dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 54 z 54
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Nie dziw sie, dwa lata temu zgodnie z trendem wielu pisało, że piwnica jest zbedna, deskowanie to przeżytek - tylko folia, sciany wewnetrzne z GK, obrobki kominow tasmą gumową, okna PCV itp.

    Zycie jednak zweryfikowało te poglądy.
    Budownictwo to moja pasja

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiekS
    Nie dziw sie, dwa lata temu zgodnie z trendem wielu pisało, że piwnica jest zbedna, deskowanie to przeżytek - tylko folia, sciany wewnetrzne z GK, obrobki kominow tasmą gumową, okna PCV itp.

    Zycie jednak zweryfikowało te poglądy.
    Zgadzam się Co jakiś czas pojawiają się nowinki, które są niezbędne i na czasie - a potem ... w końcu domy buduje się od lat a nie od wczoraj
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  3. #43

    Domyślnie

    Obecność w bryle budynku piwnicy wymusza istotne podniesienie poziomu parteru powyżej poziomu gruntu.
    Mnie się to nie podoba. ja chcę mieć dom do którego wejdę pokonując tylko jeden stopień schodów lub też nawet nie chcę mieć tego jednego stopnia.
    Chcę mieć przed domem duży taras zlicowany z poziomem gruntu w ogrodzie na który będę mógł wyjść bezpośrednio z salonu.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Rysiu z Klanu
    namawiam jednak na przemyslenie tych 2 czy 3 schodkow ,
    dom taki bez zadnego schodka po latach moze wygladac jak wrosniety w ziemie , tak mi sie wydaje
    pozdrawiam rrmi

  5. #45
    Guest

    Domyślnie

    piwnica ma mnóstwo zalet, zwłaszcza przy sporej rodzince i aktywnym trybie życia.

    Nie wyobrażam sobie, by wnosić na strych narty, sanki, rowery, deskę surfingową, meble ogrodowe, ponton, basenik ogrodowy, grilla, kegę z piwem itp. sprzęty
    A trzymanie tego na poziomie domu wymagało by bardzo dużej powierzchni zabudowy (metr kwadratowy działki kosztuje zazwyczaj więcej, niż piwnica), z kolei domy z pełnymi piętrami i skośnym dachem nie podobają mi się, bo są zwykle duże i ciężkie.
    A przy sporym ogrodzie - chłodne miejsce jest po prostu niezbędne - gdzie przechować bulwy, cebule, niektóre rośliny, winko?
    A skrzynki, donice, narzędzia ogrodowe?
    Do tego ekologiczne warzywa i owoce, ziemniaki (zwłaszcza jeśli mieszka się pod miastem).

    wszystko zależy od umiejscowienia działki (to wpływa na koszty), trybu życia, potrzeb i funduszy.


    Co do pralni - wg mnie powinna być na poziomie sypialni, ale równocześnie w miejscu z łatwym dostępem na taras, balkon itp., by nie wynosić cieżkiego, mokrego prania na powietrze zbyt daleko.

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimilapin
    (metr kwadratowy działki kosztuje zazwyczaj więcej, niż piwnica)
    No, mimi, tutaj to trochę zaszalałaś Piwnica to koszt kilkunastu tysięcy (jak nie kilkudziesięciu), a metr działki to nie więcej niż kilkaset złotych, z reguły kilkadziesiąt....
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

  7. #47
    Guest

    Domyślnie

    whisperku

    chodziło mi oczywiście o cały metraż zajmowany przez piwnicę .
    Przy bardzo drogiej, a niedużej działce - w centrum miasta, jak np. moja - to spora kwota, ale masz rację - i tak się zagolopowałam

  8. #48

    Domyślnie

    Mi sie piwnica nie podoba, wszyscy mi mówia ze piwnica to same klopoty jak nie teraz to pozniej. Juz minely te czasy ze kupowalo sie kilka metrów ziemniaków i dawalo sie do piwnicy. Teraz sie kupuje na bierzaco. Ludzie którzy maja piwnice zagracaja je rzeczami które normalnie by wyrzucili na smietnik, a tak trzymaja z mysla ze moze kiedys sie przydadza. Jedyny plus który przemawia do tego zeby miec piwnice to ten ze mozna w niej trzymac opal i miec piec do centrlnego ( ale do tego nie trzeba podpiwniczac calego domu wystarczy jedno pomieszczenie).

  9. #49

    Domyślnie

    Temat piwnic był wałkowany w naszej rodzinie ( przypomnę - braciszek, i dwie siostry budują domy na bardzo dużej działce 8 000 m kw ( podzielona na dwie części). Pierwsza część - siostra I - buduje dom z piwnicami. Druga cześć - braciszek i siostraII budują dom ( bliźniak ) identyczne - odbicie lustrzane - ale siostra ma piwnice pod garaż, kotłownie i mała pralnie ( połowa budynku). Jak piwnice były gotowe i był czas na zasypywanie boków domów przed zimą, siostra II widząc jak do części bez piwnic zostaje wsypywana ziemia, rozpłakała się. Wtedy było widać, jak niewiele brakowało, aby dom był cały pod piwenicą. Decyzje oczywiscie finansowe.
    Domy są niskie a piwnice głebokie. Zaledwie trzy stopnie do terenu.
    Piwnice to nie rupieciarnia, jak to tutaj jedni nazywają. Rupiciarnie można zrobić wszędzie i to zależy głównie od mentalności osoby a nie miejsca w domu.
    Co jest w tych piwnicach? Wielki pokój ( bilardowo-barowy 1/4 całej piwnicy - pod salonem ). Pralnia - wielka i wygodna z zsypem - zsyp z garderoby sypialnianej na parterze. Pomieszczenie to będzie również jako prasowalnia, suszalnia ( nie robimy ścianek działowych - wieksze pomieszczenie wspólne jest ładniejsze ). Mamy w pwnicy jedno pomieszczenie na kotłownie i opał - przedzielone jedynie niskim murkiem oporowym. Korytarz głowny - na koncu ubikacja z prysznicem. Jedno pomieszczenie duże bez okna - na przetwory i sprzęty ( tuż obok schodów ). Budynek ma wymiary 12x13 m i niech mi nikt nie mówi, że piwnice nie są potrzebne. Wysokość piwnicy na gotowo - 220 cm.
    Zgadzam się, że czasami koszt wykonania piwnic jest tak drogi, że nie warto ją budować. Jednak przy normalnych warunkach, dom bez piwnic to jak bramkarz ze złamaną ręką.
    Piwnice to nie pomieszczenia, gdzie trzeba się schylać, otwierać drewniane furty zamykane na kłódki, gdzie otarcie się o ścianę grozi rozerwaniem ubrania, gdzie biegają sobie myszy czy szczury.
    Przy kotłowni z tyłu budynku jest zsyp na opał - zero szuflowania łopatami lub wnoszenie go do innych pomocnych budynków gospodarczych. Poza tym, czy takie budynki gospodarcze nic nie kosztują?
    Jesteśmy już wiekowi i prócz siostryI jeszcze młodziutkiej, trzeba pomyśleć o wygodach na starość. O wygodach dla nastepnego pokolenia, bo budynek stawia się nie na 20 lat.
    " ..w sumie sum niewiele umie. "

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    piwnica jest napewno kosztowną inwestycją,ale myślę że warto,to magiczne miejsce pomieści wszystkie rzeczy których nie chciałbyś widzieć w domu

  11. #51

    Domyślnie

    Tak - to magiczne miejsce. Jednak w dzisiejszych czasach piwnica jest częścią mieszkalną. Jest tam wielki salon ze stołem bilardowym i mini barem, pralnia i łazienka. Na drobne sprzety ogrodnicze niewielkie pomieszczenie. Dzisiejsze piwnice to nie takie jak kiedyś. Tynki narzucane - nie zatarte, rury nad głowami gdzie trzeba się schylać i surowy beton pod nogami.
    Dzisiaj kafelki, podłogi lux, ściany eleganckie i sufity napinane Byle 2m i 20 cm wysokie
    Dzisiaj to już tylko nazwa została - piwnice. Powinno być kondygnacja podziemna
    " ..w sumie sum niewiele umie. "

  12. #52

    Domyślnie

    jestem za , wiele zastosowań na dziś - pralnia , kącik narzędziowy , stół warsztatowy z imadłem, szlifierką i radiomagnetofonem z muzyką z lat 80 tych ,
    a na przyszłość maże sauna ?

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    ja też za
    - może bilard sauna
    - pralnia
    - mały magazynek na narzedzia
    - kotłownia
    -
    ukształtowanie terenu takie że piwnica sama wyjdzie
    Niezgodna z regulaminem - usunięto

  14. #54

    Domyślnie

    Po dogłębnej analizie tematu stwierdzam, że jedym argumentem przemawiającym przeciwko piwnicy jest dodatkowy koszt z nią związany.
    Poza tym same korzyści...
    Kogo stać niech buduje!
    Ja zbudowałem również ze względów "psychologicznych".
    Trochę przeszkadzałaby mi świadomość, że zaraz pod podłogą w salonie i innych pokojach na parterze jest od razu "gleba".
    Piwnicę machnąłęm kobylastą tzn. powierzchnia 110 m.kw., wysokość 2,70m z czego 2,10m pod ziemią.
    Ale dzięki temu mam miejsce na wszystko: kotłownia, siłownia, warsztacik, graciarnia etc.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony