dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Lokal użytkowy - budowa czy adaptacja

    Witam, potrzebuję praktycznej porady w kwestii czy lepiej jest budować od razu lokal usługowy czy jednak korzystniej jest wybudować dom jednorodzinny pod kątem późniejszej adaptacji na lokal usługowy? Bo słyszałem skrajne opinie, że adaptacja jest potem trudna i może się wiązać z dodatkowymi kosztami, które i tak bym poniósł budując od razu usługowy. A z drugiej strony słyszałem, że jednak wiele osób właśnie w ten sposób omija restrykcyjne przepisy związane z budową lokalu usługowego (np obowiązek rekuperacji czy dostosowania łazienek dla niepełnosprawnych) i obniża koszty. Jak to wygląda w praktyce? Macie może doświadczenie?
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    lepiej od razu opracowywać projekt domu z lokalem użytkowym, a niżeli rozbijać opracowanie na Projekt Budowlany domu + Projekt zmiany sposobu użytkowania części obiektu. Docelowo, aby odebrać lokal i tak musi on spełniać wszystkie charakterystyczne dla danego lokalu wymagania dot. ppoż, bhp, sanepid, ... inne w zależności od typu.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony