dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiego koloru dachówkę wybraliście na swój dach?

Głosujących
365. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • ceglasta

    112 30,68%
  • czerwona

    46 12,60%
  • br

    98 26,85%
  • 109 29,86%
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 175
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Wybraliśmy brązową, choć żona zastanawiałą się nad wiśniową. Brązowa najlepiej pasuje do naszego domu.

  2. #22

    Domyślnie

    ja mam na razie w planach ceglastą, ale do dachu to jeszcze tyle czasu, że się może pozmieniać

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    ani czarna, ani grafit, tylko szara , dokładnie szary łupek finkenberger )
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  4. #24

    Domyślnie

    Ceglasta czerwień - dla mnie klasyka, ale małzonka marzyła o grafitowej i tu doszło do zróżnicowania stanowisk
    Jak chce mi dokuczyc to zawsze mówi że nie ceglastą a sraczkowatą wybrałem

    Grafitowa była ok ale zdecydował argument, że jednak w lecie na poddaszu użytkowm może mocno przygrzewać a przy takim kolorku to wiadomo

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oldswan
    Grafitowa była ok ale zdecydował argument, że jednak w lecie na poddaszu użytkowm może mocno przygrzewać a przy takim kolorku to wiadomo
    I odczuwasz różnicę w temperaturze?

  6. #26

    Domyślnie

    Nasz gont bitumiczny jest czarny. Z daleka wygląda jak papa, ale z bliska nawet nie jest żle. Posypka ładnie się świeci. A zresztą i tak nie miałam nic do powiedzenia, bo decydował mężuś.

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Czarny, czarniutki, będzie pięknie wyglądał w słońcu z naszym naściennym pomarańczem...

  8. #28

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Brązik

  10. #30

    Domyślnie

    Dach to duża,dominująca połać. Nie chcieliśmy przytłaczających,ciemnych kolorów.
    Dlatego tradycyjna czerwień.
    cele budzą szacunek

  11. #31

    Domyślnie

    Moje marzenia dotyczące domku zawsze wygladały tak:
    mały, biały domek z czerwonym dachem i pięknym ogrodem
    i ..."marzenia się spełniają , jeśli mocno, mocno tego chcesz"

  12. #32

    Domyślnie

    Tradycyjnie: czerwony - ciemniejsze wydają nam się zbyt ciężkie. Ale to nasza opinia (dobrze, że zgodna )

    Pozdrawiam,

    Maciek

  13. #33

    Domyślnie

    My mamy antracyt, czyli coś jak grafit, tylko z takim lekko granatowym tonem. Leży na dachu od roku i baaaardzo m się nieustająco podoba.
    Acha, jeszcze dodam, że dla mnie czerń i grafit/antracyt to zupełnie inne kolory i inne wrażenie. Czarnej dachówki bym raczej nie wybrała. Alternatywnie rozważaliśmy miedzianą czerwień.

  14. #34

    Domyślnie

    Gregor71 , a może zamiast sugerować się wynikami tej ankiety spójrz na dachy swoich sąsiadów
    Nasze osiedla i ulice wyglądałyby o wiele lepiej gdybyśmy budując swoje domy zwracali większą uwagę na sąsiedztwo.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goni_Mnie_Peleton
    Gregor71 , a może zamiast sugerować się wynikami tej ankiety spójrz na dachy swoich sąsiadów
    Nasze osiedla i ulice wyglądałyby o wiele lepiej gdybyśmy budując swoje domy zwracali większą uwagę na sąsiedztwo.

    tzn sugerujesz ze mamy wybierac takie same kolory dachowek jak sasiedzi? moim zdaniem swiat bylby nudny .....

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goni_Mnie_Peleton
    Gregor71 , a może zamiast sugerować się wynikami tej ankiety spójrz na dachy swoich sąsiadów
    Nasze osiedla i ulice wyglądałyby o wiele lepiej gdybyśmy budując swoje domy zwracali większą uwagę na sąsiedztwo.
    Mam na razie jednego sąsiada z blachą dachówkową koloru ceglasto-czerwonego i poza tym, że ja będę miał dachówkę to kolorek będzie raczej ciemny. Dalej osiedle dopiero będzie się rozbudowywało i chyba ten jego pierwszy dom nie powinien decydować o całokształcie zabudowy. Nie uważam jednak, że takie planowanie przestrzenne ma coś złego w sobie ale niech takie rzeczy narzuca parę "mądrzejszych" głów, które mają pojęcie jak będzie w przyszłości wyglądała cała okolica, a nie gust mojego sąsiada, do którego pomysłów mam i tak bardzo sceptyczne nastawienie.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    I odczuwasz różnicę w temperaturze?
    Wiesz jakby to powiedzieć - nie mam porównania, bo mam tylko ceglasty dach ale opierałem sie na doświadczeniach znajomych potwierdzonych przez speców od dachu i wykończeniówki poddaszy

    Goni_Mnie_Peleton napisał:
    Gregor71 , a może zamiast sugerować się wynikami tej ankiety spójrz na dachy swoich sąsiadów
    Nasze osiedla i ulice wyglądałyby o wiele lepiej gdybyśmy budując swoje domy zwracali większą uwagę na sąsiedztwo.



    tzn sugerujesz ze mamy wybierac takie same kolory dachowek jak sasiedzi? moim zdaniem swiat bylby nudny .....
    Słyszałem, że już to się stało - mam na myśli politykę ujednolicania pod względem architektury sąsiadujących budowli, kolorów elewacji i dachów - ponoć działa to juz w Katowicach, a za chwile ma objąć cały nasz kraj piekny. Ciekawe co wy na to? z jednej strony to jestem przeciw ingerencji urządników ale z drugiej jak sie widzi te gargamele i tę pstroaciznę przy jednej ulicy to cusik jest na rzeczy

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    sakus

    Zarejestrowany
    May 2002
    Skąd
    Starogard Gdański - gmina
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    372

    Domyślnie

    Mamy brązowy, tak jak drzwi, okna, rynny. Elewacja będzie jasna (beżowa, piaskowa)

  19. #39

    Domyślnie

    Hej!
    W naszym planie zagosp. jest zapis, że dach ma mieć kolor brązowy lub czerwony. na dzień dzisiejszy myślimy o brązowym dachu - a marzył mi się grafit
    Pozdrawiam
    Ania

  20. #40

    Domyślnie

    tradycyjnie, kolor "ceglasty"

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony