dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 186
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawel.k2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Skąd
    Łódź
    Posty
    135

    Domyślnie

    i jeszcze ttu bo tamto nie pełne było:

    http://groups.google.pl/groups?q=co%...zukaj+z+Google

  2. #42

    Domyślnie

    O ile dobrze pamiętam, to pasy do paneli kosztują ok. 20 PLN, ale może rzeczywiście się nie opłaca. Poza tym można się bez nich obejść - my na początku posługiwaliśmy się klockiem drewna i młotkiem i też było dobrze (i jest). Tyle, że układaliśmy tanie panele, może układanie jakiś strasznie drogich i wymyślnych lepiej powierzyć ekipie, najlepiej zaufanej i z polecenia.

  3. #43
    Guest

    Domyślnie

    Wiram

    W poprzednia sobote układałem panele "zatrzaskowe" w przedpokoju (ok 10 m2 i przedpokój w kształcie L).
    Dwa miesiące wczesniej - "zwykłe" w pokoju ok 45m2
    Co moge podpowiedzieć - panele zatrzaskowe sa wygodne. Ja akurat kleiłem je jak normalne - można układać bez pasów - jedyna niedogodność to że najlepiej mieć kogoś do pomocy bo najwygodniej jest "zatrzaskiwać" panel na całej długości połączenia, czyli złożyć sobie panele krótszą krawędzią a następnie łączyć cały z już ułozoną podłoga (przy np 5 m jest to trochę kłopotliwe w pojedynkę .

    Panele nie-zatrrzaskowe - lepiej układać z taśmami - koszt niewielki a przy następnym układaniu pewnie się amortyzuje.

    Przy dużej płaszczyżnie trzeba dbać o równomierne dociskanie rzędu paneli na całej długości bo jeden troszkę przekoszony panel powoduje przy kilku następnych szczeliny

    Z bardzij ogólnych - nie żałować kleju (ale też bez przesady) - szybko wycierac nadmiar bo jak zaschnie to ciężko schodzi.

    Pozdrawiam
    st_x

  4. #44

    Domyślnie

    Też sam układałem panele, nigdy wcześniej tego nie robiłem. Co mogę dodać od siebie to konieczność posiadania pasów. Miałem średniej klasy panele, a mimo to trafiały się takie, które nie chciały dojść do poprzednich na całej długości tylko przy pomocy dobijania klockiem. Nie wiem, czy były nieco krzywe, czy spieprzyłem poprzednią warstwę, ale przy pomocy pasów dało się je docisnąć.
    Druga rzecz to konieczność obciążania właśnie dociskanych paneli (ja używałem wiadra z wodą), bo raz mi się zdażyło, że nieco za mocno ściągnąłem pas i panel wystrzelił do góry
    No i najlepiej mieć pay odpowiedniej długości, ja pożyczyłem czterometrowe i okazało się, że musiałem je pod koniec roboty sztukować. Na szczęście miałem czym
    DarekRz

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Jan

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    157

    Domyślnie

    W twoim temacie są dwa pytania : czy jest konieczność wymiany klepki (może tylko przeszlifować?), - przy okazji może faktycznie położyc panele na klepkę (trzeba pewnie skrócić drzwi); drugie pytanie - czy warto tak oszczędzać - ułożenie paneli z obrzżami (listwami) to ok. 10-14 zł/m2. Trzeba przy tym zauważyc, że jest cała masa "kruczków" : przy układaniu. Po pierwasze z którego rogu zacząć, gdzie najlepiej przyciąć, jak wykończyc przy drzwiach .... itd. Do tego sa potrzebne różnego rodzaju narzędzia, m.in. piła - i (nie mówię tego jako dowcip !) trzeba sie umiec nia posługiwać. Na koniec : czy warto eksperymentować ....

    pozdrowienia

  6. #46
    Guest

    Domyślnie

    Witam

    Cięcie piła paneli jest pomyłką - szczególnie jak ostatni wypadnie przyciąć "po długości) sprawdzonym rozwiązaniem jest wyżynarka.

    Co do "układania przez fachowców" - jak ktos nie ma czasu - to moze płacić. Układanie przy odrobinie informacji np z forum nie jest problemem. A "fachowcy" tez czesto robią różne rzeczy pierwszy raz w życiu )

    Pozdrawiam
    st_x

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Jan

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    157

    Domyślnie Odpowiedź : Gość

    Może i racja. Obserwowałem "mojego" fachowca i przy tej pracy trzeba uwzględnic tyle elementów, żeby nie spieprzyć (o przepraszam !) , że stwierdziłem konieczność wydania gotówki. Oczywiście wszystko jest dla ludzi. Myślę , że jakbym sie sprężył, miał trochę czasu, poczytał literaturę, kupił sprzęt (może być wyrzynarka) , i chciałbym potem ogladać swoje dzieło (pmimo pewnie paru felerów) to pewnie bym sie podjął.

    Powodzenia

  8. #48

    Domyślnie

    Podczas remontu mieszkania w bloku ,postanowiłam położyc panele zatrzaskowe "Pergo"[b.drogie prawie 100zł.mkw.]. Wynajęłam fachowców, a oni nie mieli w tym temacie więcej wiedzy i umiejętności odemnie. NIe rozumieli wskazówek w instrukcji,chcieli rozkładac wszystkie paczki, żeby dobierac wzór,uważali,że muszą odrzucać 50 cm. kawałki i super panele zatrzaskowe chcieli dobijac młotkiem bo im nie chciały wchodzić.[a nie chciały, bo żle zaczeli składac],Na szczęscie pilnowałam ich i nawet pare razy przyznali mi rację.Ale chyba nie mogli już nerwowo wytrzymac,bo "baba" ich poucza i szybko sie wyniesli na kolacje.Wszystko zostawili a nastepnego dnia przysłali kolegę po rzeczy,który stwierdził, że nie przyjda bo bardzo się stresują. Robotę skończył dobry fachowiec i podłogę mam super. Teraz mogę już sama położyc panele. Nic trudnego. Patrzcie "fachowcom" na ręce.

  9. #49
    Guest

    Domyślnie

    Witam

    Tak jest z większościa fachowców. Znają kilka "sztuczek" które wypracowali przez X lat, ale jak trzeba zbytnio pomyślec to partaczą.

    P.S. Dobieranie wzorów na panelach (raczej krótse końce) nie mija sie z celem. JAk komuś sie chce i ma miejsce to można złożyć podłoge bez śladów połączeń - szczególnie widocznych przy panelach np: sosnowych (wyrazne słoje)

    Pozdrawiam
    st_x

  10. #50

    Domyślnie Układanie paneli

    Podpowiedzcie czy są jakieś zasady układania paneli jeśli chodzi o kierunek np. równolegle do drzwi cz okna. Przymierzamy się do położenia paneli w całym domu i od kilku dni trwają dyskusje na ten temat. Mamy z mężem odmienne zdanie. Pomóżcie. Z góry dziękuję

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Re: Układanie paneli

    Cytat Napisał Agula
    Podpowiedzcie czy są jakieś zasady układania paneli jeśli chodzi o kierunek np. równolegle do drzwi cz okna. Przymierzamy się do położenia paneli w całym domu i od kilku dni trwają dyskusje na ten temat. Mamy z mężem odmienne zdanie. Pomóżcie. Z góry dziękuję
    Zajrzyj np. na stronę firmy .
    Wynika z niej, że podłogi należy układać prostopadle do okna (kierunek dłuższych boków paneli musi być zgodny z kierunkiem padania naturalnego światła), tak aby zniwelować punkty załamania światła.
    Polecam też artykuł w

  12. #52
    kremloff
    Guest
    kremloff

    Domyślnie

    mi tak wlasnie ulozuyli spece
    jest git

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie Jak ułożyć panele podłogowe ?

    Na całym poddaszu będękładł panele podłogowe (3 pokoje + korytarz).Panele będą wszędzie w tym samym kolorze.
    Moje pytanie brzmi - kładliście wszystko jako jednolitą powierzchnię, czy oddzielaliście, na przykład w progu każego pokoju, jakąś listwą ?

  14. #54

    Domyślnie

    Ja robiłem salon + korytarz/hol i zrobiłem bez listw dylatacyjnych, które teoretycznie powinny być. Tak jest ładniej (w mojej ocenie) a jak coś się będzie działo to w opcji mam mozliwość wykonania szlifierką dylatacji i położenia listwy.
    pozdrawiam

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pasco

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    915
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Radziłbym zrobić listwy. Zawsze to jakieś zaznaczenie progu. Co do wycinania szlifierką, to nie ryzykowałbym - grozi wypaleniem pianki spod spodu, a poza tym nigdy nie wiadomo, gdzie się iskra wciśnie.

  16. #56

    Domyślnie

    Ja też mam położone panele bez listew dylatacyjnych. Na razie nie mam żadnych problemów, a wygląd całych, jednolitych płaszczyzn cieszy oko. W razie kłopotów nie ma problemu z wykonaniem przerw dylatacyjnych i założeniem listew (opieram się na zdaniu ekipy montującej panele). Zwróćcie uwagę na przerwy dylatacyjne przy ścianach - nie powinny być zbyt duże, bo jeśli będziecie chcieli założyć listwy inne niż oryginalne (ja zakładam dębowe, takie jak cała stolarka "drzwiowa"), to nie wygląda zbyt ładnie jeśli listwy są grube i nie licują się z futryną drzwi.

    pzdr
    maxtor

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Podnoszę temat. Póki co 2 : 1 dla wykonania jednolitego.

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: Jak ułożyć panele podłogowe ?

    Cytat Napisał markus_gdynia
    Na całym poddaszu będękładł panele podłogowe (3 pokoje + korytarz).Panele będą wszędzie w tym samym kolorze.
    Moje pytanie brzmi - kładliście wszystko jako jednolitą powierzchnię, czy oddzielaliście, na przykład w progu każego pokoju, jakąś listwą ?
    Przerwy powinny być, podłoga w każdym pokoju będzie pracować inaczej, a połączenie tych wielkich płaszczyzn na krótkim odcinku narażone na obciążenia może się nie zachowywać najlepiej. Nawet nie chodzi o to, że te panele w drzwiach się rozłamią i wtedy się z tego zrobi dylatację, prędzej w okolicach drzwi zaczną się rozjeżdżać łączenia, bo jedna płaszczyzna będzie ciągnąć w jedną stronę, a druga w drugą. Przy panelach "klikach" to może nie będzie problem, rozetnie się, panele zbije ponownie i po krzyku, ale przy klejonych może być już gorzej.

    Proponowałbym jednak robić dylatacje i dawac listwy progowe, jeśli nie ma różnicy poziomu, można przecież dać płaściutkie i w kolorze paneli, moim zdaniem to nie wygląda wcale gorzej niż podłoga jednym ciągiem.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  19. #59

    Domyślnie

    Markus - zdecydowanie dylatacje w każdym pokoju w okolicy drzwi a konkretniej na wysokości drzwi oczywiscie zamkniętych.
    Pamiętasz jak robili Ci wylewki. Przypuszczam, że masz w drzwiach porobione dylatacje. Z dylatacjami jest pewniej - lepiej pracuje podloga, prościej. Wadą, że trochę drożej bo listwy, ale to ładny element ozdobny podłogi.

    Pozdrawiam

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    A czy zamiast listew progowych, można użyć korka? Takie rozwiązanie można stosować w połączeniu terakoty czy gresu z panelami ale czy sprawdzi się w połączeniu tych samych materiałów? Szczerze mówiąc też nie chcę mieć listew a taki korek można pomalować pod kolor paneli i jest prawie niewidoczny.
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony