000 metrow.


    Carrrlos na budowie robic wiele nie bede, moge pomoc przy wykanczaniu domu, ale napewno nie przy budowie. Rodzina hmm z rodziny moge wyslac wujka PAWALA do pomocy murarzowi ale cos tam bede musilam u zaplacic za ta pomoc, i moze dziadka Henryka ktory bedzie dogladal zeby pracowali
    Podroze moge sobie wybic z glowy na jakies 3 lata, jestem w stanie sie poswiecic cos za cos.

    Kupujac mieszkanie i remontujac/urzadzajac je strace ok 160.000 zl tzn taka kwote mam przeznaczona wraz z kredytem.
    Jesli mam zamiar kiedykolwiek wybudowac dom to mysle ze lepiej zaczac do "dzisiaj" i nie odkladac na pozniej.
    Jesli kupilbym mieszkanie napewno za 5-10 lat duzo strace na nim, malo kto ma ochote wracac za wsadzony remont, i napewno spadnie na ewartosci.
    Kupujac mieszkanie i podrozujac i splacajac kredyt, mysle ze niewiele bede w stanie odlozyc na dom, wiec chyba by wyszlo na to ze bym zostal w tym mieszkaniu na zawsze.

    Na dzien dzisiejszy mam ok 80.000 zl w tym musze kupic dzialke i mysle wybudowac stan surowy zadaszony ale bez stolarki. Nastepnie pobrac kredyt ok 70.000 i za to zrobic instalacje elektr. i CO, otynkowac sciany i sie skromnie urzadzic (salon mam juz urzadzony)
    Mysle tez ze w trakcie budowy odloze dodatkowo 20.000 zl czyli razem z kredytem mial bym 90.000
    W sumie wychodzi 170.000 na Dom do 100 m, niepodpiwniczony, bez poddasza ok 10mx10m (zwykly kwadrat ) z dachem w ksztalcie koperty.

    to chyba zadnych wynalazkow nie bede mial ale jednak dom i powinienem w tej sumie sie zmiescic. prawda ?

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    edja

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dostrzegam naprawde etuzjazm w niektorych wypowiedziach i to nie ukrywam naprawde jest budujace szczegolnie dla osob marzacych o wlasnym domu. Ostatnio jednak stapam twardo po ziemii po rozmowach z wykonawcami (liczba mnoga) i odwiedzeniu paru hurtownii budowlanych. Owszem ceny sa zroznicowane jednak nigdzie nie spotkalam sie z jakas kolosalna roznica na korzysc budujacego. Dlatego Danielku zycze Ci powodzenia w walce z przeciwnosciami.

  10. #30
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Nikt Cię nie oszłomi nagłym upustem jak sama o niego nie zadbasz. Przykład autentyczny :

    Pan X - Dystrybutor blachodachówek
    Pan Z - "ktoś"

    Rozmowa :

    Pan X - dachówki są w cenie XX za mkw
    Pan Z - panie, ceny to ja znam, mnie interesują rabaty
    Pan X - 5 %
    Pan Z - mało
    Pan X - więcej nie mogę dla osób fizycznych
    Pan Z - a dla firmy ?
    Pan X - 20 %

    Pan X wykonuje telefon do zaprzyjaźnionej hurtowni :

    Pan X - Gieniu przepuścisz mi towar przez swoją firmę ? Odpale Ci 2 % wartości transakcji i nic nie robisz, przepisujesz tylko fakturę

    Hurtownia - OK, nic nie zrobie a zarobie kilkaset zł.

    Pax X do Pana Z - puszczamy towar przez firmę.

    Wynik - zamiast 5 % masz 18%

    Proste, tylko trzeba pokombinować trochę.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Wowka - nie mówimy o kosztach "POD KLUCZ"

    .....
    Nie mówimy o kosztach pod klucz??????
    A co rozumiesz pod zadanym pytaniem czy można wybudować dom za 120 000 zł.????????
    Czy pytanie dotyczyło rozpoczęcia i zastopowania rozgrzebanej budowy po skończeniu się kasy?????
    Conajmniej dziwne.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danielek
    Wowka na budowie nie chce mieszkac, ale mysle zeby w kolo domu zrobic tylko trawke, i go otynkowac to nie bedzie potrzeba duzych nakladow pieniedzy. W srodku czy to dom czy mieszkanie 3 pokojowe to musze wladowac tyle samo "siana"
    .....Mysle tez ze w trakcie budowy odloze dodatkowo 20.000 zl czyli razem z kredytem mial bym 90.000
    W sumie wychodzi 170.000 na Dom do 100 m, niepodpiwniczony, bez poddasza ok 10mx10m (zwykly kwadrat ) z dachem w ksztalcie koperty..............
    Danielek... absolutnie nie chcę Ciebie przekonywać do zaniechania planów budowy.
    Twierdzę tylko, że kwota 120 000 zł to zbyt mało.
    Obecnie już piszesz o 170 000 zł (wzrost o ok. 45%). Ta kwota zdecydowanie uprawdopodabnia zrealizowanie planów. Dodasz jeszcze i się wprowadzisz.
    Powtarzam - w swoich odpowiedziach odnoszę się do zadanego pytania.
    A ono mówiło o 120 000 zł.

    P.s. weż pod uwagę, że im dom ma mniejszy metraż tym każdy metr powierzchni więcej kosztuje.
    Powodzenia.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  13. #33
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Wowka - nie mówimy o kosztach "POD KLUCZ"

    .....
    Nie mówimy o kosztach pod klucz??????
    A co rozumiesz pod zadanym pytaniem czy można wybudować dom za 120 000 zł.????????
    Skoro autor dopuszcza możliwość DOINWESTOWANIA budowy o kwotę 30.000 PLN to rozumiem przez to, że całkowita suma przeznaczona na budowę oscyluje w granicach 150.000 PLN. Dzięki tym 120 k PLN będzie mógł zamknąć budowę i conieco wykończyć w środku, wystarczy, że wykończy sobie sam dół za te pieniążki, i tak wyjdzie na tym lepiej, niż na mieszkaniu

    Zresztą przez ten cały czas mojego pobytu tutaj nauczyłem się już, że pytanie forumowiczów o takie rzeczy jest lekko pozbawione sensu ponieważ ile ludzi tyle opinii. Temu metr wyszedł po 2000 innemu po 1400 a ktoś jeszcze mówi, że jemu się udało za 1150.

    Każdy z nich będzie miał rację.

    U tego pierwszego na podłodze leżą deski dębowe, ten drugi ma dobrej jakości panele a trzeci położył sobie tanie pane po 15 zł/mkw.

    Wniosek - każda z tych 3 osób budując identyczny dom może wydać 3 skrajnie różne kwoty..

    Zaręczam, że każdy z nich będzie w swoim domku szczęśliwy bo dom to nie meble, super panele, high class w każdym calu, ale ludzie którzy go tworzą.

    Zresztą, nie piszmy czemu KOMUŚ nie uda się za tyle wybudować, piszmy/piszcie czemu Wam się to nie udało (bo ja jeszcze tego nie robię)

  14. #34
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    P.s. weż pod uwagę, że im dom ma mniejszy metraż tym każdy metr powierzchni więcej kosztuje.
    Powodzenia.
    Aha, każdy to powtarza ale nikt nie potrafi powiedzieć dlaczego tak uważa

    Takie rozważania to byśmy sobie mogli prowadzić ze 20 lat temu kiedy w każdym sklepie było to samo, każdy budował z tych samych materiałów, meblował z reguły takimi samymi meblościankami a ceny w Polsce były narzucane urzedowo, kiedy przykładowo kilogram kaszanki kosztował tyle samo w Kaliszu co w Pcimiu Dolnym...

    Ja stawiam na fakt, że sam "metraż" w przypadku domu "pod klucz" to zbyt mało aby stawiać takie tezy. W tych przyypadkach największe znaczenie ma to co jest w środku domu i dość łatwo mogę taką tezę obronić ...

    Przykład :

    Dom to :

    1. Ściany wykonane w technologii ( 3 do wyboru) każda kosztuje inaczej
    2. Materiał do budowy (kilka rodzajów) każdy kosztuje inaczej
    3. Ekipy (1000 do wyboru) każda weźmie za swoją pracę inaczej
    4. Materiał na dach (kilka opcji do wyboru) każda o innej cenie
    5. Instalacje wewnętrzne (mnogość opcji) rózne ceny wykonawcóe
    6. Tynkowanie (2 - 3 technologie) oczywiście rózne koszta
    7. Ogrzewanie (kilka opcji) każda wiąże się z inną ceną
    8. Podłogi (kilka opcji) każda w innej cenie
    9.
    10.

    itp itd

    Jeśli dodać do tego zróżnicowanie cen w zalezności od położenia budowy to wychodzi istny kociokwik także ja bym się bał wyceniać budowę obcej osoby i stac twardo przy swoim zdaniu..

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Skoro autor dopuszcza możliwość DOINWESTOWANIA budowy o kwotę 30.000 PLN to rozumiem przez to, że całkowita suma przeznaczona na budowę oscyluje w granicach 150.000 PLN. Dzięki tym 120 k PLN będzie mógł zamknąć budowę i conieco wykończyć w środku, wystarczy, że wykończy sobie sam dół za te pieniążki, i tak wyjdzie na tym lepiej, niż na mieszkaniu .
    Do znudzenia powtarzam - pytanie ankiety brzmiało - dom do 100 m za 120.000 zl mozliwe czy nie ?

    A to co autor dopuszcza jako doinwestowanie (nawiasem mówiąć tę kwotę 30 - 40 000 zł) odebrałem jako koszt umeblowania, zasłon, żyrandoli, karniszy itd) to juz inna sprawa.

    To co piszesz -
    wystarczy, że wykończy sobie sam dół za te pieniążki
    ,
    Oznacza, ze budowa nie zostanie zakonczona. Trzeba kolejnych srodków finansowych (jakich? ile?) by to zrobić.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  16. #36
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Do znudzenia powtarzam - pytanie ankiety brzmiało - dom do 100 m za 120.000 zl mozliwe czy nie ?
    No popatrz, a mojemu sąsiadowi chyba się uda, i to domek o powierzchni uzytkowej w okolicach 100mkw Zdjęcia domku u mnie na stronie.

    Jak odbije budowę to wejdę i porobię zdjęcia w środku.

    Na razie wydał na to co jest 55k.

    Planuje wydać jeszcze max 90k PLN aby wykończyć domek.

    Powtórzę - nie odważe się tak łatwo jak Ty ferowac wyroków, czemu, patrz wyżej

    PS: Skoro tak twardo trzyma sę kolega pytania w ankiecie i na podstawie tego ocenia to co napisałem, to nieśmiało sugeruję rozważyć opcję, że to ma być do DO 100 mkw, równie dobrze może mieć 70-80 mkw

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Cytat Napisał Wowka
    Do znudzenia powtarzam - pytanie ankiety brzmiało - dom do 100 m za 120.000 zl mozliwe czy nie ?
    No popatrz, a mojemu sąsiadowi chyba się uda, i to domek o powierzchni uzytkowej w okolicach 100mkw Zdjęcia domku u mnie na stronie.

    Jak odbije budowę to wejdę i porobię zdjęcia w środku.

    Na razie wydał na to co jest 55k.

    Planuje wydać jeszcze max 90k PLN aby wykończyć domek.

    Powtórzę - nie odważe się tak łatwo jak Ty ferowac wyroków, czemu, patrz wyżej
    Uda się????
    Jeśli pamiętam jeszcze coś z matematyki to 55 000 zł + 90 000 zł = 145 000 zł. A jest to już o 25 000 zł więcej niż kwota z ankiety.
    Ponadto czy sąsiad w tych 50 000 zł uwzględnił cenę gruntu?
    Jeszcze jedno. Piszesz, ze sąsiad planuje wydać jeszcze 90 000 zł. Jak zakończy budowę "na cito" to wtedy okaże się ile wydał.

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    PS: Skoro tak twardo trzyma sę kolega pytania w ankiecie i na podstawie tego ocenia to co napisałem, to nieśmiało sugeruję rozważyć opcję, że to ma być do DO 100 mkw, równie dobrze może mieć 70-80 mkw
    Powtarzam. Im mniejszy dom tym cena m2 wychodzi więcej.
    Domu o pow. 70m2 także się nie wybuduje.
    Ponadto Danielek pisze, że osobiście "palcem" nie kiwnie na budowie. - ale to już szczegół.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  18. #38
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Powtarzam. Im mniejszy dom tym cena m2 wychodzi więcej.Domu o pow. 70m2 także się nie wybuduje.
    Ponadto Danielek pisze, że osobiście "palcem" nie kiwnie na budowie. - ale to już szczegół.
    No i znów kolega nie powiedział jak to wyliczył.
    Co do parteróweczki 70mkw za 120k PLN - chętnie sobie taką wybuduję. Obstawiam, że zmieszczę się w tej kwocie "bez pierdnięcia". Działkę uzbrojoną już mam.

  19. #39
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Żebyśmy się niezdrowo nie ekscytowali, kiedyś, z rok temu robiłem sobie wstępną wycenę domku którego projekt mam na stronie (adres w stopce)

    1. Fundamenty + papierokologia = 15k
    2. Materiał na ściany = 15K
    3. Murarze - 10 - 11K
    4. Wstępne instalacje (woda, prąd, gaz) - 6K
    5. Dach - materiały (blachodachówka + więżba) 10 k
    6. Ciesla - 5K
    7. Instalacje (ogrzewanie, elektryka, kabówka, telefon, gazik) 25 K
    8. Podłogi (wylewki + panele) 15K
    9. Tynki - 10 K
    10. Okna 10 K
    11. Schody 4K
    12. Ocieplenie - 10 K
    13. Biały montaż - 7K
    14. Umeblowanie kuchni, salonu + sypialnie - 20 K
    15. Garaż - 5K
    16. Alarm - 3K
    17. Opicie domu - 2 K

    Razem planowałem wydać : 173K PLN teraz zastanawiam się jak zebrać taką kwotę na taki domek

    http://dzialka.kero.pl/index.php?opt...d=18&Itemid=28

  20. #40

    Domyślnie

    Danielek weź pod uwagę też to, że;
    M@riusz jeszcze nie zaczął,
    Ja jestem w połowie
    A Wowka budowę już zakończył
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony