dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zszywkowa

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    6

    Domyślnie Nie lubię swojego domu.

    Mam problem i to spory problem

    Otóż od roku mieszkalna swoim w swoim domu którego projekt teoretycznie wybraliśmy sami z mężem. Do momentu kiedy jeszcze się nie wprowadziliśmy było ok, natomiast teraz po roku czasu wiem, że gdyby tylko dano mi szansę to nigdy w życiu nie wybudowali byśmy tego domu projektu w miejscu gdzie stoi...
    Mamy projekt dom pod wierzba g - odrobinę zmodyfikowany.
    Najgorszy jest fakt odwróceniadomu na stronę zachodnio-poludniowa :/ w sumie gwiazda i zamiata śniegiem (po drugiej stronie domu od wschodu bloga cisza ), w lecie upał pomimo rolet zewnętrznych (na wschodzie blogi chłód), taras od południa to też masakra i w lecie bo upał i w zimie bo porywa nam każdy wypoczynek . Nie nawidze swoich okien dachowych, jeden wielki huk podczas deszczu i nie tylko.
    Dom stoi na widowiskowej działce i owszem jazdy zachwyca się widokiem ale go z tego jeśli dom jest mało praktyczny.

    Codziennie walczę sama z sobą bo wiem, że nic i nikt tego nie zmieni bo fizycznie nie ma takiej możliwości ale fichi do tego że nie mogę spać w nocy bo słyszę jak wieje mocny wiatr od zachodu s z pokoju wschodnim txw stryszek cisza...


    Czy miał ktoś podobnie? Nie potrafił cieszyć się z faktu posiadania domu ?

  2. #2

    Domyślnie

    Co Ci z tego, że np. 5 osób napisze, że nienawidzi swojego domu- Ty swój od razu polubisz? Tak to nie działa niestety.....
    Jeżeli jest tak źle jak piszesz i ten stan jest chroniczny to zastanów się czy domu nie sprzedać? Czy już sama myśl o mieszkaniu w innym miejscu, o opuszczeniu domu przynosi Ci ulgę? A jak jedziesz na wakacje to też radocha na zasadzie wszędzie byle nie tutaj??
    Dom to azyl, a nie zakład karny, szkoda zdrowia.
    Piszesz w liczbie pojedynczej (mam a nie mamy problem) domniemam ,że Twój mąż nie podziela Twojego zdania, zatem tu może być problem. Rozbieżność zdań. Mam rację? Może tytuł postu powinien brzmieć: jak namówić męża do przeprowadzki?
    Nie atakuję Ciebie w żaden sposób, chodzi mi o to abyś uświadomiła sobie gdzie tkwi sedno problemu i jaki duży on jest. Wroga trzeba poznać....

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zszywkowa

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mąż podziela moje zdanie ale nie manifestuje niezadowolenia aż tak bardzo jak ja :/ oboje zdajemy sobie sprawę z tego, że dom jest źle ustawiony j to wyszło dopiero w momencie użytkowania. Dodatkowo sąsiad, który wybudował dom zupełnie inaczej uświadomił nas w tym, że mamy rację - jego bryła jest jakby odbiciem lustrzanym naszego domu.

    Domu sprzedać nie możemy z naprawdę wielu przyczyn więc będziemy się z nim męczyć przez następne x-lat. Dzisiejszej nocy, podczas nawałnic wiatru i deszczu myślałam że nam okna wepchnie do środka sypialni. A na wschodzie gdzie mamy stryszek - cisza i spokój. Niestety nie możemy przerobić strzyszku na pokoje, za niski sufit , za mało okien itd

    Nie piszę tu po to aby ktoś napisal że równie jak ja nie lubi swojego domu, tylko po to, że może ktoś podowie jak sobie poradzić z tym problemem. :/

  4. #4

    Domyślnie

    Każdy ma inne preferencje i wymagania ...

    Nasz stary dom miał ustawienie (sypialnia i salon) na północny-zachód. Ciemno i ponuro cały rok. Dodatkowo trzeba było szybko zaczynać ogrzewać i długo trwał sezon grzewczy bo zysków od słonca brak.

    Nowy dom ustawiliśmy na południe i daliśmy duże przeszklenia. My jesteśmy zachwyceni , bo nawet w pochmurny dzień mamy sporo światła . Późno też zaczynamy sezon grzewczy i szybko kończymy ...

    Ale coś za coś. Muszą być rolety. Myśleliśmy że nie będą potrzebne ale rzeczywistość szybko to "naprrostowała" i zamontowaliśmy rolety i to mocno obniżyło nagrzewanie domu. Jesteśmy ciepłolubni więc lekkie przegrzewanie nam nie jest straszne.
    Dodatkowo salon ma klimę ..

    Jak mocno wieje to zamykaj na noc rolety , poziom hałasu się obniży.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Tak jak pisze kaszpir dużo okien od południa to błogosławieństwo i przekleństwo Ale z dwójka złego to lepszy salon od południa i dużo szyb po mimo kilku dniowego już ochłodzenia w domu ciągle 25*C i to dzięki szybom od południa. Jednak tego masakrycznego lata temperatura w domu dobijała nawet do 26*C-26,5*C

    Od południa zrobiłem mikro tarasik taki co pozwala dojść do altany. Gdyby nie altana to latem nie dało by się się siedzieć.

    Zastanów się jak porawić te błędy?
    Na moje klima, altana i rolety na okna dachowe lub ich likwidacja.

    Nie mam okien dachowych i się cieszę z tego powodu.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 24-09-2018 o 07:25
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Albo polubicie swój dom mimo jego wad albo się w nim zamęczycie...

    Piszesz że nie da się przerobić stryszku na pokoje, nie możecie też sprzedać domu... nie pozostaje więc nic innego jak znaleźć jego zalety.
    Potrafisz je znaleźć i opisać?

  7. #7

    Domyślnie

    Może pomyśl o nasadzeniach, zywopłotach, które zminimalizują wiejący wiatr.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    A może trzeba zacząć od drobnych spraw bo okna jak świszczą to wydaje się że zaraz je wydrze, a na takie coś dobra regulacja pomaga. A że wieje w Nowym Sączu to żadne odkrycie, obrócenie domu pewnie nic by nie dało. Zawsze trawa bardziej zielona u sąsiada.
    Myślę że wile możesz zrobić by zminimalizować złe wrażenia. Masz jakieś rupiecie na tarasie którymi wiatr rzuca ? -usuń.

  9. #9

    Domyślnie

    Pamiętasz bajkę o tytule "księżniczka na ziarnku grochu"? Moim zdaniem to co opisujesz to są "pewne" mankamenty, które mogą przeszkadzać, ale wolę je od np. kłótliwego sąsiada, kuny w dachu itd.

    Ad1. w sumie gwiazda i zamiata śniegiem

    Nie możecie się przed tym jakoś bronić? Tuje, płot?

    Ad. 2 w lecie upał pomimo rolet zewnętrznych

    Polecam klimatyzację, wbrew pozorom to nie jest jakieś bardzo drogie rozwiązanie w zakupie i użytkowaniu.

    Ad. 3 taras od południa to też masakra i w lecie bo upał i w zimie bo porywa nam każdy wypoczynek .

    Kwestia odpowiedniego osłonięcia. Ja od strony wietrznej będę robił sobie kuchnie letnią na tarasie z grillem, wędzarnią, zlewem, lodówką, blatem kuchennym itp. Taka "ścianka" mnie osłoni przed wiatrem.

    Ad. 4 Nie nawidze swoich okien dachowych, jeden wielki huk podczas deszczu i nie tylko.

    Okna firmy Velux mają pakiet "wyciszenia deszczu". Można sobie pewnie też poradzić w inny sposób.

    Akurat dom ma te plusy, że możemy go prawie dowolnie zmieniać i dostosowywać do naszych potrzeb a już np. upierdliwego sąsiada nie wymienić na normalnego się nie da

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pojedynczy, wąski żywopłot może zwiększy turbulencje na działce. Potrzebny byłby pas wiatrochronny o szerokości min. 5 m. Ale obawiam się, że przesłoni widoki na góry.

    Warto natomiast zrobić drugi taras (lub altanę) w ogrodzie, aby posiedzieć w miejscu osłoniętym od wiatru.
    Rozwiązaniem byłby też wgłębnik.
    Taras można obudować ogrodem zimowym z żaluzjami chroniącymi przed słońcem latem. Wówczas w taki dzień jak dziś, gdy jest zimno i wieje, można posiedzieć w ogrodzie zimowym.

    Na pewno wiatry się zmniejszą, gdy ogród podrośnie (o ile ogród nie składa się z samego trawnika)

    Okna połaciowe - najwyraźniej autorka przeoczyła nasz watek o tym, czego nie robić w domu.
    Teraz można jedynie przebudować na lukarny.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.912

    Domyślnie

    Słońce na tarasie - może markizy lub duży i dobry parasol ?

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Sorry ale coś na kształt dnia świra mi się kojarzy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony