dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.223

    Domyślnie

    asolt był szybszy...


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Karoka, kolega się pytał o konkretne modele kotłów a ty jako handlarz przekonaj go do innego. Laguna to model z automatycznym czyszczeniem palnika, wymiennika i automatycznym odpopielaniem ale to już kolega raczej wie.
    Co do Lidii to trochę to inaczej wygląda kwestia obsługi samego kotła ale to już pewnie wiesz. Tam pociągnąć, tu podnieść potem odkręcić itd. itd.
    Po ociepleniu radził bym jednak zrobić profesjonalne OZC, na pewno Asolt Ci w tym pomoże. Wtedy będziesz wiedział dokładnie co w trawie piszczy i czy paliwo stałe to dobry wybór do Twojego domu.
    Ostatnio edytowane przez eliks ; 07-08-2018 o 23:28

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.521
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    K..
    Po ociepleniu radził bym jednak zrobić profesjonalne OZC, na pewno Asolt Ci w tym pomoże. Wtedy będziesz wiedział dokładnie co w trawie piszczy i czy paliwo stałe to dobry wybór do Twojego domu.
    Przy takim, a tym bardziej przy lepszym ociepleniu paliwo stałe to nie jest dobry wybór, powiedziałbym nawet ze zły.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mobilek25

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za rady.Mam teraz sporo do myślenia. Myślałem jeszcze nad własnym zbiornikiem na propan.Instalacja prawie bezobsługowa ,nie licząc przeglądów cało rocznych.Pozostaje tylko kwestia finansowa.Butla na własność z montażem ,projektami itp ok 11 tyś ,do tego piec i instalacja wewnętrzna .Koszta myslę , że większe niż przy pellecie.Trudno ,coś trzeba wybrać.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    =mobilek25;7694988Pozostaje tylko kwestia finansowa.Butla na własność z montażem ,projektami itp ok 11 tyś ,do tego piec i instalacja wewnętrzna .Koszta myslę , że większe niż przy pellecie.Trudno ,coś trzeba wybrać.
    I tu możesz mocno się zdziwić, niestety.
    A nie brałeś pod uwagę pompy ciepła czy choćby bufora z grzałkami ładowanego w taniej taryfie?
    Jak już wydasz kasę będzie za późno i trzeba będzie się męczyć ze śmierdziuchem w nowym domu
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    I tu możesz mocno się zdziwić, niestety.
    A nie brałeś pod uwagę pompy ciepła czy choćby bufora z grzałkami ładowanego w taniej taryfie?
    Jak już wydasz kasę będzie za późno i trzeba będzie się męczyć ze śmierdziuchem w nowym domu
    O jakim nowym domu piszesz ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    A choćby taki kalkulatorek: http://cieplowlasciwie.pl/
    Jeśli chcesz wiedzieć dokładnie trzeba zlecić wykonanie OZC.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    A nie ma za co

  9. #9

    Domyślnie

    Witam ponownie. Wracam do swojego zapytania odnośnie mocy kotłów. Więc dzięki Waszej pomocy zostałem uświadomiony w doborze mocy kotłów. Więc nadszedł dzień, że muszę na dniach zakupić piec. Po licznych opiniach i artykułach stwierdziłem ,że nie chcę pieca 5 kat. Jednak piec, który chce zakupić musi miec koniecznie podajnik szufladowy i dodatkowy ruszt do spalania drewna, gdyż latem prawdpodobnie często będę taką formą opalał CWU. Polecono mi firmę WITKOWSKI. Jak się okazało robią akurat piece w takich parametrach. Dzięki stronie cieplowlasciwie, stwierdziłem, że potrzebuję pieca około 15KW. No i teraz słuchajcie jest taka sytuacja. Napisałem do działu handlowego zapytanie. Jeszcze dla spokoju ducha zapytałem się, jakiej mocy piec powinienem wziąć. Podałem kolesiowi stronę z wynikami z cieplowlasciwe. Koleś stwierdził, że ta strona to wprowadza w błąd i że w moim przypadku 22KW potrzebuje!!!! I jestem głupi. Pomóżcie błagam..... Koleś ewidentnie albo się nie zna, albo chce wcisnąć droższe....nie wiem już sam. I teraz tak tutaj dane z wyniku ciepło właściwe http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4cti tutaj z kolei link do danych technicznych tych kotłów konkretnej serii http://www.kotly-witkowski.pl/oferta...ane-techniczne No i teraz ja się osobiście zastanawiałem nad 16KW no w ostateczności 19 KW. Słuchajcie w tej chwili mam piec zwykły śmieciuch 23 KW (sprzed 12lat) i ogrzewam cały dom z ciepła wodą, a ten mi chciał 22 KW ekogroszek zasypowy....

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hazielus Zobacz post
    Witam ponownie. Wracam do swojego zapytania odnośnie mocy kotłów. Więc dzięki Waszej pomocy zostałem uświadomiony w doborze mocy kotłów. Więc nadszedł dzień, że muszę na dniach zakupić piec. Po licznych opiniach i artykułach stwierdziłem ,że nie chcę pieca 5 kat. Jednak piec, który chce zakupić musi miec koniecznie podajnik szufladowy i dodatkowy ruszt do spalania drewna, gdyż latem prawdpodobnie często będę taką formą opalał CWU.
    Wiesz że od października 2017 nie wolno producentom produkować kotłów poniżej 5-ej klasy?
    Zapasy magazynowe można było sprzedawać do końca czerwca tego roku.
    Także wg. prawa takiego cudu techniki jaki Ci się marzy powinno już nie być w sprzedaży ale pewnie jak zadzwonisz pod kilka numerów pleszewskich garkotłóków ( nie wszyscy to te wspomniane ale większość ) to Ci takie cudo jeszcze ustrugaja bez faktury.
    W kotle 5-ej klasy ruszt awaryjny jest niedopuszczalny a o wyższości kotłów tłokowych nad ślimakowymi ktoś Ci pierdół naopowiadał
    Nigdy nie interesowały mnie tłoki bo jak dla mnie to jest "urządzenie" które nigdy nie powinno być "wynalezione", nigdy nie śledziłem ich rozwoju o ile taki był a z tego co wiem i o ile to się nie zmieniło to tłoka w 5-ej klasie z elektrofiltrem bo inaczej chyba sie nie da ma Zgoda Wieprz.

  11. #11

    Domyślnie

    Człowieku.. szuflady teraz tylko w szafie w przedpokoju...
    U Witka zawyżają... ja myslalem o 25 oni wmawiali 30, zamowilem 25 i jest dobrze..
    Takze bierz MAX 19

  12. #12

    Domyślnie

    Ślimaka nie brałem pod uwagę ze względu na awaryjność. A co teraz te ślimaki żeliwne są w miarę ok?

  13. #13

    Domyślnie

    Hazielus, wybierz V-ej klasy, bo jak wybierzesz słabszy, to się zdziwisz, jak Ci zastuka straż miejska z wizytą i na kotle zapoda naklejkę,że ten produkt nalezy wymienić do tej daty. (tak juz robią)

    V-ej klasy, 14 do 15kW i ani grama więcej , wg Twojego linku, V-ka tej mocy to ogarnie.

    jestem tez ciekaw co to za myśliciel w 2018r wciska Ci tłoka, dobre 10lat za późno.....
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  14. #14

    Domyślnie

    ok dobra czyli lepiej zainwestowac w 5tke. A oplaca sie inwestowac w zeliwne slimaki??

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony