dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Dopasowanie grubości wełny do konstrukcji domu

    Witam

    zabieram się za wykończenie domku który jest w stanie surowym zamkniętym. Domek jest letniskowy w konstrukcji szkieletowej od zewnątrz (dach i ściany) obłożony paroprzepuszczalną membraną + boazeria i blachotrapez.

    Stoję właśnie przed wyborem wełny do izolacji. W tematach które przejrzałem na forum, często pojawia się Rockwool Superrock i zaczynam nabierać pewności, że to właśnie to czego potrzebuję. Mam jednak problem z dobraniem odpowiedniej grubości ponieważ:
    1. krokwie mają 17cm natomiast najgrubszy Superrock to 16cm, czy powinienem nie przejmować się tym brakującym centymetrem? Od razu powiem, że nie chcę wychodzi poza krokiew stelażem, domek jest letniskowy i nie potrzebuję więcej niż 17cm izolacji (przynajmniej tak mi się wydaje). Może powinienem połączyć dwie grubości 5cm + 12cm co da mi łącznie 17cm?
    2. konstrukcja ścian zewnętrznych to 14,5cm Superrock ma w ofercie 15 oraz wspomniane 16 (które wybrać?)
    3. ścianki działowe to 9,5cm i tu wyboru w zasadzie nie mam ponieważ dostępne są 8cm, 10cm oraz 12cm więc 10 pasuje najlepiej

    W zasadzie pytanie jest o detale ponieważ rozchodzi się o brakujący centymetr oraz o 0,5cm w jedną lub drugą stronę, ale wolę się upewnić.

    Drugim większym problemem na który nie znalazłem odpowiedzi to jak ograć temat puszek elektrycznych w ścianie w której mamy wełnę + folię paroizolacyjną na którą od razu ma przyjść boazeria. Czy w foli należy wyciąć otwór na puszkę i zaizolować puszkę taśmą?

    Z góry dzięki za podpowiedzi

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez wrb44 ; 18-09-2018 o 11:17

  2. #2

    Domyślnie

    wełna w dachu nie powinna wypychać membrany, więc 15 cm będzie idealne . Jeżeli chodzi o ściany to lepiej by było te pół centymetra ciaśniej , wełna lekko ściśnięta ne będzie osiadać , więc 10cm i 15 cm . Co do puszek to tak jak napisałeś folia szczelnie skleić taśmą .

  3. #3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony