dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Plan budowy domu / dom drewniany szkieletowy / pomorskie

    Dzien dobry,

    W zwiazku z zawirowaniami w mojej sytuacji mieszkaniowej, planuję wybudować dom. Mój budżet to około 200, parter w stanie pod klucz (ewentualnie deweloperski, ale nie miałem wczesniej stycznosci z budownictwem i nie wiem czy uda mi się wykończyć) i poddasze w stanie deweloperskim.

    Czy polecacie jakieś firmy wykonujące takie domy w woj. Pomorskim okolice Trójmiasta? Czy może polecacie inne technologie?

    INFORMACJE:

    - budżet 170-200k
    - dom z poddaszem około 70-100m
    - parter pod klucz, poddasze stan deweloperski
    - tani w budowie i utrzymaniu
    - wytrzymałośc m.in 30 lat
    - bez garażu
    - marzy mi się duży taras

    Działkę będę kupował od kolegi w sąsiedztwie Trójmiasta, który zaoferował mi wybór z około 20 działek 1000-1200m2

    Bardzo prosżę o pomoc w tym temacie

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    bez działki oczywiście

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wykończenie pow. 100 m2 od deweloperskiego pod klucz to ok. 50-100 tyś. w średnim i niższym standardzie

    IMHO założenia nierealne, chyba, że własnymi rękoma max 70m2.
    ale nie z deweloperem.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    250 000 + otoczenie działki
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  6. #6

    Domyślnie

    Jaki dom musiałbym wybrać, żeby zmieścić się w budżecie? 70m parterowy?

    Czy możę skorzystac z tańsszej technologii, np domy styropianowe?

    EDIT: Ktoś poleci jakiegoś dewelopera który wybuduje tanie do stanu deweloperskiego?

  7. #7

    Domyślnie

    Żaden deweloper nie wybuduje tanio.

    Poprzeglądaj kosztorysy do projektów, dołóż z 20% i będziesz miał orientacyjną cenę za stan surowy/deweloperski.

    Za 220k, oszczędzając na wszystkim i robiąc wiele rzeczy samemu (płyty kg, elektryka bez rozdzielnicy, układanie wełny,) może uda ci się zbudować 100 m2 w stanie deweloperskim. O wykończeniu to nie ma co myśleć.

    Na początku budowy za 2-3k masz w pełni załadowanego HDSa materiałów, w późniejszym etapie za 500zł masz parę kilo fugi do kafelek.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kosztorysy na stronach sa netto. Dodaj więc podatek i wynagrodzenie dewelopera + inflację 2018 roku.
    Poczytaj też ten wątek (w temacie szalejących cen robocizny) : https://forum.muratordom.pl/showthre...u-nigdy-wiecej

    ***
    Mały dom parterowy z BK, ogrzewany prądem, najlepiej z dachem pulpitowym, bez stropu, kryty papą powinien wyjść najtaniej. Tyle, że większość MPZP nie pozwoli postawić.
    Przy małym domu z poddaszem za 200 tyś 5 m2 stracisz na komunikację a 15 tyś na same schody.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 07-09-2018 o 15:00

  9. #9
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał sandersu Zobacz post
    Dzien dobry,

    W zwiazku z zawirowaniami w mojej sytuacji mieszkaniowej, planuję wybudować dom. Mój budżet to około 200, parter w stanie pod klucz (ewentualnie deweloperski, ale nie miałem wczesniej stycznosci z budownictwem i nie wiem czy uda mi się wykończyć) i poddasze w stanie deweloperskim.

    Czy polecacie jakieś firmy wykonujące takie domy w woj. Pomorskim okolice Trójmiasta? Czy może polecacie inne technologie?

    INFORMACJE:

    - budżet 170-200k
    - dom z poddaszem około 70-100m
    - parter pod klucz, poddasze stan deweloperski
    - tani w budowie i utrzymaniu
    - wytrzymałośc m.in 30 lat
    - bez garażu
    - marzy mi się duży taras

    Działkę będę kupował od kolegi w sąsiedztwie Trójmiasta, który zaoferował mi wybór z około 20 działek 1000-1200m2

    Bardzo prosżę o pomoc w tym temacie
    Za 200tys.zl kup sobie mieszkanie bo będąc takim zielonym wystarczy Ci jedynie na SSO.

    Zamierzasz jednak budować ?
    Wróć za 2 lata jak się doksztalcisz.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 07-09-2018 o 22:54

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    170 tyś nawet się nie wygłupiaj, chyba że tyle masz odłożone a resztę sfinansujesz kredytem.
    Robiąc większość prac samemu wyszło mnie 200 tyś rok temu do zamieszkania(jakbym miał doliczyć moja robociznę to ok +100tyś).
    Ceny materiałów poszły do góry teraz by mi się nie udało.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony