dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Rozbudowa domu samodzielna budowa brak kierownika, dziennika

    Witam
    Mój problem wygląda następująco w 2011 roku rozpoczęliśmy budowę dobudówki nie uwzględniając projektu budowlanego oraz przepisów które mówią o obowiązku prowadzenia dziennika budowy i o nadzorze kierownika budowy.Budowa prowadzona była rodzinnie , budowaliśmy sami. Oczywiście otrzymaliśmy pozwolenie na budowę oraz mamy projekt budowlany , mapki geodezyjne.Rozbudowa trwała pół roku i budynek został zamieszkany , jednakże nie wiedziałem o tym że potrzebna jest zgoda nadzoru budowlanego na użytkowanie , do tego żeby taką zgodę uzyskać potrzebny jest dziennik budowy i rozbudowa musi być zgodna z projektem budowlanym a nie jest.Nie wiem co w takiej sytuacji zrobić ?Jak zalegalizować tą budowę?Proszę o pomoc

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Budowa nie jest zgodna z projektem
    Budowa nie jest więc zgodna z pozwoleniem na budowę.
    nie zgłosiliście zapewne też zamiaru rozpoczęcia budowy, nie ma kierownika, nie ma dziennika budowy,
    Więc macie teraz na głowie samowolę budowlaną (nie wiem po co wystąpiliście po PnB - szkoda czasu i kasy)
    Teraz musicie zalegalizować samowolę budowlaną - wygogluj.
    Pierwsze z brzegu :
    http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1063837.html
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Budowa nie jest zgodna z projektem
    Budowa nie jest więc zgodna z pozwoleniem na budowę.
    nie zgłosiliście zapewne też zamiaru rozpoczęcia budowy, nie ma kierownika, nie ma dziennika budowy,
    Więc macie teraz na głowie samowolę budowlaną (nie wiem po co wystąpiliście po PnB - szkoda czasu i kasy)
    Teraz musicie zalegalizować samowolę budowlaną - wygogluj.
    Pierwsze z brzegu :
    http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1063837.html
    Nie jest to prawda że budowa ta to samowola budowlana. Samowola budowlana to taka budowa gdzie nie ma w ogóle pozwolenia na budowę. W tym przypadku można jedynie mówić o budowie prowadzonej w sposób istotnie odbiegający od warunków określonych w pozwoleniu na budowę czyli z istotnymi odstępstwami. To że nie była budowa zgłoszona, nie ma kierownika i nie ma dziennika to to inna para kaloszy. Ważne jest że było pozwolenie. Ja widzę jedynie taką możliwość, że trzeba zgłosić do nadzoru budowlanego wniosek o przeprowadzenie postępowania mającego za zadanie zalegalizowanie istotnych odstępstw. Podczas takiego postępowania inwestor na pewno dostanie mandat za niezgłoszenie budowy, brak dziennika i kierownika. A jeżeli chodzi o użytkowanie to kolejny temat - czy nadzór to zauważy czy nie, bo to może kosztować już 10 tyś.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro208 Zobacz post
    jednakże nie wiedziałem o tym że potrzebna jest zgoda nadzoru budowlanego na użytkowanie , do tego żeby taką zgodę uzyskać potrzebny jest dziennik budowy i rozbudowa musi być zgodna z projektem budowlanym
    Troszkę się dziwie takiemu tłumaczeniu bo na 99% wszystkie te rzeczy powinieneś mieć napisane w pozwoleniu na budowę. Przeczytałeś ty je w ogóle?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał -Wirus- Zobacz post
    Troszkę się dziwie takiemu tłumaczeniu bo na 99% wszystkie te rzeczy powinieneś mieć napisane w pozwoleniu na budowę. Przeczytałeś ty je w ogóle?
    Czytanie ze zrozumieniem tekstu nie jest powszechne w kraju nad Wisłą

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    post z 2014 roku. także.... hmm...
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    ...
    znany archeolog, producent postow

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony