dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 76
  1. #41

    Domyślnie

    taki architekt to nieodżałowana strata - lepiej nie mieć doradcy niż złego

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał s---r Zobacz post
    Jak to jest z tą podłogówką w całym domu?
    Bo ci co tak mają przeważnie sobie chwalą, a ten co ma mieszane (trochę podłogówka, trochę grzejniki) krytykuje podłogówkę w całym domu.

    A kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą

    Główny zarzut przeciwko podłogówce to:
    - że się kurzyć będzie niesamowicie
    - w sypialniach się spać nie będzie dało
    - jak to jest z podłogówką pod panelami?


    Miałem ustalone, że robimy mieszane... parter w podłogówce, poddasze grzejniki. Na poddaszu w łazience i pralni też podłogówka.
    Robiąc to tak pozbawię się na zawsze możliwości ewentualnego montażu w przyszłości pompy ciepła.

    Dokładając 13000pln mogę mieć wszędzie podłogówkę i tak instalacje zrobioną, że przyjmie każde źródło ciepła w przyszłości.
    Czy warto??? Wydaje mi się, że warto..... ale muszę być pewny.

    ps. pomijamy rozważania ta temat montażu PC już teraz. Będzie ekogroszek. Rekuperacji brak.
    Witam,

    Ogrzewanie podłogowe w całym budynku będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Opinie takie jak Pan wymienił nie zawsze są prawdziwe. Przy ogrzewaniu podłogowym wymiana ciepła jest realizowana na drodze promieniowania, a nie konwekcji jak w ogrzewaniu grzejnikowym. Dlatego bardziej narażona na przenoszenie kurzu jest instalacja grzejnikowa. Ogrzewanie podłogowe dzięki utrzymywaniu temperatury podłogi na poziomie do 29°C gwarantuje najkorzystniejszy rozkład temperatury dla człowieka. Cieplej jest przy stopach, a chłodniej przy głowie. Nie powinno mieć to żadnego wpływu na warunki snu. Przy ogrzewaniu podłogowym istnieje możliwość wykorzystania paneli lub niektórych rodzajów drewna. Należy sprawdzić tylko czy dany materiał ma atest do współpracy z ogrzewaniem podłogowym. Jeżeli zastanawia się Pan nad wykorzystaniem w przyszłości powietrznej pompy ciepła, to zdecydowanie polecam wykonać ogrzewanie podłogowe w całym budynku.
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Ja bym to tak stopniowal:

    1 OP po całości

    długo

    Długo

    Naprawdę długo nic

    2. Grzejniki po całości

    3. Totalny bezsens czyli układ mieszany.
    100%. Zgadzam się. Ja mam układ mieszany, bo taki mi kiedyś "doradzili" tutaj na forum. Głupi byłem. To się teraz muszę p...lić z tymi je..ymi kalafiorami. Szlak.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.503
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    100%. Zgadzam się. Ja mam układ mieszany, bo taki mi kiedyś "doradzili" tutaj na forum. Głupi byłem. To się teraz muszę p...lić z tymi je..ymi kalafiorami. Szlak.
    To musiało byc bardzo dawno, dobre ponad 10 lat temu, nie przypominam sobie a jestem na forum dosc dlugo aby ktos doradzał takie rozwiazanie

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    To musiało byc bardzo dawno, dobre ponad 10 lat temu, nie przypominam sobie a jestem na forum dosc dlugo aby ktos doradzał takie rozwiazanie
    Tak z 8 lat temu.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    To musiało byc bardzo dawno, dobre ponad 10 lat temu, nie przypominam sobie a jestem na forum dosc dlugo aby ktos doradzał takie rozwiazanie
    No przecież bogusław tak doradza

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franek Dolas senior Zobacz post
    Chyba 18 lat temu,już 8 lat temu były na forum popularne pompy ciepła p-w nie mówiąc o grzaniu prądem czy
    wyjasnianiu dlaczego ogrzewanie mieszane jest nieporozumieniem.
    Kolega widocznie za mało czytał lub czytał jak budować spaprany dom, czyli głównie na wątkach o paliwach stałych.
    Wiesz, Arturo, masz jakis problem ze sobą, skoro musisz w środku nocy dowartosciowywać się w ten sposób
    Zaraz skończy się to kojejnym banem i znów będziesz musiał szukać nowego nicka...

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.503
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No przecież bogusław tak doradza
    Ktos słucha porad Bogusława? Niepojete, a jednak. Cos mi nie pasuje, kol. vvvv zarestrował sie w tym miesiacu, forum czyta od lat co najmniej 8, sadze ze to klon konta które czasami jest banowane.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franek Dolas senior Zobacz post
    Chyba 18 lat temu,już 8 lat temu były na forum popularne pompy ciepła p-w nie mówiąc o grzaniu prądem czy
    wyjasnianiu dlaczego ogrzewanie mieszane jest nieporozumieniem.
    Kolega widocznie za mało czytał lub czytał jak budować spaprany dom, czyli głównie na wątkach o paliwach stałych.
    Budowałeś kiedyś dom jak miałeś pracę, rodzinę i małe dzieci?
    Tak doradzali w tamtym czasie nie tylko jeden ma tak dzięki takim poradom. Tylko nikt nie ma odwagi się przyznać. Wiem, że jest dużo więcej takich osób. Nie grzeje paliwem stały klonie seniorku. .

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Ktos słucha porad Bogusława? Niepojete, a jednak. Cos mi nie pasuje, kol. vvvv zarestrował sie w tym miesiacu, forum czyta od lat co najmniej 8, sadze ze to klon konta które czasami jest banowane.
    Chłopie nie czytałem forum przez 8 lat. Nie miałem czasu na takie rzeczy. Widać nie wiesz co to rodzina, małe dzieci, praca, budowa domu systemem gospodarczym (co to to nawet nie wiesz) i inne obowiązki. Zresztą w Twoich czasach to netu nie było. Pewnie, że klon. Przecież tego nie ukrywam. . Zresztą Twoje porady też nie najlepsze. Rekuperator 300m3, do domu 120m2 i garaż. Rozmawiałem z Tobą, żeby uprzedzić kolejne pytania. Koniec tematu.
    Aha i dzisiaj wybrałbym gruntówkę do ogrzewania.
    Ostatnio edytowane przez vvvv ; 15-03-2019 o 09:13

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.503
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Widać nie wiesz co to rodzina, małe dzieci, praca, budowa domu systemem gospodarczym (co to to nawet nie wiesz) i inne obowiązki. Zresztą w Twoich czasach to netu nie było. Pewnie, że klon. Przecież tego nie ukrywam. . Zresztą Twoje porady też nie najlepsze. Rekuperator 300m3, do domu 120m2 i garaż. Rozmawiałem z Tobą, żeby uprzedzić kolejne pytania. Koniec tematu.
    Aha i dzisiaj wybrałbym gruntówkę do ogrzewania.
    Tak oczywiscie ze nie wiem co to rodzina, małe dzieci, praca i budowa systemem gospodarczym. To ze przeszedłem to wszystko trzydziesci kilka lat temu to niewazne, dzieci są dorosłe, budowa zakonczona. Teraz budowa systemem gospodarczym to bajka, trzeba było sie budowac pod koniec lat osiemdziesiątych zeby wiedziec jaki to koszmar, w sklepach nie było niczego lub prawie niczego do budowy, wszystko na przydziały i za łapówkę (czasem przysłowiowe 1/2 litra) o wyborze i jakosci materiałow budowlanych nie wspomne. I Ty piszesz ze nie wiem co to budowa systemem gospodarczym, dobre sobie. Jak bys sobie postał w kolejkach za podstawowymi materiałami kilka/kilkanascie nocy to bys wiedział co znaczy taki sposób budowania.
    A propo reku 300 m/h3 do domu 120 m2, co w tym złego?, gruntówka do 120 m2?, a to znowu kto doradził?

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Tak oczywiscie ze nie wiem co to rodzina, małe dzieci, praca i budowa systemem gospodarczym. To ze przeszedłem to wszystko trzydziesci kilka lat temu to niewazne, dzieci są dorosłe, budowa zakonczona. Teraz budowa systemem gospodarczym to bajka, trzeba było sie budowac pod koniec lat osiemdziesiątych zeby wiedziec jaki to koszmar, w sklepach nie było niczego lub prawie niczego do budowy, wszystko na przydziały i za łapówkę (czasem przysłowiowe 1/2 litra) o wyborze i jakosci materiałow budowlanych nie wspomne. I Ty piszesz ze nie wiem co to budowa systemem gospodarczym, dobre sobie. Jak bys sobie postał w kolejkach za podstawowymi materiałami kilka/kilkanascie nocy to bys wiedział co znaczy taki sposób budowania.
    A propo reku 300 m/h3 do domu 120 m2, co w tym złego?, gruntówka do 120 m2?, a to znowu kto doradził?
    Jak wiesz jak się buduje to co głupie tezy jakieś stawiasz o czytaniu 8 lat forum. Do tego jeszcze musiałem odrobić w rodzinie to co mi pomogli. Za duży ten reku. Po tych kilku budowach to ja już teraz wiem więcej niż stali bywalcy tutaj. Gruntówka, bo po pierwsze mam dobre warunki - wody na min 1m. zrobić fundamenty to był koszmar, po drugie idzie mi bardzo dużo CWU. Tylko to teraz wiem i wybierałabym inwerter nie on/off taki max. 6-7kW do mojego domu. Tak właśnie będziemy to robić teraz dla mojej najmłodszej siostry, no ale ja niestety byłem pierwszy. W innych wypadkach powietrzna.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.503
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    .. Za duży ten reku. Po tych kilku budowach to ja już teraz wiem więcej niż stali bywalcy tutaj.
    Mierzyłes zuzycie energii w mniejszym i wiekszym rekuperatorze podłaczonym do tej samej instalacji?, jak tak, zuzycie energii jak i samych wentylatorów mniejsze.
    To nie towar na wagę, nie ma producentów którzy produkują cały typoszereg rekuperatorów co powiedzmy 40-50 m3/h, aby dobrac super dokladnie wydajnosc, ale Ty wiesz lepiej.
    Nie uczestnicze w nieustajacym konkursie kto zrobi taniej. Ja po kilkuset budowach widac wiem mniej, bo jestem stałym bywalcem tego forum.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.503
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franek Dolas senior Zobacz post
    Ktoś mnie wtedy nazwał "mesjaszem"
    Na pewno nie byłem to ja, ale ktos mnie nazwał wtedy sprzed..jną dzi..ką.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franek Dolas senior Zobacz post
    A i owszem, akurat 8 lat temu, systemem gospodarczym, miałem rodzinę, syn co prawda miał wtedy 16 lat ale po pracy codziennie myk na budowę do wieczora.
    Z tym, że już szmat czasu przed budową poświęciłem na "budowę", czyli kształcenie się żeby nie robić właśnie tego typu baboli.

    Jestem pewny, że wtedy trafiłeś i na moje posty bo byłem "aktywnym" forumowiczem, zwłaszcza jeśli chodzi o poprawne budowanie
    Ktoś mnie wtedy nazwał "mesjaszem"
    Ja pier..... Chłopie. Co Ty porównujesz nastolatka 16 lat do malutkich dzieci. Ogólnie to brawo Ty.
    Dla mnie koniec tematu.

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Arturo to Ty?
    Ja swoją przygodę rozpoczynałem w 2001r z budowaniem.
    Od tego czasu dużo minęło i się pozmieniało.
    Wujek budując się w latach 80/90 to tylko przez łapówkę.
    To co przywieźli to się budowało.
    Można dużo zaoszczędzić robiąc samemu jak się ma wiedzę czas i umiejętność.
    Coś za coś, zaoszczędzisz kosztem rodziny wyrzeczeń zrobisz to dobrze, jak masz kasę to dasz zarobić innym, czy będzie dobrze to już można pracę dyplomową napisać.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Mierzyłes zuzycie energii w mniejszym i wiekszym rekuperatorze podłaczonym do tej samej instalacji?, jak tak, zuzycie energii jak i samych wentylatorów mniejsze.
    To nie towar na wagę, nie ma producentów którzy produkują cały typoszereg rekuperatorów co powiedzmy 40-50 m3/h, aby dobrac super dokladnie wydajnosc, ale Ty wiesz lepiej.
    Nie uczestnicze w nieustajacym konkursie kto zrobi taniej. Ja po kilkuset budowach widac wiem mniej, bo jestem stałym bywalcem tego forum.
    Nie chodzi o to kto najtaniej. Widać nie mieszkasz w domu z reku i nie wiesz co to suche powietrze w zimie. Takie Twoje doświadczenie. Pomieszkaj i się wypowiadaj. Doradzać każdy potrafi.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Nie chodzi o to kto najtaniej. Widać nie mieszkasz w domu z reku i nie wiesz co to suche powietrze w zimie. Takie Twoje doświadczenie. Pomieszkaj i się wypowiadaj. Doradzać każdy potrafi.
    Ja tez nie wiem, co zlego w rekuperatorze 300m3/h dla domu 120 m2 ?
    Ja mam np 250, ale jeden i drugi może pracować z wydajnoscią 120m3/h

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.503
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Nie chodzi o to kto najtaniej. Widać nie mieszkasz w domu z reku i nie wiesz co to suche powietrze w zimie. Takie Twoje doświadczenie. Pomieszkaj i się wypowiadaj. Doradzać każdy potrafi.
    Mam aktualnie 33%,bywały dni ze było 27%, masz nizej?, jezeli tak to pozostaje zmniejszyc obroty i zastosowac nawilzacz. Wiem ze jest zimą problem z niską wilgotnoscia.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.503
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja tez nie wiem, co zlego w rekuperatorze 300m3/h dla domu 120 m2 ?
    Ja mam np 250, ale jeden i drugi może pracować z wydajnoscią 120m3/h
    Z tym ze ten wiekszy na ogól pobiera mniej energii przy takim samym przepływie, a przynajmniej sprawdziłem to na kilku reku.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja tez nie wiem, co zlego w rekuperatorze 300m3/h dla domu 120 m2 ?
    Ja mam np 250, ale jeden i drugi może pracować z wydajnoscią 120m3/h
    120m3/h to na lato. Ja mam 180.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Mam aktualnie 33%,bywały dni ze było 27%, masz nizej?, jezeli tak to pozostaje zmniejszyc obroty i zastosowac nawilzacz. Wiem ze jest zimą problem z niską wilgotnoscia.
    Mam więcej. Zresztą to nie jest dobra wilgotność. No i jaki jeszcze masz mierniki i ile lat. Wiesz jak są zbudowane te mierniki wilgotności? Jaki nawilżacz proponujesz?

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony