dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    voopeem

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Gdansk
    Kod pocztowy
    80-288
    Posty
    19

    Domyślnie Kawałek Kanady w Polsce

    .
    Ostatnio edytowane przez voopeem ; 09-03-2020 o 13:05 Powód: usuń

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    ja mam pytanie odnosnie ekipy ktora wszystko zrobi. Ciezko bylo takowa znalesc, dostaliscie namiary z polecenia?
    My mamy zamiar kupic dzialke w Chwaszczynie zaraz przy obwodnicy Gdanska i zastanawiamy sie jak to ugrysc.
    I jeszcze pytanie gdzie wy dzialeczke znalezliscie

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.266

    Domyślnie

    Cytat Napisał 6591 Zobacz post
    Jeśli ten dom budowany będzie z gazobetonu czy żelbetu to raczej Kanady w nim będzie niewiele.
    Po przeczytaniu tytułu tego tematu pomyślalem że będziemy mieli kolejnego "kadyjczyka" w Polsce a tu takie rozczarowanie.
    .
    Ja też

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    voopeem

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Gdansk
    Kod pocztowy
    80-288
    Posty
    19

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez voopeem ; 09-03-2020 o 13:06 Powód: usuń

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    voopeem

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Gdansk
    Kod pocztowy
    80-288
    Posty
    19

    Domyślnie

    Ale zwróć uwagę że ani przez moment nie twierdziłam że sam dom będzie z materiałów "kanadyjczykowych"

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aaisaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A ja witam kolejną budującą. Jak pewnie zauważyłaś/ zauważysz budujących kobiet jest tu bez liku. Projekt jest gabarytowo nieco podobny do mojego stąd podpowiedź. Te 160m2 na papierze wydaje się dużo w realu gdzieś te metry uciekają. Jeśli nie macie potrzeby posiadania, aż tylu pokoi zastanówcie się nad powiększeniem salonu kosztem pokoju na dole. Te trzydzieści kilka metrów w takim układzie nie daje poczucia przestrzeni. Co do reszty pytań zrób sobie wstępny kosztorys i popytaj ekipy na czym pracują. Powodzenia i dużo cierpliwości- mi kończy się po 3 miesiącach wraz z kończeniem SSZ.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    voopeem

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Gdansk
    Kod pocztowy
    80-288
    Posty
    19

    Domyślnie

    W 3 miesiące kończysz SSZ? Bajka, zazdroszczę! Mam nadzieję właśnie że u nas też te metry się rozejdą, natomiast myślimy nad zostawieniem tego pokoju na dole tak w razie W, chcemy go tylko trochę pomniejszyć - dużo to nie jest, ale zawsze salon zyska te dodatkowe 2-3m... Geralnie dogadaliśmy się z ekipą że jak postawią ściany nośne to działówki będziemy sobie przesuwać do woli, jak zobaczymy faktycznie wymiarowo

  8. #8

    Domyślnie

    No to i ja witam się w dzienniku
    Fajnie, że przeniosłaś się tutaj
    Zobaczysz różnicę
    Miałyśmy okazję się poznać, także pozdrawiam i życzę powodzenia w babskim budowaniu
    Jest nas tutaj trochę, także możesz liczyć na wsparcie
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał 6591 Zobacz post
    Ale ja Ciebie nie namawiam a jedynie zwracam uwagę że "kanadyjczyka` bez problemu można budować w zimie.
    Sprawy nie ma bo już umowę na bunkier podpisalaś.
    Ja w swoim "kanadyjczyku" mieszkam od ponad 5 lat i klimat mi się bardzo podoba.
    W Twoim domu jedyny kawałek Kanady to będzie małżonek.
    Mam sąsiadów, którzy mieszkali 7 lat w Stanach i po powrocie do Polski mają już drugi dom szkieletowy. Nie wyobrażają sobie murowańca. I super! Niech każdy mieszka, jak chce. Mnie też próbowali przekonać do tej technologii, ale nic na siłę. Jakież było ich zdziwienie, kiedy zwiedzając nasz dom, stwierdzili, że nawet nie ma zapachu domu murowanego, jest sucho i przyjemnie. Nie każdy dom murowany jest bunkrem.
    I nie każdy "kanadyjczyk" jest super. Ale niech każdy buduje, co mu do szczęścia potrzebne

    Swoją drogą, nie uważasz, że więcej Kanady, wprowadzi do domu człowiek, niz technologia budowy, której nawet nie będzie widać z zewnątrz??
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Witam się w dzienniku Oglądałam projekt i witam w klubie tych co maja większy garaż niż salon Chociaż jednak salon o 10m2 większy niż u nas i to wam zrobi robotę - nasz mógłby być większy. A kotłownia "ogromna". My mamy niecałe 9m2 i już widać, że jest zdecydowanie za duża. Kuchnia zabudowana bardzo podobnie do naszej
    Na górze macie 4 pokoje plus na dole jeden. Planujecie pokój gościnny czy gabinet i pokój gościnny? Bo pisałaś o rodzince 2+2 (ludzie), więc wam pokoi standardowo potrzeba 3szt + jakiś gościnny (plus ewentualnie gabinet). Ale macie jeszcze cały strych, który można na taki gościnny zaadaptować. Strych na graty to będziecie mieć nad jętkami tej wyższej części domu I wtedy pokój na dole zlikwidować i powiększyć salon. Salonu nigdy dość
    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 29-07-2018 o 21:15
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    voopeem

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Gdansk
    Kod pocztowy
    80-288
    Posty
    19

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez voopeem ; 09-03-2020 o 13:06

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony