dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1

    Domyślnie Co wybrać ? PC vs Pellet

    Jestem na etapie wyboru źródła ciepła. Myślę o kotle na pellet i o powietrznej PC jeszcze w grę wchodzi piec na ekogroszek ale gdy różnica w ogrzewaniu domu była by znacząca.
    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4izr
    Wychodzi na to że ogrzanie domu pompą ciepła powietrzną wyniesie 1400 zł razem z CWU Czy ten wynik nie jest zaniżony ?
    Głównie to chciał bym wziąć prąd z taryfą stałą bo w dzień mam duże zapotrzebowanie na prąd więc ten wynik może dużo odbiegać od tych wyliczeń. Ale czy koszt użytkowania pompy ciepła będzie tańszy od kosztu ogrzewania pelletem w stałej taryfie ?
    Ostatnio edytowane przez killer500 ; 20-10-2018 o 08:46

  2. #2

    Domyślnie

    Zwykle omijam takie posty, ale stary - kup słownik albo zwróć uwagę, jak Ci się słowa podkreślają na czerwono.
    taryfom - taryfĄ
    pąpy - pOMpy

    Jezu...

    I tak, generalnie przy zrobieniu ocieplenia i przeliczeniu i przemyśleniu sprawy - PC wyjdzie taniej.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Zwykle omijam takie posty, ale stary - kup słownik albo zwróć uwagę, jak Ci się słowa podkreślają na czerwono.
    taryfom - taryfĄ
    pąpy - pOMpy

    Jezu...

    I tak, generalnie przy zrobieniu ocieplenia i przeliczeniu i przemyśleniu sprawy - PC wyjdzie taniej.
    już poprawiłem
    Tylko że program już policzył ocieplenie...
    Ostatnio edytowane przez killer500 ; 20-10-2018 o 09:14

  4. #4

    Domyślnie

    Policzyłem że w stałej taryfie będę płacił 3.2 tyś na rok za ogrzewanie PC a w taniej taryfie 1,6tys na rok.
    11 546kWh/2.2COP*0.6zł=3150zł
    Dobrze to liczę ? To nie jest wcale tak mało

  5. #5

    Domyślnie

    Napisz coś więcej co to za domek, jakie materiały, jaki fundament, gdzie się budujesz, jak i czym ocieplasz.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  6. #6

    Domyślnie

    Wrocław II strefa klimatyczna
    fundament ocieplony styropianem 10cm
    ściany Pustak MEGA-MAX 250/238 P+W + styropian 20cm λ0.031
    posadzka beton 15cm + 10 cm styro λ 0.0031
    dach czterospadowy dachówka+ papa+deski+ 18cm piana pur
    strop 5cm ocieplenia λ0.030
    okna trzyszybowe
    rekuperacja
    100% podłogówka
    Powierzchnia pomieszczeń netto 200m2
    Powierzchnia ogrzewana 175m2 (parter, poddasze)
    Kabulatura ~750m3

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał killer500 Zobacz post
    Wrocław II strefa klimatyczna
    fundament ocieplony styropianem 10cm
    ściany Pustak MEGA-MAX 250/238 P+W + styropian 20cm λ0.031
    posadzka beton 15cm + 10 cm styro λ 0.0031
    dach czterospadowy dachówka+ papa+deski+ 18cm piana pur
    strop 5cm ocieplenia λ0.030
    okna trzyszybowe
    rekuperacja
    100% podłogówka
    Powierzchnia pomieszczeń netto 200m2
    Powierzchnia ogrzewana 175m2 (parter, poddasze)
    Kabulatura ~750m3
    Dziwne, bo wynik z Cieplowlasciwie masz taki jak ja przy dużo lepszym ociepleniu. '

    Jeśli planujesz podłogówkę, to dorzuć izolacji w podłodze.

    Jak chcesz pianę PUR w dachu to też rób więcej. Różnica w cenie wykonawców 18 cm, a 25-30 cm jest nieduża. Nie rozumiem tej idei, żeby robić tak mało na dachu. Zrób min. o te 3-5 cm więcej niż mają krokwie, bo co Ci po izolacji poprzerywanej krokwiami (chyba że masz takie cienkie, ale u mnie były 20 cm i dałbym min. 25 cm). Przedstawiciele wszystkich firm mówili, panie po co więcej, nasza piana jest super hiper ekstra i szczelna. Tylko czemu na moje pytanie, a co z miejscami gdzie są krokwie (czyli niemal 10% dachu) dziwnie odbierało im mowę.

    Byłeś w pomieszczeniach na górze w domu z dachem czterospadowym?! Radzę przemyśleć raz jeszcze, bo ładnie to wygląda, ale funkcjonalności za grosz.
    Ostatnio edytowane przez kerad85 ; 20-10-2018 o 21:42
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  8. #8
    Banned
    Marek12251

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-391
    Posty
    7

    Domyślnie

    Killer500, polecam piec na ekogroszek ale do tylko tylko i wyłącznie porządny węgiel. Zwróć uwage na skład opału , chyba najlepszy ekogroszek na rynku Polskim. Warto dołożyć bo gdy doliczysz inne koszty utrzymania pieca przy paleniu słabym jakościowo paliwem to wychodzi jeszcze drożej.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 21-10-2018 o 11:41

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek12251 Zobacz post
    Killer500, polecam piec na ekogroszek ale do tylko tylko i wyłącznie porządny węgiel. Zwróć uwage na skład opału[moderowano], chyba najlepszy ekogroszek na rynku Polskim. Warto dołożyć bo gdy doliczysz inne koszty utrzymania pieca przy paleniu słabym jakościowo paliwem to wychodzi jeszcze drożej.
    Po1 to spam
    Po2 wsadzenie wegla/peletu do nowego domu to błąd
    Po3 w takim domu jak się grzeje węglem to nalepiaj jak najsłabszym i jak najtańszym. Wtedy zmniejszasz koszt strat postojowych i masz szansę na dłuższą jazdę na małej mocy
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 02-11-2018 o 20:20 Powód: Spam w cytowanym poście.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerad85 Zobacz post
    Dziwne, bo wynik z Cieplowlasciwie masz taki jak ja przy dużo lepszym ociepleniu. '

    Jeśli planujesz podłogówkę, to dorzuć izolacji w podłodze.

    Jak chcesz pianę PUR w dachu to też rób więcej. Różnica w cenie wykonawców 18 cm, a 25-30 cm jest nieduża. Nie rozumiem tej idei, żeby robić tak mało na dachu. Zrób min. o te 3-5 cm więcej niż mają krokwie, bo co Ci po izolacji poprzerywanej krokwiami (chyba że masz takie cienkie, ale u mnie były 20 cm i dałbym min. 25 cm). Przedstawiciele wszystkich firm mówili, panie po co więcej, nasza piana jest super hiper ekstra i szczelna. Tylko czemu na moje pytanie, a co z miejscami gdzie są krokwie (czyli niemal 10% dachu) dziwnie odbierało im mowę.

    Byłeś w pomieszczeniach na górze w domu z dachem czterospadowym?! Radzę przemyśleć raz jeszcze, bo ładnie to wygląda, ale funkcjonalności za grosz.
    Nie mogę już dorzucić styropianu na podłodze bo mam już wstawione okna tarasowe i balkonowe.
    A co do poddasza myślałem już zęby dać trochę więcej tylko się boje że sie mocno skurczą pomieszczenia bo ścianę kolanową mam 75cm

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    PC i PV za 50 000 i masz ogrzewanie za darmo przez 30 lat

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    PC i PV za 50 000 i masz ogrzewanie za darmo przez 30 lat
    PC nie wygeneruje żadnych kosztów serwisu i napraw przez 30 lat? To chyba będzie rekord Guinessa.
    Tylko po co PC, skoro prąd za darmo? Czy COP=1 czy COP=5 - koszt ogrzewania będzie 0.

  13. #13

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    PC nie wygeneruje żadnych kosztów serwisu i napraw przez 30 lat? To chyba będzie rekord Guinessa.
    Tylko po co PC, skoro prąd za darmo? Czy COP=1 czy COP=5 - koszt ogrzewania będzie 0.
    Wszystko trzeba czasem przejżeć . A z PC to masz rację

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.915

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    PC i PV za 50 000 i masz ogrzewanie za darmo przez 30 lat
    A konkretniej?
    Ile za PC a ile za PV i jakie moce ?

  16. #16

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wycena.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	64,9 KB
ID:	420633

    Co myślicie o tej wycenie ? cena jak za dobrą pompę PW
    Czy wykonanie kolektora na 150 mb wystarczy ?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał killer500 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wycena.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	64,9 KB
ID:	420633

    Co myślicie o tej wycenie ? cena jak za dobrą pompę PW
    Czy wykonanie kolektora na 150 mb wystarczy ?
    No cóż ja miałem to samo, z chłodzeniem i odwiertami 190 m za 42 k.

    Cytat Napisał killer500 Zobacz post
    Nie mogę już dorzucić styropianu na podłodze bo mam już wstawione okna tarasowe i balkonowe.
    A co do poddasza myślałem już zęby dać trochę więcej tylko się boje że sie mocno skurczą pomieszczenia bo ścianę kolanową mam 75cm
    No to trochę bieda. w 10 cm na podłodze musisz jeszcze ukryć pewnie rurki. Inwestować w PIR też nie ma co, bo lepiej zrobić 2 warstwy styro na podłodze. Niestety będziesz miał spore straty. Pozostaje otwarte pytanie, jak przy tych parametrach wyszły Ci takie dobre wyniki?! Mi wyszły podobnie, a niemal wszędzie lepsza izolacja. Czyżby to przez liczbę okien?!
    Ostatnio edytowane przez kerad85 ; 23-10-2018 o 21:26
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  18. #18

    Domyślnie

    Może to przez okna bo nie jest ich dużo
    Mam jeszcze jedna wycenę z odwiertami 2x100mb
    Co jest lepsze 1x 150mb czy 2 x 100mb ?
    A może zna ktoś jakieś firmy które robią całe instalacje (sanitaria, rekuperator, pompy ciepła i kanalizę) Okolice Wrocławia?
    Ostatnio edytowane przez killer500 ; 23-10-2018 o 21:54

  19. #19

    Domyślnie

    Jaka jest przewaga pompy gruntowej od pompy powietrznej? To mnie ciekawi, bo nakład inwestycyjny na gruntową jest kilkukrotnie wyższy.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomno

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał killer500 Zobacz post
    Nie mogę już dorzucić styropianu na podłodze bo mam już wstawione okna tarasowe i balkonowe.
    A co do poddasza myślałem już zęby dać trochę więcej tylko się boje że sie mocno skurczą pomieszczenia bo ścianę kolanową mam 75cm
    Pewnie taniej wyjdzie wyciąć okna, podnieść i wstawić na nowo, żeby dołożyć kolejne 10 cm styropianu na podłogę niż grzać grunt pod domem.
    Podobnie z sufitem. Ile Ci się zmniejszy, jak dołożysz np. 5 cm?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony