dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Pocenie się rur doprowadzających wodę.

    Mam problem z poceniem się rur w pomieszczeniu gospodarczym. Teraz gdy jest cieplej w mieszkaniu na rurze wprowadzajacej wodę do domu, na filtrach, na zaworach oraz przy rurach do zasobnika ciepłej wody skrapla się para wodna i kapie na podłogę, w szafce. Jest to uciążliwe bo jak tak dalej pójdzie to mi się szafka rozleci. Zbiera się również woda na podłodze. Czy mieliście z tym problem i jak temu zapobiec?

  2. #2

    Domyślnie Re: Pocenie się rur doprowadzających wodę.

    Cytat Napisał dmuu
    Mam problem z poceniem się rur w pomieszczeniu gospodarczym. Teraz gdy jest cieplej w mieszkaniu na rurze wprowadzajacej wodę do domu, na filtrach, na zaworach oraz przy rurach do zasobnika ciepłej wody skrapla się para wodna i kapie na podłogę, w szafce. Jest to uciążliwe bo jak tak dalej pójdzie to mi się szafka rozleci. Zbiera się również woda na podłodze. Czy mieliście z tym problem i jak temu zapobiec?
    Jednym z rozsądnych wyjść jest izolacja rur nakładaną pianką. (takie długie odcinki rury z pianki). To odizoluje od ciepłego powietrza i zapobiegnie kondensacji pary. Gorzej z filtrami itp. bo takich dużych pianek nie robia
    Moze spróbuj zabudować te rury i filtry we wnętrzu szafki czymś w miarę grubym i czymś co mozesz izolować. Stworzy to takie pudełko, w którym trudniej będzie o kondensację, ale pudełko to musi byc dość szczelne.

    Pozdro!
    Janusz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony