dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kag1

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2

    Domyślnie wyciszenie maszynowni windy

    Witam!
    Kupiliśmy fajne mieszkanie w bloku z wilekiej płyty, niestety szybko okazało się że mimo zapewnień sprzedających mieszkanie nie jest ciche. Na naszym ostatnim piętrze jest również maszynownia windy niestety kawałkiem sypialni graniczymy z maszynownią i dziwięki z tamtąd dochodące (piszczenie, turkotanie itp) uniemożliwiają na korzystanie z pokoju. Blok jet spółdzielczy. Może ktoś ma takie doświadczenie i wie jak wyciszyć maszynownię i jak wywalczyć to ze spółdzielnią ?!

  2. #2

    Domyślnie

    Wywalczyć ze spółdzielnią to raczej będzie ciężko .
    Chyba raczej sama we własnym zakresie będziesz musiała coś zrobić np. wygłuszając ścianę watą . Zmniejszysz w ten sposób pokój ale trochę będzie ciszej. Jakby wyciszyć ściany maszynowni od środka to pewnie jeszcze ciszej by było . Ale czy spółdzielnia to zrobi ?
    Napisz pismo do spółdzielni , przecież nie zaszkodzi , a bynajmniej będziesz znała ich stanowisko w tej sprawie.
    Pozdrawiam

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Thorez
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dokładnie jak kolega mówi - znajomy takze na ostatnim piętrze "ocieplił" sobie watą ścianę któa sasiadowała z maszynownią. Vałkiem niezły efekt ale... pamietaj, że nocą wszystko słychać w dwójnasób.
    Trzeźwy kowboj to indianin!

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewa2

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    6

    Domyślnie Re: wyciszenie maszynowni windy

    Cytat Napisał kag1
    Witam!
    Kupiliśmy fajne mieszkanie w bloku z wilekiej płyty, niestety szybko okazało się że mimo zapewnień sprzedających mieszkanie nie jest ciche. Na naszym ostatnim piętrze jest również maszynownia windy niestety kawałkiem sypialni graniczymy z maszynownią i dziwięki z tamtąd dochodące (piszczenie, turkotanie itp) uniemożliwiają na korzystanie z pokoju. Blok jet spółdzielczy. Może ktoś ma takie doświadczenie i wie jak wyciszyć maszynownię i jak wywalczyć to ze spółdzielnią ?!
    Dzień dobry! Ja mam podobny problem, z tym że moje mieszkanie sąsiaduje z szybem windy, a maszynownię mam nad sobą (czyli piętro wyżej). Proszę, pomóżcie, co robić?!!

    Już wiem, że ściany trzeba wyłożyć wełną mineralną (tylko czy to coś da, skoro szybu raczej nią nie wyłożę), maszynownię też, ale co położyć na sufit? Plisss, pomóżcie ...

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Mieszkam w bloku odkąd żyję. Zawsze z windą za ścianą. Zawsze ją słychać.
    MOżna się przyzwyczaić
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewa2

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja mieszkałam 29 lat i mi nie przeszkadzała Potem mieszkałam z rodzicami w domu, teraz znów od pięciu lat mieszkam w starym mieszkaniu. I stwierdzam jedno: nie mogę się przyzwyczaić Help me, please ...

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa2
    Ja mieszkałam 29 lat i mi nie przeszkadzała Potem mieszkałam z rodzicami w domu, teraz znów od pięciu lat mieszkam w starym mieszkaniu. I stwierdzam jedno: nie mogę się przyzwyczaić Help me, please ...
    No to kicha
    Są materiały wyciszające dla studia nagrań na przykład, ale to drog aimpreza.
    Choć pewnie tańsza niż budowa domu w lesie bez windy
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewa2

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    No to kicha
    Są materiały wyciszające dla studia nagrań na przykład, ale to drog aimpreza.
    No to już jest coś Choć słyszałam, że jest to skuteczne wtedy, kiedy wycisza się od strony pomieszczenia, z którego dobiega hałas

    Cytat Napisał Nefer
    Choć pewnie tańsza niż budowa domu w lesie bez windy
    Uff, dobrze, że ja nie jestem fanką mieszkania w domu w lesie

    Dzięki za poradę. Pozdr

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Z drugiej strony też można pokombinować. Wrzuć w googlarkę .
    P.S. Współczuję maszynowni...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #10
    Banned
    kalina40

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    2

    Domyślnie

    U mnie spółdzielnia nie wyraziła zgody :/ Bo zmniejszymy im powierzchnię ABSURD. Ale mówiąc szczerze przyzwyczailiśmy się i już w ogóle mi nie przeszkadza, a mam łóżko w pokoju obok maszynowni.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Googluj: płyty g-k akustyczne. Do tego wełna mineralna i nieco kasy...

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    neoprim

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-607
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jest możliwe skuteczne zaizolowanie się od windy. Należy zbudować izolację akustyczną kompleksową czyli " pudełko w pudełku".
    Nie na stelażach i zwykłą wełną, tylko solidną, wielowarstwową, bez mostków akustycznych.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 15-01-2019 o 21:50 Powód: Proszę wykupić profil płatny

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony