dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie System 3e czyli pustaki z perlitobetonu BEZ MUROWANIA ściana jednowarstwowa

    Przymierzam się obecnie do nowej budowy (dwa domy w układzie bliźniaka) i chodzi mi po głowie "wejście" w nowy system z bloczków perlitobetonowych NIE WYMAGAJĄCY ponoć żadnych spoin murowanych do budowy ścian jednowarstwowej. Producent zapewnia, że po krótkim przeszkoleniu w fabryce wykonawca jest w stanie złożyć taki dom w kilka dni z tych pustaków jak z klocków LEGO?! Tutaj link do tego systemu: https://www.system3e.com/ . Załączam także katalog techniczny jaki od nich dostałem. Koszt m2 ściany to ponoć około 170pln/m2 pustaków... Czy ktoś to zastosował już do budowy domu lub planuje?? Chcę rozpocząć budowę tym systemem w tym roku.

    Katalog techniczny: https://drive.google.com/open?id=1A3...SHzMG9oynNxMUI

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Fajnie sprzedawac cos takiego, ale NIE według mnie ponieważ : budowa w Polsce nie wygląda jak w folderach reklamowych, nikt nie dba o materiał, nikt nie chce się uczyć nowych technologii. Wszystko co pójdzie nie tak będzie z punktu widzenia wykonawcy wina materiału. Jak wszystko takie fajne i szybkie to niech producent tego systemu ogarnie sobie kilka ekip i świadczy usługę kompleksowa, niech bierze odpowiedzialność za jakość i straty materiału. Jeśli oferuje taka usługę to można się zastanowić pod warunkiem że ten producent oferuje pełen system naprozy, kształtek, itp a nie tylko pustaki. Nie wiem czy widziałes ostatnio budowę domu, ale samo postawienie ścian to właśnie 4-5 dni, bez znaczenia jaki materiał na ściany użyjesz. Co do ścian jedno warstwowych. Tutaj naprawdę trzeba mieć dobrą i myśląca ekipę, która pójdzie w pełny system ciepłych nadprozy, kształtek stropowych, bloczków isomur, itp. a obecnie niestety takich nie ma. Panuje drozyzna i bylejakosc. Buduj jak wszyscy i nie kombinuj za mocno. Niedociągnięcia murarzy przykryje welna/styropian i mimo malych fuszerek będzie dobrze. Dużo ludzi idzie w jednowarstwowki i często kończy się to dodatkowa tzw. dyszka, więc bez sensu jak dla mnie.
    Jeśli już uprzesz się na 1 warstwowe to może jednak warto zastanowić się nad czyms sprawdzonym i bardziej popularnym w pełnym systemie czyli beton komórkowy.
    Ostatnio edytowane przez michal_wro ; 14-01-2019 o 07:31

  3. #3

    Domyślnie

    @amir czy wybudował pan z już te bliźniaki? i czy użył Pan system3e? jakie wrażenia? nadaje się to do czegoś?
    a jak nie to czy mógłby Pan też napisać dlaczego?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony