dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 14
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 267
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    nie robią tak przez całą dniówkę i przez cały rok.
    Z czego żyją przez tę część roku, co nie pracują w budowlance? Urlopik czy zasuwają gdzie indziej?

    W roku mamy jakieś 250 dni roboczych. Z czego 26 odpada na urlopu. Weźmy że ze dwa tygodnie pracownik choruje, ma opiekę nad dzieckiem, pójdzie na jakieś szkolenie czy inne wolne. Czyli pracuje 210 dni. Jak nie ma przestoju.

    Licząc 300 zł jako cena roboczodniówki dla inwestora. Nawet niech to będzie netto. To pracownik dostaje na rękę z połowę tego jak pracuje legalnie, na umowę o pracę. A gdzie odzież robocza, narzędzia? Koszty szkoleń? 150złx210dni/rok = 31500zł rocznie w łapce pracownika, jak właściciel firmy pracuje za frajer. Mi by się nie chciało. I wielu się nie chce, więc ssanie na rynku jest takie, że ceny rosną.

  2. #202

    Domyślnie

    To ja to napiszę jeszcze bardziej dobitnie, chciało nam się uczyć, to teraz nie narzekajmy ...trzeba było bumelować, olewać szkołę, naukę i ambicję.
    Sąsiada syn, który jest tylko po podstawówce tak robił i teraz zarabia dużo więcej jako pomocnik w budowlance niż moja córka po studiach.
    Ona siedziała nad książkami, biegała na dodatkowe kursy i korepetycje, by zainwestować w swoją przyszłość i co teraz ? Pracuje ciężko w gabinecie po 12h na dobę za marne pieniądze a jej mąż-weterynarz to czasami nawet 18h pracuje, by utrzymać gabinet i rodzinę. Dodam, że jeszcze cały czas inwestują w te swoje dyplomy, bo co chwilę mają dodatkowe specjalizacje i szkolenia na które jeżdżą nawet do 400km. Tylko po co to wszystko? ????

    Dziecko przez to jest w przedszkolu, prawie cały dzień od 7:30 do 18:00 i jak mają mu wytłumaczyć, żeby się uczyło, że nauka to klucz do sukcesu i dostatniego życia.
    Po co się uczyć, lepiej iść na zasiłek, zrobić więcej dzieci (500+)i od czasu do czasu popracować na luzaku a nie spinać się na szkoły.

    Bo to rynek i jego potrzeby wyznacza ceny a nie dyplomy i szkoły.
    A my tym gadaniem właśnie w jakiś sposób też kształtujemy ten rynek. Dlatego nie narzekajmy.....i wyluzujmy
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 08-12-2018 o 17:55 Powód: dopisek

  3. #203

    Domyślnie

    31500 zł/ 12 = 2625 zł na miesiąc netto, (210 x 300 zł = 63 000 zł brutto podzielić na 12 miesięcy to daje 5250 zł brutto na miesiąc znacznie wyżej niż średnia krajowa. Taka dziwna sytuacja że Inwestor ma zapłacić za to żeby Wykonawcy opłacało się robić ... jemu nigdy nie będzie się opłacało robić. Pielęgniarka w szpitalu pracuje na zmiany za tą samą kasę po 12 h w niedziele, święta, po nocach, odpowiedzialność ma. Jakoś nikt się nimi nie przejmuje a wręcz przeciwnie narzeka się że nic nie robią. Sory ale nie widzę powodów do obrony cen w budowlance.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  4. #204
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Ceny zależą od regionu. U mnie np na głupie zrobienie kanalizy pod chudziakiem dostałem 4 ceny ... 1200 zł, 1100 zł, 1000 zł i 800 zł... Wybrałem typa za 800 (oczywiście materiał mój) to mu to zajęło nie cały dzień i kasa do ręki także jego dniówka to była 800 zł. Mało tego to kilku w ogóle nie chciało na taką "pierdołę" przyjść.
    Ale generalnie w budownictwie ceny poszły strasznie w górę. U nas w mieście wszystkie przetargi to minimum 50% przekroczona cena a czasem i 100 %. Zresztą sami u nas w firmie już dajemy takie ceny czasem na "odpi....dol" a przychodzi co do czego i trzeba robić bo się zgadzają...

  5. #205

    Domyślnie

    Skoro ktoś uważa, że w budowlance jest lepiej i nie trzeba wiedzy to ja problemu nie widzę, zmieniać Panie i Panowie branże i żyć na bogato...
    Trawa zawsze wydaje się być bardziej zielona po drugiej stronie wzgórza...

  6. #206
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pielęgniarki w większości pracują w budżetówce, więc to trochę inna sprawa.
    Ceny w budowlance kształtuje rynek i tyle, czy nam się one podobają czy nie, a o zmowie cenowej raczej tu mowy nie ma. Jakość usług słaba no to kiepsko, ale cóż zrobić i tak się z nich korzysta bo nie ma alternatywy.

    Nie widze, zeby tu budowlanka wyróżniała się na tle innych dziedzin. W IT gdzie pracuję jest dokładnie tak samo - popyt większy niż podaż, pracy nie brakuje, więc dzwoni rekruter (inwestor) i mówi, że jest taki i taki projekt (dom do wybudowania), mówię tyle i tyle $$$, zwykle jest ekhmm...to dziękuję. Odezwie się później to fajnie, jak nie to trudno, praca i tak jest.. Każdy orze jak może, dopóki klient (inwestor) akceptuje cene to nie powinien na nią narzekać. Jak nie akceptuje i mu się opłaca robić samemu i umie, to niech robi.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  7. #207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    31500 zł/ 12 = 2625 zł na miesiąc netto, (210 x 300 zł = 63 000 zł brutto podzielić na 12 miesięcy to daje 5250 zł brutto na miesiąc znacznie wyżej niż średnia krajowa.
    To nie jest brutto. To jest tzw. brutto brutto. I plus koszty utrzymania stanowiska pracy w całości leżące po stronie pracodawcy (narzędzia, ryzyko choroby itd.).

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Napisał andreys Zobacz post
    Skoro ktoś uważa, że w budowlance jest lepiej i nie trzeba wiedzy to ja problemu nie widzę, zmieniać Panie i Panowie branże i żyć na bogato...
    Trawa zawsze wydaje się być bardziej zielona po drugiej stronie wzgórza...
    To już słyszeliśmy wiele razy żeby zmienić fach na budowlańca ... to ja powiem tak nie stać Was na moje usługi
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  9. #209
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To nie jest brutto. To jest tzw. brutto brutto. I plus koszty utrzymania stanowiska pracy w całości leżące po stronie pracodawcy (narzędzia, ryzyko choroby itd.).
    Jakie brutto, jakie szkolenia, ubezpieczenia ? Przecież domki nie Skanska buduje, tylko w większości przypadkowi ludzie zatrudnieni na czarno. Może są jakieś wyjątki... ale nie oszukujmy się 90% to szara strefa, byle jakie narzędzia z marketow. A co do szkolen, to proszę Cię...te tłumoki interesują się tylko durnowatymi filmikami z youtuba, żaden z nich nie jest zainteresowany tym żeby robić dobrze to czym zajmuje się na codzienne

  10. #210
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    31500 zł/ 12 = 2625 zł na miesiąc netto, (210 x 300 zł = 63 000 zł brutto podzielić na 12 miesięcy to daje 5250 zł brutto na miesiąc znacznie wyżej niż średnia krajowa. Taka dziwna sytuacja że Inwestor ma zapłacić za to żeby Wykonawcy opłacało się robić ... jemu nigdy nie będzie się opłacało robić. Pielęgniarka w szpitalu pracuje na zmiany za tą samą kasę po 12 h w niedziele, święta, po nocach, odpowiedzialność ma. Jakoś nikt się nimi nie przejmuje a wręcz przeciwnie narzeka się że nic nie robią. Sory ale nie widzę powodów do obrony cen w budowlance.
    Z jedną różnicą,dla budowlanca okres zimowy jest okresem martwym czyli nie dziel przez 12 bo u nich rok trwa 8-9 miechow.
    On nie pracuje w firmie na zasadzie "czy się stoi czy się leży dniowka się należy".
    Tak dzisiaj "pracują" beneficjenci pincet plus.

  11. #211

    Domyślnie

    No to jeszcze lepiej, miesięczny dochód rośnie. Kaizen wyliczył 210 dni . To brzmi tak ... hm zapłać mi 3 razy tyle bo ja pracuję tylko 3/4 roku, a resztę odpoczywam. Hm no ja pracuję cały rok ... Biorąc pod uwagę taki tok myślenia to rolnikowi za worek marchewki powinienem zapłacić zamiast 20 zł to 2 tys zł bo przecież marchewkę ma tylko przez miesiąc a zarobić musi na cały rok.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  12. #212
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    No to jeszcze lepiej, miesięczny dochód rośnie. Kaizen wyliczył 210 dni . To brzmi tak ... hm zapłać mi 3 razy tyle bo ja pracuję tylko 3/4 roku, a resztę odpoczywam. Hm no ja pracuję cały rok ... Biorąc pod uwagę taki tok myślenia to rolnikowi za worek marchewki powinienem zapłacić zamiast 20 zł to 2 tys zł bo przecież marchewkę ma tylko przez miesiąc a zarobić musi na cały rok.
    Myślisz ? Przez 3-4 miechy dochód 0zl a rodzinę trzeba utrzymać. Za co ?
    To nie jest urlop wypoczynkowy.

  13. #213

    Domyślnie

    Branża IT ponoć ma wolne etaty. Inwestorowi często się powtarza że jak w budowlance widzi takie kokosy to może się nią zająć. To i budowlaniec może przez te 3 miesiące zająć się programowaniem w Java ... przeca to proste nie trzeba się znać, nie to co w budowlance tam to trzeba mieć łeb.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  14. #214
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Branża IT ponoć ma wolne etaty. Inwestorowi często się powtarza że jak w budowlance widzi takie kokosy to może się nią zająć. To i budowlaniec może przez te 3 miesiące zająć się programowaniem w Java ... przeca to proste nie trzeba się znać, nie to co w budowlance tam to trzeba mieć łeb.
    Ty naprawdę jaja sobie robisz ?
    Masz etat czy bierzesz prace dorywcze z doskoku ?

  15. #215
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ty naprawdę jaja sobie robisz ?
    Masz etat czy bierzesz prace dorywcze z doskoku ?
    Kemot ma 100% racji. Nie można komuś przeliczać dniówek tak, żeby wyszedł na swoje, tzn. jak ten co pracuje cały rok. Jeśli budowlanka typu stan surowy trwa ileś tam miesięcy to niech gość przez resztę roku robi wykończeniowke albo co tam chce a nie pierdzi w stołek i czeka aż wody gruntowe opadną. Ja biorę ileś tam zleceń w roku jako kontrakt, ale podstawa mojej pracy to etat. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że idę do firmy na jakiś wdrożonie na 3 miesiące i przeliczam to sobie tak żebym za 2 takie zlecenia musiał zarobić na cały rok. Przecież to patologia jest...

  16. #216
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_wro Zobacz post
    Kemot ma 100% racji. Nie można komuś przeliczać dniówek tak, żeby wyszedł na swoje, tzn. jak ten co pracuje cały rok. Jeśli budowlanka typu stan surowy trwa ileś tam miesięcy to niech gość przez resztę roku robi wykończeniowke albo co tam chce a nie pierdzi w stołek i czeka aż wody gruntowe opadną. Ja biorę ileś tam zleceń w roku jako kontrakt, ale podstawa mojej pracy to etat. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że idę do firmy na jakiś wdrożonie na 3 miesiące i przeliczam to sobie tak żebym za 2 takie zlecenia musiał zarobić na cały rok. Przecież to patologia jest...
    Kolejny,który robi sobie jaja ? A później narzeka na budowlańców,że fachowcy od scian spaprali mu np. wentylacje albo łazienkę ?

    Po ile macie lat ?

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Z jedną różnicą,dla budowlanca okres zimowy jest okresem martwym czyli nie dziel przez 12 bo u nich rok trwa 8-9 miechow.
    On nie pracuje w firmie na zasadzie "czy się stoi czy się leży dniowka się należy".
    Tak dzisiaj "pracują" beneficjenci pincet plus.
    Bzdura !

    Mój dom powstawał w zimę ...

    Rozmawiałem z szefem firmy jaka mi budowała dom (sąsiad) i w zimę zajmują się głównie pracami wewnątrz budynku (sufity podwieszane , ścianki , malowanie natryskowe i itd) ale także budują w okresie zimowym oczywiście zależy od temp ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #218
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Kolejny,który robi sobie jaja ? A później narzeka na budowlańców,że fachowcy od scian spaprali mu np. wentylacje albo łazienkę ?

    Po ile macie lat ?
    OK. Robi się ciekawie. Poproszę link do twojego artykułu pt. "Wpływ czasu wolnego na jakość pracy w branży budowlanej." Budowałes dom ostatnio, czy może z branży jestes ?

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Branża IT ponoć ma wolne etaty. Inwestorowi często się powtarza że jak w budowlance widzi takie kokosy to może się nią zająć. To i budowlaniec może przez te 3 miesiące zająć się programowaniem w Java ... przeca to proste nie trzeba się znać, nie to co w budowlance tam to trzeba mieć łeb.
    Kurcze a ja w branży IT pracuję od kilkudziesięciu lat , pracuje dla dużej bardzo bogatej firmy i ?
    I nic ..

    Narobiło się dyrektorów , prezesów gdzie cała kasa idzie , na jakieś działy HR i inne bzdury a na wydziały informatyczne idą grosze mimo że te wydziały całą firmę utrzymują .. Pensje bardzo wolno idą do góry , bo ciągle "oszczędności" i nie ma pieniędzy. Mam znajomych którzy dali sobie spokój z IT i przeszli do firm jakie obsługujemy i jeden znajomy zaczął pracować w wydziale administracji , bo stwierdził że kasa większa , spokój , bez stresu , bez ciągłych szkoleń i itd ..

    Tam gdzie mieszkam rynek pracy nędzny i zarobki nędzne

    Sam mam kilku znajomych którzy z IT przeszli albo do budowlanki albo zajęli się czymś innym ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #220
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Bzdura !

    Mój dom powstawał w zimę ...

    Rozmawiałem z szefem firmy jaka mi budowała dom (sąsiad) i w zimę zajmują się głównie pracami wewnątrz budynku (sufity podwieszane , ścianki , malowanie natryskowe i itd) ale także budują w okresie zimowym oczywiście zależy od temp ...
    Żadna bzdura:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post5229177
    Ekipa przyjechała 25.02 i postawiła pierwsze warstwy ściany ale w nocy był mróz i na drugi dzień stwierdziłem,że się wszystko rusza i zastopowalem prace.
    Po kilku dniach ruszyło ale na plusie było nawet w nocy.

Strona 11 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony