dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Czym przykleić lustro na glazurę?

    Witam,

    Lustro ma rozmiar 50x60 cm.

    Chyba popelnilem blad i nie poprosilem, by z tylu lustra zostaly wklejone specjalne mocowania -> lustro jest wiec z tylu gladkie.
    Zastanawiam sie teraz, czy biec do szklarza i prosic go, by jednak wkleil te mocowania.
    Alternatywnie rozwazam przyklejenie go do sciany dwustronna tasma samoprzylepna lub jakims klejem / silikonem (jesli istnieje odpowiedni).

    Widzialem w Leroyu dwa rodzaje wspomnianych tasm - rzekomo mocna i rzekomo jeszcze mocniejsza. Mysle o tej mocniejszej.
    Chce przykleic w pionie do lustra 4-5 kawalkow takiej tasmy (wzdluz calej jego wysokosci) i w ten sposob zamocowac do sciany, ale nie mam pewnosci, czy bedzie sie to trzymac.

    Wypowiedzcie sie prosze.

    Pozdrawiam,
    Krzysiek

    PS
    Korzystalem z wyszukiwarki na forum. Nie udalo mi sie znalezc odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    jest taka taśma dwustronna na milimetrowej piance. starczą ci aż nadto 4 paski po 5cm. a jak ściana jest nierówna, to po dwie warstwy.
    bajzi
    "budowaliśmy, budowaliśmy, aż wybudowaliśmy" - kiwaczek- dziwaczek

  3. #3

    Domyślnie

    ja mam zamiar przykleić u siebie na klej superFix czy coś takiego (w tubie jak silikon), lub na silikon.
    Jeszcze jednak nie kupiłem lustra

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym nie ryzykował i przeleciał się do szklarza by przykleił haczyki. Taka taśma czy klej może puścić po kilku latach i będziesz leciał do szklarza po nowe lustro, o sprzątaniu łazienki i ewentualnych innych stratach (uszkodzone płytki, umywalka itp) nie wspominając.

  5. #5

    Domyślnie

    Niedawno o tym było.
    Silikon do szkła, nie ma siły, nic go nie ruszy.
    Można przewiercic lustro i dać takie kołeczki z ozdobnymi łebkami lub w tym miejścu przymocować oświetlenie lustra.
    Taśma tez sie doskonale sprawdza.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Jacek69

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    987
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    silikon

  7. #7

    Domyślnie

    Nie silikon. Specjalny klej montazowy do luster. U soudala to on sie nazywa Spiegelkleber 47A. Standardowa tuba 330 ml kosztowala ok 17 PLN. Klei do prawie wszystkiego. Przykleilem lustro miesiac temu i szczerze mowiac nie spodziewam zeby mialo odpasc.
    Pozdrawiam
    Jankes
    "Za duzy ten dom budujemy ,kochanie...."
    slowa mojej Zony.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebanek
    Ja bym nie ryzykował i przeleciał się do szklarza by przykleił haczyki. Taka taśma czy klej może puścić po kilku latach i będziesz leciał do szklarza po nowe lustro, o sprzątaniu łazienki i ewentualnych innych stratach (uszkodzone płytki, umywalka itp) nie wspominając.
    Szklarz haczyki przyklei na dokładnie taką sama taśmę. Jeśli kupi porządna taśmę znanego producenta a nie żadnego "Tani i Pewny" i przyklei ją zgodnie z regułami (odtłuszczona i sucha powierzchnia klejenia itp.), nic nie ma prawa się odkleić.
    Taśma w porównaniu z klejami do luster ma tą wielką zaletę, że trzyma od ręki, nie trzeba lustra podpierać na czas schnięcia.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  9. #9

    Domyślnie

    Tylko, że szkarz klei to w taki sposób od 100 lat i klei metal do szkła. A jak sie robi takie rzeczy samemu, pierwszy raz ...

  10. #10

    Domyślnie

    Bardzo Wam wszystkim dziekuje za odpowiedzi. Jak widzicie, jestem poczatkujacym uzytkownikiem forum - bardzo milo bylo mi sie przekonac, ze to forum naprawde dziala!
    Nie spodziewalem sie az tak szybkiego odzewu.

    Po uwaznej lekturze postow postanowilem wstepnie, ze przykleje to lustro na tasmy, tyle, ze na wszelki wypadek dam ich wiecej niz sugerowales Bajzi. A pomny sugestii Jarka i obaw Sebanka przeczyszcze najpierw i lustro i sciane jakims spirytusem.

    (rozwaze jeszcze ten Spiegelkleber 47A - teraz chociaz wiem, czego konkretnego szukac - poczytam na temat tego kleju w necie)

    Jeszcze raz wielkie dzieki. Pozdrawiam,
    Krzysiek

    PS
    Gdyby ktos jeszcze chcial sie podzielic sugestiami, to zachecam. Bede wdzieczny.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    lustro 40x60 czyli troszke mniejsze - trzyma sie jzu 4 rok przyklejona na tasme dwustronna - nie wiem czy mocna czy tez jeszcze mocniejsza - pierwsza najtansza z brzegu w Castoramie zlapalem
    cztery kawalki cirka 4x4 cm trzymaja bardzo mocno
    tak jest u mnie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebanek
    Tylko, że szkarz klei to w taki sposób od 100 lat i klei metal do szkła. A jak sie robi takie rzeczy samemu, pierwszy raz ...
    ... to się najpierw pyta, czyta, jeszcze raz pyta jeśli potrzeba, a potem robi starannie. Nierzadko staranniej, od fachowca rutyniarza i olewusa

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  13. #13

    Domyślnie

    Jest klej do klejenia luster, chyba na bazie silikonu. Zwykłego silikonu nie można dawać, bo wchodzi w reakcję z "tyłem" lustra i potem widać miejscaq klejenia. Sprawdzone, ga glazurze wisi.
    ________________________________________
    Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło !!!
    GG 92925

  14. #14

    Domyślnie Podgrzewanie lustra

    Witam

    Pytam w tym wątku (zresztą nie tylko w tym ) tak prz okazji - czy ktoś ma podgrzewane lustro w łazience?

    Pozdro
    Carl
    D12a... wybudowałem jest super, jest super więc po co inny

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony