dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Question Docieplenie stropu drewnianego.

    Witam wszystkich,

    Posiadam poddasze nad którym jest nieogrzewany strych. Strop jest drewniany, ocieplony jedynie 15 cm wełny pomiędzy legarami (warstwy: płyta g/k - paroizolacja - 15 cm wełny - płyta OSB 15 mm). Planuje docieplenie stropu styropianem 10 cm, a na styropian dać jeszcze raz płytę OSB 15 mm (akurat mam kilka na zbyciu), aby można było chodzić i użytkować strych.
    Czy gra jest warta świeczki? Czy to 10 cm da coś? Jak z wilgocią? Dodam tylko, że w domu posiadam wentylację mechaniczną.

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    nie wolno dawać styropianu nad wełną ! zamkniesz drogę wilgoci która w postaci pary przenika z mieszkania - zacznie się zbierać w tej wełnie i pleśnieć , do tego mokra wełna nie izoluje ! możesz docieplić ale tyko wełną , najlepiej zerwać tą OSB docieplić i położyć jeszcze raz .

  3. #3

    Domyślnie

    A czy wilgoć już nie została zamknięta folię paroizolacyjną leżącą nad płytami G/K oraz leżące OSB (pióro-wpust) na wełną? Czy nadmiar wilgoci nie będzie usuwany przez wentylację mechaniczną z pomieszczeń? Powierzchnia po podłodze to ok 80 m2 - w tym roku zrobiona wentylacja (pod izolacją położone są przewody wentylacyjne).
    Rozmawiając z ekipą od wentylacji, nie miała żadnych zastrzeżeń do położenia na istniejące OSB styropianu (dodatkowo docieplą się przewody wentylacyjne).
    Ostatnio edytowane przez Witek0 ; 14-06-2018 o 21:45 Powód: edycja

  4. #4

    Domyślnie

    para wodna jest w ogrzewanym pomieszczeniu i po to jest folia paroizolacyjna by się nie przedostawała do wełny ! ale żadna folia nie zapewnia 100% szczelności i jakiś procent dostaje się do wełny , ważne jest by się stamtąd miał gdzie wydostać , dlatego nie możesz dawać styropianu bo on działa jak paroizolacja . OSB też nie pomaga , powinna być pod nią szczelina wentylacyjna już mi się nie chciało o tym pisać bo temat w koło maglujemy na tym forum a i tak wszyscy montują OSB wprost na wełnę . Jeżeli rury wentylacji wymagają dodatkowego ocieplenia to oryginalne otuliny też są wykonane z wełny dodatkowo w foli .

  5. #5

    Domyślnie

    Zatem co radzisz, bo już sam nie wiem co mam robić... Bo mam również trochę styropianu i myślałem nad dodatkowym ociepleniem stropu właśnie tym styropianem. Czy istnieje jakieś rozwiązanie w którym mógłbym użyć styropianu?
    A jakby zrobić tak: płyta g/k -> folia paroizolacyjna -> wełna 15 cm -> membrana paroprzepuszczalna -> przerwa 2-3 cm -> OSB -> styropian -> OSB.
    Na całym obwodzie zostawiłbym ok 10 cm luki.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Najlepiej jak byś ocieplił dach. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  7. #7

    Domyślnie

    Nie widzę sensu ocieplania dachu pomieszczenia nieogrzewanego, tym bardziej, że w obu ścianach szczytowych posiadam otwory wentylacyjne przez które szaleje wiatr, jednocześnie wdmuchując zimą zimne powietrze.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Witek0 Zobacz post
    Nie widzę sensu ocieplania dachu pomieszczenia nieogrzewanego, tym bardziej, że w obu ścianach szczytowych posiadam otwory wentylacyjne przez które szaleje wiatr, jednocześnie wdmuchując zimą zimne powietrze.
    Sens jest. Przepływ można zmniejszyć do minimalnego. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  9. #9

    Domyślnie

    Pomińmy ocieplenie dachu, bo są to koszta o wiele większe. Rozważmy istniejący przypadku, o którym wspomniałem w poście #5. Czy takie rozwiązanie by się sprawdziło?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony