dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kamka

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Gotowy projekt a dodatki do niego

    Witam
    Czy kupujac gotowy projekt warto jest kupic dodatki do projektu? a mianowicie projekt wentylacji, projekt ogrzewania podlogowego,elektryki itd.Czy taki projekt zrobi firma ktora bedzie wykonywala dana prace?Jak Wy robilisci?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ja miałem w standardzie - bez tego projekt jest niekompletny. Wg rozporządzenia w sprawie zawartosci projektu bez projektów instalacji nie powinieneś dostać PnB. Ale co powiat to inne zwyczaje.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    czytałem o projekcie budy dla psa w 4-ch wariantach jako dodatek do projektu budynku - zastanawiające ! a tak poważnie, jak pisze Kaizen : instalacje stanowią część zawartości Projektu Budowlanego ( gotowiec nim NIE JEST ! ). Nie pamiętam ile było tematów / wątków na FM gdzie ktoś kupił " gotowca " z kominami wentylacji grawitacyjnej i chciał dostosować do Wentylacji Mechanicznej, czy też ogrzewania podłogowego, a tu STOP - brak odpowiedniej wysokości kondygnacji i ogrzewanie podłogowe, czy też WM zaczęło pozostawać w sferze marzeń lub też "wprowadzane" w budynek z większymi / mniejszymi problemami.
    Kamka - poczytaj sobie o zawartości Projektu Budowlanego :
    http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/Do...WDU20120000462
    a potem porównaj sobie zakres jw, z tym co kupujesz.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  4. #4

    Domyślnie

    Najlepiej chyba wybrać taki projekt żeby było możliwe dokupienie dodatków albo żeby były w standardzie. Kupiłem gotowy z [spam] i wybrałem do niego to co mi było potrzebne. Chyba najlepiej od razu dopytać żeby potem nie okazało się jak wyżej że projekt nie jest dostosowany do wentylacji mechanicznej
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 14-03-2019 o 15:06 Powód: dwa wpisy z pochwałami jednego biura - wygląda na reklamę szeptaną

  5. #5

    Domyślnie

    Ja miałam bez instalacji. Z Pnb nie było problemu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony