dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rafi.mmz

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    2

    Domyślnie Dom na odlesionej działce

    Witam, mam pewną zagadkę. Mam działkę o pow. 1315m2 z której odlesiłem w Lasach Państwowych ok 390m2 wg MPZP. Lasy Państwowe zarządały ode mnie naniesienia na mapkę budynku mieszkalnego, który zamierzam pobudować. Dostałem decyzję ze zgodą na wyłączenie z produkcji leśnej części działki zaznaczonej odpowiednim kolorem na mapce wraz z budynkiem mieszkalnym. Chciałbym jednak pobudować dom w innym kształcie na działce odlesionej czyli inny niż jest naniesiony na mapce. Mam taką możliwość???

    pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.283

    Domyślnie

    Dwa kroki przed sobą widzisz wielką śmierdzącą parującą kupę. I ze wszystkich sił starasz się w nią centralnie wdepnąć.
    Twój wybór, sprzątanie może boleć. Powiem więcej, na pewno będzie boleć.

    Łopatologicznie.
    Masz 18 lat (chyba?), podejmujesz decyzje.
    Więc do jasnej cho...y decydujesz się na coś OSTATECZNIE. Wtedy występujesz do DOLP. Jak już dałeś .... , to jedyne wyjście wybrać już ten pieprzony projekt i trzymać się tej wersji.
    Teraz biegaj do DOLP z tym ostatecznym projektem wkreślonym na mapę, uzasadnij powód zmiany i grzecznie poproś o wydanie decyzji korygującej/uzupełniającej lub o innej nazwie. Mogą lecz nie muszą.
    Tylko mądrze uzasadnij , bo zabiją cię śmiechem
    Znacznie poważniejsze tematy widziałem zmienione.
    Solidne uzasadnienie, rozsądna rozmowa i wydana nowa decyzja. Można ale z głową.

    Połowa inwestorów nie wie czego chce i kombinuje jeszcze w momencie wbicia łopaty.
    Cytat z inwestora: Panie, ze dwa metry tam i meter w bok.
    Mówię zawsze:
    Wytyczamy zgodnie z projektem ZiZT (mapa w projekcie w skali 1:500 lub 1:250 z wkreślonym zamierzeniem budowlanym, ostemplowana z numerem i datą decyzji), inwestor dostaje szkic wytyczenia, na moim egzemplarzu kwituje.
    Budowac może jak chce, mi nic do tego.
    Ktoś zmierzy po budowie (nie musze to byc ja), wkreśli na mapę i jeszcze oddaje "Informację dla PINB" do której złącza "mapę rozbieżności".
    I wtedy będzie ból.
    W najlepszym razie projekt zamienny i papiery od nowa.
    Ostrzegam już przy mapie co celów projektowych:
    Przegadajcie temat z architektem aby było jak chcecie, lecz zgodnie z przepisami.
    Potem juz klamka zapadła i za późno na kombinowanie.
    Czasy partyzantki dawno sie skończyły.

  3. #3

    Domyślnie

    Bertha, Ty to lubisz jeszcze nie przeczytać, a już się podniecić i wypocić na forum.
    Cytat Napisał rafi.mmz Zobacz post
    Chciałbym jednak pobudować dom w innym kształcie na działce odlesionej czyli inny niż jest naniesiony na mapce.
    Skoro chciał dom okrągły i RDLP się zgodziło, a teraz na wyłączonym z produkcji leśnej kawałku chce trójkątny to co RDLP do tego?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.283

    Domyślnie

    Teoretycznie nic, znając życie może jednak coś. Szczególnie jeśli są określone odległości od ściany lasu w części opisowej lub na mapie i takowe nie będą zachowane. A potem dyskusje czy te 0,5 metra mniej, to ważne czy nie? Z tarasem i zadaszeniem czy bez? Liczba to jest liczba. Tematy codziennie wałkowane.

  5. #5

    Domyślnie

    RDLP ma nic do odległości od ściany lasu. Poza tym od 2018 WT § 271. 8 i 8a. Więc ponownie zacytuję ci samego ciebie
    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Ludzie myślcie, to nie boli.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.283

    Domyślnie

    OK, niewątpliwie rację masz.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rafi.mmz

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cały myk polega na tym, być może ma to znaczenie, że budowa domu była planowana przez nas, ale z przyczyn losowych budowa nie doszła do skutku, a działkę musimy sprzedać. Czy ewentualny nowy właściciel może na odlesionej części działki nowy budynek z zastosowaniem oczywiście wszystkich należnych przepisów, odległości itp. itd?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.283

    Domyślnie

    I tak należało napisac w pierwszym poście. Po co owijanie w bawełnę?

  9. #9

    Domyślnie

    Art 12. 2 ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych mówi o rezygnacji

    2. Właściciel, który w okresie 2 lat zrezygnuje w całości lub w części
    z uzyskanego prawa do wyłączenia gruntów z produkcji rolniczej lub leśnej,
    otrzymuje zwrot należności, jaką uiścił, odpowiednio do powierzchni gruntów
    niewyłączonych z produkcji. Zwrot uiszczonej należności następuje w terminie do
    trzech miesięcy od dnia zgłoszenia rezygnacji.
    W związku z tym spróbowałbym się zorientować w tym kierunku. Brak wyłączenia powinien teoretycznie nowemu właścicielowi przejść procedurę od nowa i wyłączyć według własnych potrzeb. Tutaj na około, ale jednak IMO potwierdzenie, że do faktycznego wyłączenia nie doszło.

    Tylko jest jedno ale... Jeżeli Mińsk podlega pod RDLP Warszawa, to tam interpretacja przepisów jest ichniejsza. Moja ulubienica np twierdziła, że użytek Bp to budynki przemysłowe, bo o rozporządzeniu Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa w sprawie ewidencji gruntów i budynków to chyba nawet nie słyszała.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony