dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bodzio092

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2

    Domyślnie Jakie ogrzewanie ? Dom od dewelopera.

    Witam, jestem w trakcie zakupu domu od dewelopera, wszelkie wątpliwości zostały rozwiane oprócz sposobu ogrzewania.
    Dom 82m2, parterowy, poddasze nieużytkowe, fundamenty żelbetonowe z izolacją cieplną pionową ze styropianu (eps - 0,3 grubości 8 cm, ściany zewnętrzne suporex 24,5 cm na zaprawie cementowo-wapiennej ocieplone 15 cm warstwą styropianu ,strop - ocieplenie stropu wełną mineralną o grubości 20 cm i przenikalności cieplnej 0,039, okna trzyszybowe.
    W wersji podstawowej mam piec na ekogroszek, podłogówkę w kuchni, łazience, korytarzu, w pokojach kaloryfery.
    Za dopłatą 31.000 dostaję pompę ciepła powietrzną i podłogówkę w całym domu.
    W domu na tą chwilę mieszkać będą dwie osoby.
    I teraz pytanie, czy może dopłacić do lepszego ocieplenia - grubszy styropian na elewację, specjalny styropian na fundamenty i grubsza wełna i wtedy pozostać przy ekogroszku ? Czy darować sobie te docieplanie i wybrać pompę ? A może połączyć jedno z drugim ?
    Na początku byłem zdecydowany na pompę, ale ostatnio byłem we wsi gdzie stoi już ok. 100 takich domów i pytałem ludzi jak wychodzi ogrzewanie, to wszyscy mówili że schodziło im od 3 do 4 ton na ogrzewanie i grzanie wody w przeciągu roku.
    Na pompę wody w dwóch firmach wyliczono mi zużycie prądu na poziomie 2000 zł rocznie.
    A może ma ktoś doświadczenie z pompą ciepła w tak małym domu ?
    Dziękuję i pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.346
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Dom mały, ale tak mało energooszczedny, jak tylko przepisy pozwalają (albo jeszcze mniej, tylko PCHE naciągane).
    Z dwojga złego brałbym PC, tym bardziej, że jest w pakiecie z podłogówką.

    Ale jak jest opcja, to wydałbym te pieniadze na lepsze ocieplenie, wentylację mechaniczną i klimę (dla poprawienia EP), a główne ogrzewanie zrobił kablami.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 17-08-2018 o 14:05

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bodzio092

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wentylacja mechaniczna i klima odpada. Więc w takim przypadku najlepiej brać PC i do tego jeszcze poprawić ocieplenie ?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodzio092 Zobacz post
    Wentylacja mechaniczna i klima odpada. Więc w takim przypadku najlepiej brać PC i do tego jeszcze poprawić ocieplenie ?
    Z pewnością lepiej niż węgiel. To nowy dom- zaizoluj najlepiej jak się da i wybierz bezobsługowe źródło ciepła.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 17-08-2018 o 15:55
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Te 3-4 tony to jakieś dyrdymały. Jak mam 150m2 grzanej powierzchni. Parter i piętro ze skosami. I spalam 1,8-2,1 tony parchatego węgla.
    Podstawa to o cieplenie, wentylacja mechaniczna z reku i podłogówka.
    Taki mały dom to prosię o grzanie grzałką i klimatyzatorem.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Za dopłatą ??? To prawie koszt standardowy takiej usługi dla PCPW .A za komin musisz zapłacić ? do PC nie jest potrzebny.
    Powinno być 31000 zł - kocioł -grzejniki --komin= 15000zł

  7. #7

    Domyślnie

    lepszym rozwiązaniem pompa ciepła bo nie trzeba jej obsługiwać jak przy węglu (przynosić i wynosić węgiel, czyścić piec i wszystko wokół) A dodatkowe ocieplenie domu na pewno pozwoli obniżyć koszty ogrzewania.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodzio092 Zobacz post
    Wentylacja mechaniczna i klima odpada. Więc w takim przypadku najlepiej brać PC i do tego jeszcze poprawić ocieplenie ?
    Witam,

    Zwiększenie izolacyjności budynku, jak i wszystkie pozostałe działania na rzecz obniżenia zapotrzebowania na energię budynku zawsze pozwolą na roczne oszczędności w ogrzewaniu budynku. Pompa ciepła współpracująca z ogrzewaniem podłogowym będzie bardzo dobrym rozwiązaniem, które będzie ekonomiczne, ekologiczne oraz bardziej komfortowe w porównaniu do kotła na ekogroszek. Praca pompy ciepła jest całkowicie bezobsługowa, dzięki czemu nie będzie musiał Pan wykonywać żadnych czynności związanych z podkładaniem paliwa, jego magazynowaniem oraz czyszczeniem kotłowni. Jeżeli jest Pan zainteresowany zakupem sprawdzonej pompy ciepła zachęcam do zapoznania się z ofertą marki Junkers-Bosch. Znajdują się w niej pompy ciepła z rodziny Bosch Condens. Więcej informacji technicznych o naszych produktach można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers-Bosch

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony