dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Nowe tynki na ścianie po płytkach

    Dobry wieczór.
    W kuchni i łazienkach zostały skute płytki ze ścian. Klej był bardzo mocny, że płytki odpryskiwały, ale nadal były na ścianie albo odbita płytka razem z kawałkiem tynku odpadła. Jest pełno dziur i nierówności, a w niektórych miejscach widać metalowe listwy w ścianach, według których były ustawione piony tynku na ścianach.
    Czym uzupełnić ubytki i wygładzić te ściany? Znów tynk cementowy? Czy inny? A może bez nowego tynku musi się obejść?
    Dodam, że na części tych ścian mają się pojawić nowe płytki, a reszta będzie po prostu pomalowana.

  2. #2

    Domyślnie

    no cóż jak masz dziury to co byś na tej ścianie nie robił trzeba to podrównać ... pod płytki nie musi być tak wygłaskane naturalnie jak pod malowanie. jak są listwy to od gipsu mogą rdzewieć i może pojawić się to później na malowaniu jak nie będzie bardzo głęboko pod tynkiem, od cementowego chyba nie? ale nie wiem

  3. #3
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Nie wiemy czy tam znów będziesz kładł płytki , ale fajnie ściany robi sie goldbandem.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Nie wiemy czy tam znów będziesz kładł płytki , ale fajnie ściany robi sie goldbandem.

    Cytat Napisał adi191 Zobacz post
    ...na części tych ścian mają się pojawić nowe płytki, a reszta będzie po prostu pomalowana.
    Kwestia tego co komu się podoba (jednym gładkie gips , innym szorstkie - goldband)

    Ja na tynkach CW mam położony właśnie goldband i wygląda tak przed pomalowaniem



    Możesz zrobić tak ...na ścianach pod płytki wyrównać z grubsza ...zaprawa CW , gips budowlany lub coś innego . N a ścianach pod malowanie tym samym ale przyłożyć się do równego z licem ściany zaklejenia dziur ,a pozniej to wszystko zaciągnąć właśnie goldbandem po całości zacierając ślady wypełnień ( można dać też pod to wszystko siatkę do styro jeżeli boisz się ,że tynki są niestabilne na ścianie - zapobiegnie to również powstawaniu potencjalnych pęknięć na łączniu różnych zapraw)
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek88 Zobacz post
    ... jak są listwy to od gipsu mogą rdzewieć i może pojawić się to później na malowaniu jak nie będzie bardzo głęboko pod tynkiem, od cementowego chyba nie? ale nie wiem
    kwestia jakie listwy są założóne ? może plastikowe lub alu więc nie bądą rdzwieć ,. Jeśli metalowe (najpopularniejsze) to owszem jest szansa ,że ruda wylezie w przyszłości , ale i przy gipsie i CW , duże zawilgocenie jest tylko w momencie nakładania ich na ścianę i to może nieść zagrożenie . Potencjalnie wpływ na wyjście rdzy może mieć tez pózniejsze zawilgocenie ścian związane z problemami z wentylacją jak w tym temacie https://forum.muratordom.pl/showthre...71#post7762571 (zdj na dole pierwszego posta) , ale to raczej ekstermalne przypadki ale...

    Przy normalnych warunkach ściany są suche jak pieprz .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony